начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Криминално проявен ли съм?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Криминално проявен ли съм?

Мнениеот popo45 » 04 Фев 2009, 13:53

Преди 16 години се напихме една вечер с един приятел и потрошихме десетина коли, искахме да запалим някоя да се повозим но не стана. Явно сме вдигнали голяма врява щото дойдоха няколко полицейски коли и ни арестуваха.

На сутринта показания подробно, всичко си написахме какви сме ги вършили. След това снемане на отпечатаци от двете ръце на едни големи листи май беше целите длани и пръстите отделно, снимаха ме също профил, анфаст с едни номера отпред, абе като по филмите.

Хубавото беше, че нямаше никакви последствия след това щото бащата на другото момче не беше случаен. Най вероятно тези които са подали жалби са ги оттеглили след това но не знам подробности и не питам. Както и да е.

Как смятате тази процедура със снимките и отпечатъците прави ли ме криминално проявен?

Токава бях на 16 години и 10 месеца. Случката е от преди 16 години. Нито преди това нито след това съм бил викан в полицията за каквото и да било. Тва си ми остана обица на ухото.

Как да проверя дали се водя още криминално проявен и мога ли да подам някаква молба да бъда снет от тези масиви.
Имам ли подобно право и има ли смисъл да го правя? Какво доказват тези масиви?
Питам защото видях подобна тема във форума и се сетих за този случай.
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот popo45 » 04 Фев 2009, 23:40

Въпросът беше ясен......ще се цитирам.

"Имам ли подобно право и има ли смисъл да го правя"?

С две думи да започвам ли да бия жената преди детето да е получило двойка?
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 05 Фев 2009, 19:28

Честно - не, освен ако нямате друга спешна работа за вършене, освен да биете жената :) .Или ако фактът на ...примерно, все още неснета полицейска регистрация от ранната Ви младост не Ви нанася непоравима морална болка.Или ако не кандидатствате за държавна деятелност свързана с работа с класифицирана информация , с гриф "изгори преди да прочетеш", но и тогава не съм убедена в практическата полза :oops:
А, да, и ако решите непременно да съдите държавата в Страсбург, на някакво основание, ...примерно, че 15-16 г , от ранна детска възраст, си седите с полицейска регистрация и това е катастрофална интервенция върху личната Ви неприкосновеност.

Преди 16 години се напихме една вечер с един приятел и потрошихме десетина коли, искахме да запалим някоя да се повозим но не стана. Явно сме вдигнали голяма врява щото дойдоха няколко полицейски коли и ни арестуваха.

На сутринта показания подробно, всичко си написахме какви сме ги вършили. След това снемане на отпечатаци от двете ръце на едни големи листи май беше целите длани и пръстите отделно, снимаха ме също профил, анфаст с едни номера отпред, абе като по филмите.

Хубавото беше, че нямаше никакви последствия след това щото бащата на другото момче не беше случаен. Най вероятно тези които са подали жалби са ги оттеглили след това но не знам подробности и не питам. Както и да е.

Как смятате тази процедура със снимките и отпечатъците прави ли ме криминално проявен? Самата процедура не, криминалната проява Ви прави криминално проявен :) Но сте невинен до доказване на противното, противното се доказва с присъда.
Токава бях на 16 години и 10 месеца. Случката е от преди 16 години. Нито преди това нито след това съм бил викан в полицията за каквото и да било. Тва си ми остана обица на ухото.

Как да проверя дали се водя още криминално проявен и мога ли да подам някаква молба да бъда снет от тези масиви.Имате право на "достъп" до обработваните от МВР лични данни- по Ваша молба.Могат да Ви откажат достъпа, отказът е обжалваем.Имате право и да поискате заличаване на регистрацията - ако тя е извършена в разрез със закона или общо казано вече няма основания за съхранение на данните.Става по Ваша молба по РПУ по настоящ адрес. Имам ли подобно право и има ли смисъл да го правя?
Какво доказват тези масиви? Сами по себе си нищо не доказват.Доказва се в процес.Масивите "указват" :) .Информацията е за служебно ползване - за разкриване на престъпления, защита на реда и нац.сигурност.Личните данни в масива могат да се използват за криминалистична идентификация- това -в случай, че детето получи друга "двойка" :)
Питам защото видях подобна тема във форума и се сетих за този случай.

За всеки по -задълбочен диалог с МВР като администратор на "чувствителни " данни Ви трябва правна помощ.Успех :)
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот popo45 » 05 Фев 2009, 22:06

Информацията е за служебно ползване - за разкриване на престъпления, защита на реда и нац.сигурност.Личните данни в масива могат да се използват за криминалистична идентификация- това -в случай, че детето получи друга "двойка" :)

Това е цитат от вашия отговор. Не споменавате, дали информацията се използва при издаване на задграничен паспорт, защото ми поискаха свидетелство за съдимост и то при обикновена поръчка за 30 дни ли беше не помня - не ставаше въпрос за експресна поръчка. Възможно ли е да има връзка?

Благодаря
Лек ден
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 05 Фев 2009, 22:23

Предполагам, че е възможно да има връзка :oops:
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот popo45 » 05 Фев 2009, 22:55

Ако някоя лелка на гишето може да установи това за 5-6 секунди, значи тази информация е общодостъпна - на практика.

Вашият отговор звучеше по съвсем друг начин и затова се съмнявам, че сте компетентен по този казус.

Благодаря за мнението
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 05 Фев 2009, 23:20

Не съм некомпетентен, некомпетентна съм.
Не слагайте край на журналистическото разследване / такова усещане имам, може би съм твърде подозрителна :oops: / Не се отказвайте.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот lexy21 » 05 Фев 2009, 23:32

Не се съмнявайте в компетентността на изразеното мнение. По отношение свидетелството за съдимост - обстоятелството, че Ви го изискват, няма нищо общо с криминалната Ви регистрация, а с установени хипотези, при които се отказва издаване на паспорт при влязла в сила присъда с наложено наказание от определен вид.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот lexy21 » 05 Фев 2009, 23:44

П.П. "Лелката на гишето" е служител на МВР с ниво на достъп до класифицирана информация, получено по установения за това ред.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот ceko1969 » 06 Фев 2009, 00:02

popo45 при положние, че kpavlova е сред малкото благоволили да Ви обърнат внимание в този форум мисля, че не е коректно да я обвинявате в некомпетентност!

п.п. направете си труда и вижте колко много въпроси остават без отговор или останалите участници взимат питащите на "подбив"
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 06 Фев 2009, 00:10

Обвинението в некомпетентност не се брои за сериозно обвинение :lol:
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот lexy21 » 06 Фев 2009, 00:20

:D ... но, при така установената фактическа обстановка, говори за сериозни нарушения на елементарни принципи на общуване :wink:
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот ceko1969 » 06 Фев 2009, 00:30

Той "спамера" може би има право до някъде....то работата накрая заприличва на "Направи добро и ............."

п.п. жалко за добронамерените питащи
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот popo45 » 06 Фев 2009, 00:49

Ако вие бяхте на мое място какво щяхте да направите......благодаря за отзивчивостта, бяхте много любезни. Кой има полза от това? Госпожата ще си мисли, че всичко е така както го казва и пей сърце.

относно ---По отношение свидетелството за съдимост - обстоятелството, че Ви го изискват, няма нищо общо с криминалната Ви регистрация, а с установени хипотези, при които се отказва издаване на паспорт при влязла в сила присъда с наложено наказание от определен вид.

----прочетохте ли добре историята? Как хипотези, откъде са дошли, нали от регистрацията как няма нищо общо???

Относно лелкака на гишето - покрай ней имаше още 4-5 лелки, може и някоя друга чистачка - с каква квалифицирана информация работят? Тя с едно нотискане на компютара стигна до "установени хипотези, при които се отказва издаване на паспорт при влязла в сила присъда с наложено наказание от определен вид".

Незнам.......сами преценете дали е от полза подобен отговор.

Поне разбрах, че въпроса не е никак прост и малко вероятно ще получа точен отговор.


Благодаря за съдействието
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 06 Фев 2009, 01:23

Госпожата ще си мисли, че всичко е така както го казва и пей сърце.

Само казва, каквото мисли, всъщност - това, което пише в ЗМВР.Както и какво право имате като гражданин, който вероятно е бил "обект" на полицейска регистрация.Вие всъщност питате кога, как , кой от МВР използва данните ,съставляващи "полицейска регистрация" и до кога може да използва.Но не искате отговор по Наредбата за полицейската регистрация ...
Не мога да отговоря на Вашия въпрос :oops: .
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот ceko1969 » 06 Фев 2009, 01:34

popo45 сам го казваш: "Поне разбрах, че въпроса не е никак прост и малко вероятно ще получа точен отговор."... как тогава очакваш конккретен отговор точно тук.

п.п. според мен във форумите се задават принципни въпроси и се получават принципни отговори, затова не разбирам защо някои питащи се сърдят, че не получават конкретни отговори и някои отговарящи много внимават да не дадът безплатен отгово
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот popo45 » 06 Фев 2009, 01:52

Ето го.

Чл. 20. (1) Снемането на полицейската регистрация се извършва след писмено мотивирано искане на регистрираното лице или на негови наследници при смърт на регистрираното лице. Към искането се прилагат документи, удостоверяващи наличие на основание по чл. 160, ал. 2 ЗМВР.

(2) Полицейската регистрация се снема въз основа на писмена заповед на администратора на лични данни или на оправомощени от него длъжностни лица служебно или след писмено мотивирано искане на регистрирания, когато:
1. е извършена в нарушение на закона;
2. наказателното производство е прекратено, с изключение на случаите по чл. 24, ал. 3 от Наказателно-процесуалния кодекс;
3. е влязла в сила оправдателна присъда;
4. лицето е освободено от наказателна отговорност и му е наложено административно наказание;
5. лицето е починало; в този случай искането може да се направи от неговите наследници.

,но това е за снемане от регистрация

Как ги използват някой знае ли или доколко ги свалят? Там е малко хлъзгав въпрос ми се струва.
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 06 Фев 2009, 01:57

Получавате писмо на адреса си, че Ви е променен " статуса" след известно време на обмен на кореспонденция между РПу по местоживеене и РПу по регистрацията, както и органа, който ще издаде заповедта.
.Дали данните се обработват за целите на статистиката, както пише в Закона, след това за тези цели- не зная :oops:
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот kpavlova » 06 Фев 2009, 12:18

А...и за да сте коректен в подхода :) като изследвате въпроса , снощи поради умора или разсеяност :oops: съм забравила да обърна внимание:
Как ги използват някой знае ли ....?


за как ги използват : трябва да дефинирате прилично какво е "дейности / на МВР :) /, свързани със защитата на реда и националната сигурност"
/ в този контекст -да прецените издаването на задграничен паспорт от МВР има ли бегла връзка с дейностите на МВР относно реда и сигурността или няма такава /
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Криминално проявен ли съм?

Мнениеот lexy21 » 06 Фев 2009, 13:12

Уважаеми господине,
Не само госпожата си мисли, че всичко е така, както казва - просто всичко, което казва е вярно.
Как хипотези, откъде са дошли, нали от регистрацията как няма нищо общо???

Хипотезите са дошли от правните норми, уреждащи реда и условията за издаване на БДС. С "едно натискане на компютъра" не знам, но с няколко всеки може да стигне до тях, включително и Вие. А по отношение на класифицираната информация, пренасяна и съхранявана в АИС на МВР, колкото и да си натискате компютъра, това само по себе си няма да ви е достатъчно. Както и на чистачката, била тя лелка или не.
Как ги използват някой знае ли ... Там е малко хлъзгав въпрос ми се струва.

Ако хлъзгави са въпросите, регламентирани в актове с гриф, поставен по реда на ЗЗКИ, да такъв е. И да - всички, които имат право на достъп до съответното ниво, за да се запознаят с тях, знаят и отговора. Както знаят, че носят отговорност, ако ги разгласяват.
На всички Ваши въпроси от първия Ви пост беше отговорено в съответствие с нормативно установените правила и практиката. Съжалявам,ако не сме Ви били полезни.
Приятен ден.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта


cron