начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

8 грама наркотично вещество

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


8 грама наркотично вещество

Мнениеот no_more_pain » 03 Дек 2007, 17:16

Здравейте,обръщам се към вас със един въпрос..:) Хванаха един познат с 8 грама хероин,като се има предвид че полицията отдавна го следи.Но във статията във вестника не пише да е задържан.Та питанката ми е възможно ли е да му се размине без затвор..1во провинение му е...но все пак смятам че количестводо е доста... би трябвало да си полежи? Как смятате ? :roll:
no_more_pain
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56

Re: 8 грама наркотично вещество

Мнениеот Inspector_MBP » 03 Дек 2007, 19:51

no_more_pain написа:би трябвало да си полежи? Как смятате ? :roll:


Да и аз така смятам !!!

no_more_pain написа:...възможно ли е да му се размине без затвор.. :roll:


Да възможно е. :shock: Всъщност, може би ще се учудите, но с новия ни "наказателно"-процесуален кодекс, теоретично ( а можеб би не само :evil: ) може да не влезеш в затвора и за умишлено убийство! И то не първо !!!! :evil: :evil: :evil:
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот Gabi1 » 03 Дек 2007, 20:02

Ако темата е за гласуване - и аз съм ЗА!
Ама не зависи от нас.... :wink:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: 8 грама наркотично вещество

Мнениеот Гост » 10 Дек 2007, 12:21

Inspector_MBP написа:
no_more_pain написа:би трябвало да си полежи? Как смятате ? :roll:


Да и аз така смятам !!!

no_more_pain написа:...възможно ли е да му се размине без затвор.. :roll:


Да възможно е. :shock: Всъщност, може би ще се учудите, но с новия ни "наказателно"-процесуален кодекс, теоретично ( а можеб би не само :evil: ) може да не влезеш в затвора и за умишлено убийство! И то не първо !!!! :evil: :evil: :evil:


Няма,спокойно.

Чл.354а ,ал.3 и 5
Който без надлежно разрешително придобие или държи наркотични вещества или техни аналози, се наказва:............(ал.3)

В маловажни случаи по ал. 3 и 4 наказанието е глоба до хиляда лева.(ал.5)

Тук говорим за 8 грама,не за килограми или за стотици грамове.

Ако му е за първи път-направо да черпи-ще му се размине-100 %
Гост
 

Мнениеот kpavlova » 10 Дек 2007, 18:11

8 грама хероин не са маловажен случай.Маломажен случай са 2 цигари трева с ниско съдържание на тетрахидроканабинол.Вашият случай ще се наказва от 1 една до шест години- по чл.354а , ал.3 т.1 НК вероятно.Осемте грама хероин с високо съдържание на диацетилморфин, определено в тегловни проценти, ако това количество е разпределено на отделни дози, като те не са малко на брой, може да сочи на държане с цел разпространение и особено ако няма данни за хероинова зависимост у дееца- може да се повдигне обвинение и по чл.354а, ал.1 от НК- тогава ще се наказва от 2 до 8 г и глоба от 5 хил до 20 хил.лева.Мярката му вероятно ще е някаква поносима гаранция.Но обвинение може да се повдигне и по по-тежкия текст - за държане с цел разпорстранение, за да се защитава обвиняемия срещу по -тежката квалификация.Ако няма други висящи производства и осъждания може да се сдобие и с неефективно осъждане.Процесът позволява при определена процедура/ нарича се съкратено съдебно следствие/, да се определи наказание и под минимума в особената част на закона.Но до това или такова развитие на нещата, има много време.А незнанието на фактите ми пречи да Ви посъветвам.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот Inspector_MBP » 10 Дек 2007, 23:07

Съгласен съм напълно с Павлова.

Колкото до коментара за това, че било маловажен случай... Имате ли си на идея въобще, колко всъщност са 8 грама хероин ??? :shock: :shock: :shock:

Жокера от мен - между 50 и 60 дози, в зависимост от чистотата !!!
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот no_more_pain » 11 Дек 2007, 16:55

Ами според мен 8 грама никак не са маловажни..при положения че комшията ми отнесе присъда 2год.,за 0.5гр. Той имаше и условна присъда която беше 6 месеца.Дефакто година и половина за 1/2 грам .. А този с 8.... няма да е много честно.Като се има на предвид че е разпространител,и полицията разполага със СРС и всичко необходимо за доказването на това.. :roll: Дано си понесе последствията.. защото иначе малко съмнително.Как така на някои им се разминава на други не :wink:
no_more_pain
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56

Мнениеот josefin » 11 Дек 2007, 22:59

Аз пък не съм съгласен с "може да сочи на държане с цел разпространение", разпростарение се доказва единствено със свидетели в момента на покупко продажбата и съответно предаден наркотик-дадена сума. Да се повдигне обвинение за държане с цел разпространение единствено на база намерено количество е милиционерска работа, която със сигурност ще се провали в съда.
А последния коментар няма да го коментирам :D
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот bebitor » 11 Дек 2007, 23:10

josefin написа: Да се повдигне обвинение за държане с цел разпространение единствено на база намерено количество е милиционерска работа, която със сигурност ще се провали в съда.

Зависи в кой съд... :lol: :lol: :lol:
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот josefin » 11 Дек 2007, 23:24

В който и да е - и при стария и при сегашния НПК :D
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот chadel » 12 Дек 2007, 00:12

До инспектора МВР, винаги съм се чудел, като гледам по телевизията, как полицията винаги завишава цените на заловеното количество наркотик и то не с малко, а винаги е с доста. Доста повече отколкото е на пазара. Явно за да отчитат по-големи суми от реалните.
А и също, извинявай, ама 8 грама херц намерени на тип от улицата надали са с много чисто качество което значи максимум 20-25 дози.
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Мнениеот Inspector_MBP » 12 Дек 2007, 21:12

:roll: Не знам Вие от къде сте толкова наясно с цените на дрогите, но при всички случаи не съм чувал на някой колега да са му платили процент от задържания наркотик, че затова да има полза да "завишава" цената. :D :D

Аз вече казах, че зависи от чистотата колко дози ще излязат. Да не би да не пиша достатчно ясно ? :roll:
Няма точен отговор на въпроса, колко дози е заловеното количество, освен ако вече не са били разфасовани. Истината е, че "матриала" е толкоз дози, колкото си ги направи дилъра, защото само той си знае колко аналгин, стрихнин, керемиден прах, кафе и т.н. боклуци е натъпкал (ще натъпче) вътре. И освен това зависи какви са дозите: петици, десетки, петнайски... От 8 грама може да излязат 30 може да излязат и 60 дози, просто зависи, зависи, зависи... Е ? Това ли беше най-важното в темата ? :roll: :roll:
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот Inspector_MBP » 12 Дек 2007, 21:40

josefin написа:Аз пък не съм съгласен с "може да сочи на държане с цел разпространение", разпростарение се доказва единствено със свидетели в момента на покупко продажбата и съответно предаден наркотик-дадена сума.


Не знам кое е "милиционерска" работа, но аз дали мога така... по милиционерски да Ви запитам, Вие въобще разлика между "разпространение" и "държане С ЦЕЛ разпространение", (респективно елемент от обективна страна <-> субективна цел) правите ли ??? :roll:
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот lawYovchev » 13 Дек 2007, 02:57

Без допълнителен коментар. Клиент заловен с 33! кг. амфетамин се "размина" с 3г. и 2м.,т.е. на лежаното.как работи системата е по-вече от ясно. Присъдата я получи... защото просто беше с мярка за неотклонение "Задържане под стража" и НЕ ЖЕЛАЕШЕ да се води дело по общия ред,а се съгласи да се проведе ССС,на което да ПРИЗНАЕ ВИНА. Въпреки,че имаше СРС-та "...аз го видях да отваря багажника на колата и да се навежда вътре...след което ПО МОА ПРЕЦЕНКА СЛОЖЕ НЕЩО ВЪТРЕ,ЩОТО КОЛАТА СЕ РАЗЛЮЛЕ..."
/клиентът ми към него момент е 120 кг. на 178см. ръст/,а "вторият" герой казано на жергон "изби рибата". Въпреки,че беше тъмно,аз успях да го видя страничноукак постави пликовете /касае се за 33 пакета/ - това са жълти торбички "Била",след което затвори багажника и се отправи към блока. Да,възможно е,ако не ставаше въпрос за м.февруари,около 21.30ч.,на охраняем паркинг на който осветлението е ел. крушки в 4-те ъгъла и най-важно,че ТОЙ ТВЪРДИ: "ВИДЯХ ВСИЧКО ТОВА ОТ ОКОЛО 150-180М."
Вече написах "Без коментар!"
lawYovchev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 30 Сеп 2007, 00:01
Местоположение: Sofia

Мнениеот lawYovchev » 13 Дек 2007, 03:13

Колеги от системата,смятате ли,че ако всички вкупом или поотделно разследващите органи бяха успели "да го заковът",аз щях да мога да направя КАКВОТО И ДА Е БИЛО ЗА ДА ГО ЗАЩИТЯ или поне да му се размине горната граница на наказанието. По основния въпрос - 8гр.
Да 8,но ПРОЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО КАКВИ СА ЕВЕНТУАЛНИТЕ ДОЗИ. Без специално значение дали това което пише Inspector_MBP е вярното количество или това твърдяно от chadel, истината е,че това е ХЕРОИН,а не ХИНИНОВА вода. Споделям напълно мнението на колегите,които са "от другата страна на барикадата",защото това си е НАРКОТИК!Дали ще бъдем снизходителни,ако това лице е до
"Нашето училище!" Помислете и си отговорете сами на себе си.Не на мен,а на Вас си!Ама било за първи път!Е и,какво да го правим?Обади се към третия-четвъртия случай,пък ние тогава може да решим,че си
"ОПАСЕН ЗА ОБЩЕСТВОТО!"
Хайде тръгвай си от съда по живо,по здраво и се пази пак да не те хванеме.Чоа!...
lawYovchev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 30 Сеп 2007, 00:01
Местоположение: Sofia

Мнениеот josefin » 13 Дек 2007, 12:03

Инспекторе, разбира се че правя разлика, и на всичкото отгоре ми е много добре позната.
Известен ми е принципа "всеки задържан в районно е виновен" и един от производните му " всеки пребъркан от патрул на улицата, в когото е открит наркотик, е разпространител".
Мерак никога не ви е липсвал. Доказването обаче е друга работа.
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот chadel » 13 Дек 2007, 14:08

Inspektora наясно съм понеже в гимназията съм употребявал доста лека дрога (марихуана) и имам контакти, връзки и познати в тези среди. Помня времето когато джойнта беше левче, както се пееше в една песен.
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Мнениеот lawYovchev » 13 Дек 2007, 18:00

Inspector_MBP,понеже Вие ги хващате,а Ние гадните и БЕЗкрупулни адвокати ги пускаме,ако прецените за редно отговорете: Акция на ГД "БОП" при която едно лице отива на друго на гости /разбирай отивам в жилището на лицето "Х",/постоявам около 3-4-5 мин. звъни ми телефона,извинявам се,че трябва да изляза да говоря навън и... минута след моето излизане,последва влизане тип ЕКШЪН - барети, мускули,автомати ПОТРОШАВАНЕ на ЛИЦА и ПРЕДМЕТИ. Лицето на което МУ Е ПОДХВЪРЛЕН ПАКЕТА /едни нищо и никакви 30кг. хероин/ просто докато чака "завръщането ми" е в...тоалетната! Ха сега да преценим - НЯМА дактилоскопни следи в/у пакета,НЯМА косми,генетичен материал /слюнка примерно/,ВЪОБЩЕ НИЩО УЛИЧАВАЩО ЕДНО ЛИЦЕ В ПРИТЕЖАНИЕ НА ВИСОКОРИСКОВО НАРКОТИЧНО ВЕЩЕСТВО. Скромният ми въпрос е: КОЙ "ПРЕЦАКА" 6 месечната /примерно/ акция на ГД"БОП?
ОТГОВОРИ:
А. Адвоката,защото каза на клиента "И да не си пипнал на момчето/тата торбата!"
Б. Клиента,защото е бил по малка нужда.
В. "Госта -телефонист" защото не му я е дал в ръцете и погъделичкал,че да прихне човек от смях.
В. "Момчетата",защото???...
Т. Друго.
Повярвайте - абсолютно нищо лично! Просто за да стане поне мъъъничко ясно защо НЕ ВИНАГИ 30 кг. чист хероин се равняват на 15 г. затвор!
lawYovchev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 30 Сеп 2007, 00:01
Местоположение: Sofia

Мнениеот lawYovchev » 13 Дек 2007, 18:18

? :twisted:
Последна промяна lawYovchev на 13 Дек 2007, 18:23, променена общо 1 път
lawYovchev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 30 Сеп 2007, 00:01
Местоположение: Sofia

Мнениеот lawYovchev » 13 Дек 2007, 18:21

Забравих да попитам: Имам ли право на ИСК по ЗЗД за НЕПОЗВОЛЕНО УВРЕЖДАНЕ?
...
Чл. 45. Всеки е длъжен да поправи вредите, които виновно е причинил другиму.
Във всички случаи на непозволено увреждане вината се предполага до доказване на противното.

и на ИСК по ЗОДОВ - Отговорност за дейност на правозащитните органи?
...
Чл. 2. Държавата отговаря за вредите, причинени на граждани от органите на дознанието, следствието, прокуратурата, съда и особените юрисдикции от незаконно:
1. задържане под стража, включително и като мярка за неотклонение, когато то е отменено поради липса на законно основание;
2. обвинение в извършване на престъпление, ако лицето бъде оправдано или ако образуваното наказателно производство бъде прекратено поради това, че деянието не е извършено от лицето или че извършеното деяние не е престъпление, или поради това, че наказателното производство е образувано, след като наказателното преследване е погасено по давност или деянието е амнистирано;

Все пак - имаме ЩЕТИ надхвърлящи мнотократно необходимостта от "РЕСПЕКТ",а по време на съдебния процес НЕ СЕ ДОКАЗА по БЕЗспорен начин ВИНАТА на клиента.
lawYovchev
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 30 Сеп 2007, 00:01
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта


cron