начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Кат - Акт

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кат - Акт

Мнениеот emo.hristov » 27 Май 2008, 20:05

Здравейте.
От София съм. На 1.03.2008 година съм заснет някъде около Враца с превишена скорост. Вчера (26.05), близо 3 месеца по-късно, бях извикан в полицията, където ми бе връчена призовка, да се явя на 28.05.2008 във Враца "...за справка във връзка с извършване на предварителна проверка по преписка...". Това са около 200 километра в двете посоки, в работен ден, в 9:00 сутринта...
На посочения в призовката телефон до обяд никой не ми вдигна и бях принуден чрез справки да се обадя в централата на ОДП-Враца, откъдето ме прехвърлиха на "колежката". Тя ми обясни, че ТРЯБВА да отида, за да ми бъде съставен акт и НЕ МОЖЕ актът да бъде съставен в КАТ - София.
Първо нарушение ми е и нямам опит, но според няколко "изпатили" понзати, тези снимки се получават по адресна регистрация. Доста търсих информация, но не можах да разбера дали наистина трябва да е така.
Ако не се явя нося ли някаква наказателна отговорност (освен глобата от 100 лева, която е дебело подчертана в призовката)?
emo.hristov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2008, 19:32

Мнениеот zelen » 27 Май 2008, 22:52

Във ваш интерес е да се явите. Най-добре е с адвокат - щом сте от София, ангажирайте наказателен адвокат, който да ви придружи и да сте спокоен, че има кой да защити правата и интересите ви. Щом ви е за първи път - най-вероятно сте много притеснен и то основателно.

Не позволявайте инициативата да се поеме от правоналагащите органи. Струва скъпо.
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Мнениеот Inspector_MBP » 27 Май 2008, 23:16

zelen написа:Във ваш интерес е да се явите. Най-добре е с адвокат - щом сте от София, ангажирайте наказателен адвокат, който да ви придружи и да сте спокоен, че има кой да защити правата и интересите ви. Щом ви е за първи път - най-вероятно сте много притеснен и то основателно.

Не позволявайте инициативата да се поеме от правоналагащите органи. Струва скъпо.



:shock: :shock: :shock: :shock:
Боже Господи, да не би авторът на темата да е убил някого ???


В отговор на основния въпрос на автора, а именно на каква отговорност подлежи при неявяване:

1. Наказателна - НЕ.
2. Административно-наказателна - ДА. До 100 лв. Втория път, когато не се явите - 200 лв. И така... докато се явите.

Не съм запознат в детайли с административно-наказателната практика на КАТ и не мога да кажа дали има някакъв вариант да се избегне пътуването до Враца. Щом Ви викат колегите, вероятно няма.

Във всеки случай, освен ако нарушението не застрашава последните точки в талона Ви, ще си спестите и време и пари, ако не се водите сляпо по съвети, като цитирания по-горе. Това Ви го казвам съвсем добронамерено. Вие го приемайте, както си искате. :wink:
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот vetre » 29 Юли 2008, 00:56

ако сте извън идеята на този чле от ЗДП:
При маловажни случаи на нарушения,
установени с техническо средство или системи, заснемащи или записващи датата,
точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство,
за които е предвидена глоба в размер до 50 лв. включително, на собственика, на когото
е регистрирано превозното средство, а когато то е собственост на юридическо лице - на
управителя му, се изпраща покана с препоръчано писмо с обратна разписка да се яви в
съответната служба за контрол в едномесечен срок от получаването й, за да му бъде
издаден фиш или за да посочи лицето, на което е предоставило управлението на
моторното превозно средство, с което е извършено нарушението. При неявяване в
определения срок или при непосочване писмено на лицето, на което е предоставено
управлението на моторното превозно средство, на собственика или на управителя на
юридическото лице - собственик на моторното превозно средство, се издава фиш в
негово отсъствие, който се смята за връчен от датата на издаване на фиша.
не би следвало да ви викат
vetre
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 24 Юли 2008, 20:11
Местоположение: скапана държава

Мнениеот Trapped » 29 Юли 2008, 10:19

Явно глобата ще е повече от 50 лв. Ако е било извън населено място, сигурно скоростта е надвишавала допустимата с поне 21 км/ч., за което глобата е най-малко 100 лв. и няма как да се направи фиш.

Но чудно как така са ви "заснели". С радар ли, с камера ли...?
Последна промяна Trapped на 06 Авг 2008, 19:32, променена общо 1 път
http://www.lawsbg.com
Аватар
Trapped
Потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: 29 Окт 2006, 18:31


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron