начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Може ли да осъдиш съдя изпълнител?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли да осъдиш съдя изпълнител?

Мнениеот anele_ » 23 Ное 2007, 14:56

Моя проблем идва още откакто станах поръчител. Трябваше да изплатя 8000 лв.. Иплатих заема и ми дойде писмо че дължа още 5 000 лв., защото парите който са ми отдържани не са внесени в банката, т.е. съдя изпълнител не е внасял цялата сума. Работя в Държавно предприятие и имам всички документи , че парите са отдържани от мен. Както и да е примирих се че съдя изпълнител си е прибрал моите пари и изплатих и лихвата. Но сега се получава така че той и тези пари не е внесъл и аз пак имам лихва на парите още 2 000 лв.. Допитах се с адвокат и ми казаха че нищо не мога да направя срещу съдя изпълнител. този ъпсурт може да продължи вечно. Моля помогнете ми! Какво мога да направя? Мога ли аз да го съдя? И може ли по някакъв начин да се пусне жалба и да се наеме някаква комисия за да се установи че аз съм изплатила повече от необходимото. И мойе ли да се накаже този човек , та той краде парите ми. Благодаря предварително.
anele_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2007, 14:42
Местоположение: Sofiq

Мнениеот LakeG » 24 Ное 2007, 21:45

Бихте могли да сезирате и Камарата на частните съдебни изпълнители, и Инспектората към Министърство на правосъдието+финансовите инспектори, и съответната Окръжна прокуратура /за престъпление по служба/. Отговорността на ЧСИ е у редена в чл.74 и сл. от ЗЧСИ. Късмет!
LakeG
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Сеп 2006, 20:15

Мнениеот limpopo » 25 Ное 2007, 17:15

Доколкото разбирам проблемът идва от там, че банката счита, че й дължите лихви, тъй като сумите не са й преведени незабавно след постъпването им по изпълнителното дело. Дали така мисли обаче и съдебният изпълнител, който работи по делото?
limpopo
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Юни 2007, 17:09


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 53 госта


cron