начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Сезиране на прокурор

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сезиране на прокурор

Мнениеот krasi_bb » 20 Авг 2007, 13:49

Здравейте!
Сигурно въпросът ми ще се стори много глупав на част от Вас. И аз никак не се гордея с това, че не си знам правата и не съм запозната с това как действат органите на властта. Но по-добре късно, отколкото никога..
Става въпрос за следното: преди време станах обект на измама (както се оказа в последствие), защото в началото човекът изпълняваше поетите ангажименти (свързани с парични плащания), а от доста време не го прави. Глупаво от моя страна, но в надеждата си нещата да се оправят много дълго време слушах обещанията му, че всичко ще се оправи.
За съжаление нямам документи, че ми е длъжник, но бих искала да съобщя за случилото се.
Към кого да се обърна и какво точно трябва да направя според Вас.
Предварително благодаря на всички, които ми отделят от вниманието си.

П.С. незнам къде точно трябва да се сложи този въпрос, защото не съм юрист, а този форум може би е донякъде професионален. Ако имате забележки в това отношение, моля не ми ги спестявайте.
krasi_bb
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Авг 2007, 18:08

Мнениеот Гост » 20 Авг 2007, 13:57

Самият факт, че е прекратено плащането не е измама !

Прокуратурата , най-вероятно , ще прекрлати преписката, дори и да я сигнализирате.

Можете да търсите дължимите суми по съдебен ред , в случай, че те са до 1000 лева , но за целта ще са Ви необходими свидетели, които да установят колко и на кого сте дали
Гост
 

Re: Сезиране на прокурор

Мнениеот nikolai.pachevski » 20 Авг 2007, 22:30

krasi_bb написа:Здравейте!
Сигурно въпросът ми ще се стори много глупав на част от Вас. Глупаво от моя страна, но в надеждата си нещата да се оправят много дълго време слушах обещанията му, че всичко ще се оправи.
За съжаление нямам документи, че ми е длъжник, но бих искала да съобщя за случилото се.
Към кого да се обърна и какво точно трябва да направя според Вас.
Предварително благодаря на всички, които ми отделят от вниманието си.

П.С. незнам къде точно трябва да се сложи този въпрос, защото не съм юрист, а този форум може би е донякъде професионален. Ако имате забележки в това отношение, моля не ми ги спестявайте.


Дайте повече информация. Това което казвате в поста си е твърде малко и напълно достатъчно да Ви пратят при адвокат. На адвоката, прокурора, съдията ще трябва да разкажете с прости думи какво се е случило, за да квалифицират случая ...
nikolai.pachevski
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Апр 2006, 13:47
Местоположение: Плевен


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


cron