начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Обида и нематериални щети

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обида и нематериални щети

Мнениеот Mr.Eko » 22 Авг 2007, 10:11

Каква е процедурата за да осъдя бившия си кандидат тъст за обида( в писмен вид) и морални щети? И имам ли шанс?
Благодаря ВИ :?
Mr.Eko
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Авг 2007, 18:39

Мнениеот barri » 22 Авг 2007, 14:46

има ред, но без да знаем какво пише в документа няма как да ви кажем
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот Mr.Eko » 22 Авг 2007, 15:32

обиди от личрн характер и на расов признак
Mr.Eko
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Авг 2007, 18:39

Мнениеот Mr.Eko » 22 Авг 2007, 18:23

къде бих могъл да намеря адвокат, който да ми помогне по случая?
Mr.Eko
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Авг 2007, 18:39

Мнениеот gudio » 22 Авг 2007, 19:28

:lol: Навремето имах адв. клиентка, с/у която майка й беше завела дело за делба, съед. с намаляване на дарение. Положих големи усилия да протакам и увъртам делото (защото дарението наистина накърнявше зап. част на майката), продължи доста години и накрая майката побесня и написа свръхвулгарно писмо на дъщеря си, пълно с невероятни изрази :lol: :lol: и... подписано от подателя. Насочих клиентката си към колега, занимаващ се с ЧХ-та и спретнаха ЧХ "за обида". Въпреки, че не се вмества в състава, цитиран от Лютия - "каже или извърши....в негово присъствие" първата инстанция я осъди, а втората прие, че е "явно малозначително"... :lol: Още по-интересно беше, че майката взе че плати парите по гражданския иск, без да бъде осъдена :lol: - някаква демонстрация явно ...
Така че защо да не осъдиш и "кандидат-тъст" :lol:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот Mr.Eko » 22 Авг 2007, 20:26

мисля да опитам да. заради него сега не съм с дъщеря му- бившата ми годеница и сина си. заради него ги загубих и двамата. а наистина писмото е с много остър тон и мисля ако намеря добър адвокат, ако не друго поне да по виси по дела. мерси за мнението :)
Mr.Eko
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Авг 2007, 18:39


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron