начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

молба за помощ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


молба за помощ

Мнениеот tora2007 » 25 Яну 2008, 20:07

Моля Ви за малко информация.Случаят е следен:През септеври месец имахме сключен договр с една фирма да ми направи обзавеждане на кухня.По договор срока за изпълнение е 30дни , заплащането 50% при подписване на договора и останалата част при монтирането. В договора е записана и цялата сума която дължа.Поръчкатат беше забавена с 20 дни , като дойдоха да я монтират повечето шкафове не пасваха и се наложи цялата кухня да се преработи за което в крайна сметка не получих това което съм поръчала.Ходих в магазина след това разговарях с управителя на фирмата и му казах че ще потърся съдействие от Агенцията за защита на потребителите.Тогава той започна да се ми се мазни по телефона само и само да не ходя при потребителите щял да ме компенсира с останалата част от сумата да бъде за негова сметка.Днес получавм призовка че ми е повдигнато обвинение от тази фирма. Една молба в която управителя иска от съда да му бъде назначена техническа експертиза за да докаже че обзавеждането в къщи е монтирано .И най-интересното че е приложил копие на договора заверено с печат и подпис "Вярно с оргинала" но на първата страница на договора където си пише сумата на която излиза обзавеждането сумата е сменена в оргиналния договор който е в мен с касовата бележка от авансовата вноска по договора пише една сума която си е реална а в това копие което той е представил пред съда сумата е по- висока с хиляда лева.Естественно веднага потърсих адвокат но има час за понеделник а аз нямам търпение да разбера какви последствия може да има за мен .А забравих да отбележа че и в още един документ е добавял на ръка че дължа още 1000лв за механизми а в оргиналния документ това уточнение го няма .Моля Ви дайте мнение по въпроса че ще се побъркам до понеделник .Благодаря на всички
tora2007
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2008, 19:30

Re: молба за помощ

Мнениеот Clavdivs. » 25 Яну 2008, 20:24

tora2007 написа:а аз нямам търпение да разбера какви последствия може да има за мен .


В най-лошия случай да ви осъдят за сумата посочена в исковата молба...

Независимо, че са Ви "повдигнали обвинение" няма да ходите в затвора :wink: Споко това е шега.

Успокойте се и в понеделник като го обсъдите с адвоката ще Ви се поизясни това-онова.

И пак казвам - спокойно! Купете си бира /в нея има ендорфини/ и имайте предвид, че в съда не ядат хора /пици и дюнери обаче със сигурност/.

Наздраве!
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron