начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Забрана за пътуване в чужбина

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Забрана за пътуване в чужбина

Мнениеот radionski » 30 Дек 2007, 01:20

Искам да разкажа една много нелепа и глупава история и ако може някой да ми даде съвет какво да правя. Имах проблеми със закона преди около 10 години. Съответно ми беше наложено ограничение да пътувам извън България предполагам от следствието или не знам от кого но не и от съда в присъдата от 1997-ма година. В средата на месец февруари заведох дело и раионен съд излезна с решение за мойта реабилитация. Което според мен и моя адвокат отменя всякакви такива ограничения за пътуване извън дървавата. Спокен аз реших, че тази нова година ще празнувам с приятелката си в лондон. Купих самолетни билети всичко ОК. И така беше до момента, в които не трябваше да мина през гранична полиция на летището. Една добре възпитана митничарка ми обясни, че ме сваля от самолета понеже имам забрана за пътуване извън българия. При което аз изпаднах в ужас и се опитах да и обесня, че съм реабилитиран и т.н. Отоговора беше, че моя адвокат не си бил свършил работата, както трябва. Забравих да спомена, че голяма моя грешка е, че не отидох да се опитам да си извадя задграничен паспорт. Та същата тази митничарка ми каза, че трябва да отида на Мария Луиза, където се намира гранична полиция да ме отпишат и тогава ще мога да пътувам. Самолета излетя без нас двамата с огормно закъснение ... Следващата стъпка беше адвоката ми веднага да изпрати по факса решението на съда отпреди 10 месеца за мойта реабилитация и евентуално в гранична полиция с него да се оправя. 1 час след пропуснатия полет бях там и мога да кажа, че не ми обърнаха почти никакво внимание. Вероятно хората не са длъжни. Написваш си молбата подава си документите и чакаш докато ти доиде реда (1 месец бил срока ...). Учуден бях, когато 1 господин (благодаря му от все сърце!) дочул мойте молби с постовия на входа, да ме пусне да говоря с някои, ми взе документите провери ги и ми каза че тази забрана не е наложена от гранична полиция, а най-вероятно от паспортна служба. Която се намира в тяхно съседство. Веднага отидох там. Но за съжаление беше вече 28.12.2007 (петък) 15.10 часа и по заповед на началника им хората запразнили. Както и да е разбрах че нова година ще си е карам в БГ. Но от дежурните, който бяха там разбрах, че на практика този документ пак не ми върши работа. Едно че е изпратен по факс друго, че дори и оригинала да е, при това донесен от адвоката ми те трябвало да го получат по служебна поща. Разбирам ги! И тука вече започвам да се замислям кои не си е свършил работата. Аз немога да го знаеса, адвоката ми също. ОК, кой трябва да им го изпрати? Какво трябва да направя аз в случая? И как мога да разбера кой не са си свършили работата? Предварително благодаря.
Радо
radionski
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Дек 2007, 00:10

Мнениеот i_milev » 30 Дек 2007, 22:35

Защо в българите винаги питаме кой друг не си е свършил работата, а първо не се замислим, дали ние нещо не сме свършили. Първо разкажи нещо повече за проблемите си преди 10 години и от къде ти е наложена тази ПАМ.
i_milev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 22 Яну 2006, 19:04

Мнениеот i_milev » 30 Дек 2007, 22:38

А, ако не знаеш кой я е наложил отиди в ОДП, отдел или звено "БДС" и там ще ти кажат. После по обратния ред молбичка, доказателства и т.н.
i_milev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 22 Яну 2006, 19:04

Мнениеот tati_go » 30 Дек 2007, 23:38

Имах подобен проблем - беше ми иззет задгранмичния паспорт. По предложение на прокуратурата. Тя и предложи връщането му. Предполагам, че при Вас забраната е била също по предложение на районната прокуратура, която ви е обвинявала преди 10 години - проверете там.
Аватар
tati_go
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 14 Авг 2007, 09:59

.

Мнениеот radionski » 31 Дек 2007, 03:58

Благодаря, но всеки знае, че в българия принципа е, които наложи мярка тои трябва и да е премахне ако не се намеси съда. И аз предполагам, че прократурата тогава е взела решение за тази мярка. Тогава и сега тя влиза "автоматично" заедно с мярката подписка, домашен арест или задържане под стража. Така поне си мисля. На решението от съда за реабилитация най-горе в дясно пише: копие до РС - раионен съд и до РП - раионна прокуратура. Е имам само 1 въпрос. За какво им е това копие на тази прокуратура освен, за да им послужи като основа да си отменят наложените мерки към дадено лице. Или може би някои ваши колеги обичат да ходят до тоалетната с подобен род документи? Знам ли?!?!?!?
Г-н i_milev разбира се, че ще отида в ОДП просто за да съм сигурен кой точно е издал тази мярка. Явно, когато човек си върши работата сам и не си плаща на адвокати за да му е свършат е по-добре. И още нещо не знам защо в българия много малко хора си търсят правата за несвършена работа. Аз не съм юрист и не разбирам от право, за което съм наел адвокат с определени искания и съответно съм заплатил съответната сума пари. Исканията ми баха да мога да пътувам извън българия. За да можеше да се случи това трябваше да се реабилитирам. Адвоката свърши перфекно тази част от работата си. Питането ми беше оттук нататък аз ли трябваше да тръгна по ОДП-та по прокуратури и т.н. за да разбера, че макар и реабилитиран пак немога да напускам държавата, адвоката ми ли трябваше да свърши тази финална стъпка или просто самата прокуратура
макар и получила копие от решението на съда не си е мръднала пръста. Питам, защото ако намеря и най-малкото стъпало за съд, за пропуснати материални и морални щети ще стъпя на него. Без значение дали е адвокат, прокурор или какъвто ще да е ...
Благодаря
radionski
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Дек 2007, 00:10

Мнениеот Karakochev » 04 Яну 2008, 16:55

Поставеният въпрос е доста неясен...По-всяка вероятност е наложена ПАМ за извършено престъпление или нарушение в чужбина. Така че никаква "реабилитация" не играе . Трябва с нова заповед да се отмени ПАМ на служба "Документи за самоличност".
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron