начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Може ли някой да ми отговори?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли някой да ми отговори?

Мнениеот smile__ » 04 Сеп 2007, 13:53

От 06.04.2004г. влезна в сила 3 годишната ми условна присъда,потвърдена от ОС и ВКС.Интересуват ме следните неща:
1.Може ли да работя в системата на МВР?
2.Може ли условната ми присъда да повлияе негативно върху друг член на семейството,ако иска да е в системата на МВР?
3.Ако си изкарам свидетелство за съдимост днес какво ще пише в него?
smile__
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Сеп 2007, 13:31

Мнениеот karlson » 04 Сеп 2007, 15:00

1. не можете да работите в системата на МВР
2. зависи на каква позиция кандидатства за работа роднината ви, но е напълно възможно вашата присъда да му попречи
3. ще пише осъждан (след изтичането на изпитателния срок настъпва реабилитацията)
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Мнениеот smile__ » 04 Сеп 2007, 21:07

Благодаря Ви!
smile__
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Сеп 2007, 13:31

Мнениеот pokerman » 04 Сеп 2007, 22:09

В кой закон или подзаконов акт пише , че ако брат ми е престъпник то аз не мога да стана полицай :shock:
„Ако народът не може да бъде целокупен, лесно ще стане изцяло купен! “
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот octavia » 04 Сеп 2007, 22:19

pokerman написа:В кой закон или подзаконов акт пише , че ако брат ми е престъпник то аз не мога да стана полицай :shock:


Не е нужно да го пише някъде, това е практика. При кандидатстване за работа в системата се извършва проверка на членовете на семейството и ако се установи такъв факт - просто ти режат квитанцията. После жали, ако искаш...
octavia
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 23 Юли 2007, 10:51
Местоположение: София

Мнениеот civilista » 04 Сеп 2007, 23:13

Да допълня, "органите" не ти казват, че са те поучили до девето коляно и затова ти отказват, ако се сещаш :wink: :wink: :wink:. Както и в нормалните обяви за работа искат снимка, за да си изберат най-едрогърдата блондинка за секретарка, щото закони се учат, но гърди или крака не растат.
Никой не може да каже защо не са те взели в МВР, само те и ти си знаете.
Нищо не може да се докаже, съдба, държава, система, абе все кофти неща.
civilista
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 10 Юли 2007, 23:52

Мнениеот apoklistika » 04 Сеп 2007, 23:38

А ако присъдата е за неумишлено престъпление от общ характер? Тъй като по ЗМВР се изисква лицето да не е осъжданео за умишлено престъпление. Не виждам законна пречка, да не може да постъпиш на работа, при такава присъда.
apoklistika
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 20 Авг 2007, 20:56

Мнениеот pokerman » 05 Сеп 2007, 13:20

octavia написа: Не е нужно да го пише някъде, това е практика. При кандидатстване за работа в системата се извършва проверка на членовете на семейството и ако се установи такъв факт - просто ти режат квитанцията. После жали, ако искаш...

Ами ако след това член от семейството извърши престъпление какво става? Уволняват роднината полицай ли? Такава ли е практиката? :shock:
„Ако народът не може да бъде целокупен, лесно ще стане изцяло купен! “
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот policai » 06 Сеп 2007, 18:57

pokerman написа:Ами ако след това член от семейството извърши престъпление какво става? Уволняват роднината полицай ли? Такава ли е практиката? :shock:


:shock: Ужас! Не, разбира се, освен ако с действие или бездействие не е прикрил разкриването и документирането на деянието. :wink:
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron