начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Работа в МВР с присъда за неумишлено престъпление

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Работа в МВР с присъда за неумишлено престъпление

Мнениеот kikiii » 24 Авг 2007, 21:59

Доколкото съм запознат по ЗМВР изискването е "неосъждан за умишлено престъпление от общ характер" но ще съм много благодарен ако някой по-запознат от мен ми отговори дали е възможно назначаване при наличие на условна присъда за непредпазливо деяние. Мисля, че имаше някаква заповед на министъра на ВР в която не се уточнява дали дянието е умишлено. Ако някой знае как стоят нещата в МВР ще съм благодарен за отговорите ви.
kikiii
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Авг 2007, 21:47

Мнениеот mkoleva » 28 Авг 2007, 14:57

до колкото знам изискването е за неосъждан за престъпление от общ характер - без значение умишлено или не.
М. Колева
mkoleva
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 11 Мар 2003, 15:40

Мнениеот kikiii » 28 Авг 2007, 19:24

ЗЗКИ:
Чл. 40. (1) Разрешение за достъп до класифицирана информация, извън случаите по чл. 39, се издава на лице, което отговаря на следните изисквания:

4. не е осъждано за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията;

5. срещу лицето няма образувано досъдебно или съдебно производство за умишлено престъпление от общ характер;
ЗМВР:
Чл. 179. (1) За държавни служители в МВР могат да бъдат назначавани чрез конкурс пълнолетни лица само с българско гражданство, които отговарят на общите и специфичните изисквания за възраст, образование, психо-физическа годност и професионална подготовка, както и на други условия, обявени в съответния конкурс за постъпване на държавна служба.

2. не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от последвалата реабилитация, или не са освободени от наказателна отговорност за извършено умишлено престъпление от общ характер с налагане на административно наказание по чл. 78а от Наказателния кодекс;

3. не са привлечени като обвиняеми за умишлено престъпление от общ характер.
Ако някои е по-запознат моля ви за отговор
kikiii
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Авг 2007, 21:47

Мнениеот Gabi1 » 25 Сеп 2007, 00:16

В закона ясно си е написано. Но човекът може да бъде "отрязан" и по съвсем друг повод.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


cron