начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

При превишена скорост-въпрос?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


При превишена скорост-въпрос?

Мнениеот vavava » 13 Юли 2008, 16:04

Здравейте, моля някой от Вас, който има желание и време да ми помогне в търсене на някой отговори.
Значи спряха ме за превишена скорост. Извън населено място карах с 87 км/ч , а ограничението е било 60 км / ч. Моля, желаешите да ми помогнат да се ориентирам в това:

1. Имат ли право органите на КАТ да ме спират след като са били скрити в храстите. Ако не, кой член на нормативния акт регламентира това?
2.Имат ли право да ме спират и показват скороста измерена от радара след като са били в другата половина на платното? Обратно на мен движение.?
3.Показват ми скорост която беше с няколко минути преди часа в който ми я показаха-това нормално и редно ли е/?

Благодаря и успешна седмица на всеки от утре :)
vavava
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Авг 2007, 09:26

Мнениеот zornunddorn » 18 Юли 2008, 18:33

леле.. . прочетох мненията ти по отделни теми. .. както и да е. не се учудвам ,че по този начин си формулирала въпросите. За твое сведение законодателят не е забранил на контролните органи " да се крият в храстите". :lol: забранено е на шофьорите да се движат със скорост по- висока от тази, която е разрешена. .. т.е. полицаите имат право да те санкционират,дори и да са били в храстите, в насрещното пътно платно, защото са констатирали нарушението.
Да си призная, посмях се ,като си представих как ще реагира съда, ако в с.з. се направят такива възражения...
zornunddorn
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Дек 2006, 23:00


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron