начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

търговия с човешки органи

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


търговия с човешки органи

Мнениеот GeorgiKERELOV » 23 Дек 2007, 17:23

Дойче Веле изнесе интересен материал на тема :"В Източна Европа процъфтява търговията с човешки органи" http://www.dw-world.de/dw/article/0,214 ... 92,00.html

Там има и няколко реда за България.

Някой да е чувал за разследване или наказатело дело в България за този вид търговия и по кой текст са били подвеждани под отговорност извършителите ?
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот kpavlova » 24 Дек 2007, 12:52

Имам някакъв бегъл спомен за трансплантации на бъбрек, мисля, че в Турция се извършваха операциите и българка -донор беше намесена в тях, преди две - три години.Иначе - по нашия НК текстът е 349а от НК/ ако не става въпрос за отнемане на органа без съгласие или знание на донора- тогава ще е причиняване и на телесна повреда/ и престъплението не е тежко.по чл.159 а,б - трафика на хора с такава цел, но обекта на престъплението е по-широк.За разследване в България не съм чувала.Само за проверки/вътрешни и с административен характер/ на органа за управление - Бултрансплант
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот zidaromazach » 25 Дек 2007, 23:16

zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron