начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

jalba do prokurora

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


jalba do prokurora

Мнениеот julia » 14 Сеп 2007, 00:33

izviniavam se za latinizata, no imam problem
podadena e jalba na 04.07,izpratena e v policiata, varnata e na prokurora na17.08,no do sega niama otgovor. ima li srok za reschavane. Sledva li neschto da se predprieme ili trjabva da se chaka. A ako ne dojde otgoor vaobschte
blagodarja predvaritelno
julia
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 04 Май 2006, 13:50

Мнениеот bebitor » 14 Сеп 2007, 02:51

ПРЕВОД НА ПРОМОЦИЯ: извинявам се за латиницата, но имам проблем
подадена е жалба на 04.07,изпратена е в полицията, върната е на прокурора на17.08,но до сега няма отговор. има ли срок за разсрочване. Следва ли нещо да се предприеме или трябва да се чака. А ако не дойде отговор въобще
благодаря предварително

Не чакате от дълго време, по мои наблюдения. Все пак, зависи от жалбата...Причините са различни. За какво става въпрос?
По принцип винаги пращат отговор, но по обикновената поща, затова не е много сигурно дали ще го получите. По добре проверявайте от време на време в деловодството на съответната прокуратура.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот julia » 14 Сеп 2007, 04:02

Blagodaria i za promoziata i za otgovora.
Ne moga da smenia na kirilitzaq a pomostcnikat mi spi. Inache i as sam protiv latinitzata i nikoga ne sam pisala na neja-trudno namiram bukvite
Jelaia vs. dobro i leka nosct.
julia
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 04 Май 2006, 13:50

Мнениеот julia » 27 Сеп 2007, 11:01

Така и стана Бебитор,
Получих постановлението за отказ по обикновенна поща. Подпечатано е на 15.09.07., Изпратено на 17.09., а аз случайно го открих в пощенската кутия преди няколко дни.
Указано ми е че подлежи на обжалване пред Окръжна прокуратура -записан е обаче града на района , ане на Областта , но не е указан срок за обжалване
Направо се подиграват с хората. Преписката е образувана от няколко жалби за един и същ проблем, които завеждаха под един номер. Едната е за мълчалив отказ на Общината да изпълни съдебно удостоверение за издаване на документи по дело по което е ответник.
Другата е за изричен отказ на ОСЗГ да издаде заверени преписи на нейни Решения за процесния имот , включително и ново такова -от миналата година, което е връчила на други наследници , но не е обявила на останалите, както и да удостовери някой факти.
РП е сезирана и за други нарушения в тая връзка , но в постановлението няма ни дума за това . Дори и за неизпълнение на съдебно Решение от общинските власти. Споменава се само за ОСЗГ , но няма престъпление и отказва образуване на ДП.
И какво да правя сега ? Мога ли все още да обжавам ? И има ли смисъл .Има ли в БГ прокурор , който да застави Общинските власти да ми издадът тези документи . Струва ми се няма , защото същите я изобличават в имотни престъпления.
julia
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 04 Май 2006, 13:50

Мнениеот bebitor » 27 Сеп 2007, 12:38

julia написа: Едната е за мълчалив отказ на Общината да изпълни съдебно удостоверение за издаване на документи по дело по което е ответник.
Другата е за изричен отказ на ОСЗГ да издаде заверени преписи на нейни Решения за процесния имот , включително и ново такова -от миналата година, което е връчила на други наследници , но не е обявила на останалите, както и да удостовери някой факти.

А защо жалба до прокуратурата? Трябваше да тръгнете по реда на АПК, струва ми се.
Идете при колега, който да Ви види конкретните документи, и то бързо.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот dil_d » 27 Сеп 2007, 13:35

Каква прокуратура?! Разбира се, че производството е по АПК!!! Това не е престъпление, а адм. нарушение! Консултирайте се с колега, който да види точно документите и сроковете!
"Подсъзнанието може всичко"
dil_d
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 01 Ное 2006, 10:49

Мнениеот julia » 27 Сеп 2007, 23:26

Ха сега де !
Че аз по съвет на няколко адвокати така постъпих. Чак в София ходих да се консултирам при близка на мой познат . Сега пак ще отида. Най вероятно ще трябва пак да пусна искането, но този път без съдебно удостоверение ..
Същото поисках и от Областна управа , но те малко преди изтичане на срока го изпратиха по компетентност до Общината ,като ме уведомиха за това . Не последва отговор .
А от АК ми дадоха една заповед за регулация , която е подписана със запетайка и без име - това са общо взето документите , които исках -преписи на документи по регулация и отчуждаване, Решения на ИК на ОНС и протоколи за обезщетяване. Искането е от 29.05.07г.Не можах да представя документите по делото , а съдът ми определи срок по чл. 133 от ГПК /съмнително и трудно събираеми доказателства /!~?!? Поисках да ги задължат да ги представят на осн. чл.152 от ГПК! След срока ще го гледа без тях. Делото е на 18.10.Няма време.
Какво толкова съмнително и трудно има в това да представиш поне заповедта , с която е одобрен планът , който твърдиш , че е действащ.
Няма ,обаче всички вещи лица отиват на кино . Представената ми от кадастъра заповед освен , че е анонимна, в предружаващото писмо е записано, че няма данни да е обнародвана и одобрява проект за изменение към действащия план .Други две заповеди, цитирани от вещите лица и в документи на Общината според писмото от АК се отнасят за други населени места.Изобщо батакът е пълен.
julia
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 04 Май 2006, 13:50

Мнениеот dil_d » 28 Сеп 2007, 13:50

Винаги нас съда ни задължава да доставим заповедта и документите по съответната преписка по делото като също ни дава срок. Естествено, че на Вас няма да ги дадат. Пуснете молба до съдията да задължи той съответната Община да предаде нужните по делото документи. Защо ще ги искате от Областна Управа,разбира се че ще ги препрати на Общината, това са неща които касаят Общините. Областна Управа е компетентна по въпроси, които са Държавни, не общински. Това е съществената разлика.
"Подсъзнанието може всичко"
dil_d
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 01 Ное 2006, 10:49

Мнениеот julia » 02 Окт 2007, 12:23

Благодаря Ви много , че ми отделихте време dil_d,
Точно това съм направила -пуснала съм молба съда да ги задължи да представят документите, след като не изпълниха съдебното удостоверение и не ми ги дадаха лично .Съд. заседание е на 18 т.м. Ще видим какво ще стане . Ще ги задължи ли или не.
Относно Областната Управа -поисках документи и от там ,защото тук във форума имаше тема за незавършена процедура по отчуждаване и там се налагаше мнението ,че заповедите се съхраняват в ОУ , а за София в СО.Поисках даже и от АК -те също имат копия на заповедите .От там ми дадоха една заповед , но мисля , че не е цялата .Аз заповед за одобрена регулация по ЗПИНМ и ЗТСУне съм виждала и не знам как изглежда, но тази която получих е само
.... ОДОБРЯВАМ
на основание решение по чл 32..от ЗТСУ и чл.84 и 75 от ППЗТСУ протокол №.... Решение №.... на Обл. Съвет по АБ ...подписана със запетайка ,без име . Не е съгласувана с министерството , съгласно този чл. 75.
Проекторегул. план /за жил. комплекс / по плана на града.
Твърди се по делото от веши лица , че това е действащия план за комплекса , а в писмото от АК се казва, че няма данни да е публикувана тази заповед. В този проекторегул. план естественно липсва обекта на собственост и това се е отразило на първоинст. решение.Освен това към така издадената заповед биха могли да се прилагат различни планове или обратно -този щемпел ОДОБРЯВАМ може да се прилага за всякакъв план.
Още веднаж благодаря за вниманието
julia
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 04 Май 2006, 13:50


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта


cron