начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Свидетелство за съдимост

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Свидетелство за съдимост

Мнениеот niksan233 » 06 Юли 2008, 20:11

Как мога да си изчистя свидетелството?Преди 2 години ме съдиха.Стигнахме до някакво споразумение.Това споразомение беше нещо за обществено порицание.
Миналата година си вадих свидетелство за работа и там пишеше ,че съм съден.
И тази ми се налага да си вадя и дали пак ще пише така.Кажете какво да направя.
Питам тук защото съм малко млад(на 16)?Даите всички вазможни предложения.Благодаря ви!!!
niksan233
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юли 2008, 20:02

Мнениеот barri » 07 Юли 2008, 10:02

Глава десета.
РЕАБИЛИТАЦИЯ
Чл. 85. (1) (Предишен текст на чл. 85 - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Реабилитацията заличава осъждането и отменя за в бъдеще последиците, които законите свързват със самото осъждане, освен ако в някое отношение със закон или указ е установено противното.
(2) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на осъдените за престъпления против мира и човечеството.



Чл. 86. (1) Реабилитацията настъпва по право в следните случаи:
1. когато лицето е осъдено условно, ако в изпитателния срок не е извършило друго престъпление, поради което следва да изтърпи отложеното наказание;

2. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) когато е осъдено на лишаване от свобода до три години или на пробация, ако в течение на три години от изтичане на срока на наложеното с присъдата или намаленото с работа или помилване наказание не е извършено друго престъпление, наказуемо с лишаване от свобода или с по-тежко наказание;

3. когато е осъдено заедно или поотделно на глоба, обществено порицание или лишаване от права, ако в течение на една година от изпълнение на наказанието не е извършило друго престъпление от общ характер, и

4. когато е осъдено като непълнолетно, ако в течение на две години от изтърпяване на наказанието не е извършило друго престъпление от общ характер, за което му е наложено наказание лишаване от свобода.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Реабилитацията по право не настъпва за престъпление, извършено от пълнолетно лице, което е било веднъж реабилитирано.

Иначе може да искаш реабилитация от съда, който е издал присъдата.
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот niksan233 » 07 Юли 2008, 11:58

Благодаря ви!
niksan233
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юли 2008, 20:02

Мнениеот niksan233 » 07 Юли 2008, 12:31

И последно да попитам.Като ми пише ,че съм осъждан това ще попречи ли на работодател да ме вземе на работа.Миналата година ме взеха ама леко шефа ме накара да прикрия свидетелството и не го дадах в личен състав.
Изобщо има ли по принцип някаква дискриминация за тези свидетелства?
niksan233
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юли 2008, 20:02

Мнениеот chosen_23 » 07 Юли 2008, 12:58

niksan233 написа:Изобщо има ли по принцип някаква дискриминация за тези свидетелства?



Хихихи то правило зулуми после го дискриминирали! :lol: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже! :lol: :lol: :lol:
chosen_23
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 25 Юни 2008, 11:27

Мнениеот niksan233 » 07 Юли 2008, 14:11

Е та веднъж се е случило немисля да се повтаря!!! Какъв е проблема? И моля без спам.
niksan233
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юли 2008, 20:02

Мнениеот niksan233 » 08 Юли 2008, 11:59

newproxyman написа:
niksan233 написа:Е та веднъж се е случило немисля да се повтаря!!! Какъв е проблема? И моля без спам.


Та значи - дръжте си езика зад зъбите, когато ПРОСИТЕ безплатно нещо, за което следва да си заплатите !...
Съгласно Закона за правната помощ и Закона за адвокатурата , на Вас НЕ Ви се полага безплатни правна помощ !
Наличието на компютър и интернет не е основание и предпоставка да получите такава!...

За мене , Вие сте типичен пример на същество без достойнство , с андрешковски манталитет и байганьовски табиет!
Отвращавате ме !!!

Не виждам да съм написал нещо към някой ,които да обидя.
Питам като човек както всички други в форума.
Просто още съм леко малък.И не разбирам още някои неща.
niksan233
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юли 2008, 20:02


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron