начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Моля спешно за съвет относно предстоящо уволнение в МВР

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля спешно за съвет относно предстоящо уволнение в МВР

Мнениеот 32766 » 20 Юли 2007, 02:27

Уважаеми юриси, нуждая се от спешен съвет относно образувано срещу мен дисциплинарно производство и съм с предложение за дисциплинарно уволнение. Служител съм в системата на МВР от 16 години. Досега съществени нарушения в работата си не съм имал. Не знам по какви причини обче в момента срещу мен се скалъпват неверни истории с неизвестна за мен цел.
Става въпрос за събитие от август 2006 година. Пъувайки към родното си село получих обаждане от познат, че в съседна къща се извършва претоварване на някаква техника. От мен се искаше само да проверя дали има такова нещо. На връщане засякох автомобил, управляван от колега. Спряхме колите и разговаряхме. По заобиколен начин се опитах да разбера дали наистина са товарили нещо, но той отрече. Същата вечер ми се обадиха, че в строеж до къщата ми е оставен кашон. Без да го отварям го прибрах. Няколко дни по-късно в извънработно време ме извикаха спешно в ОДП. Там в присъствието на дознател и двама началници ми направиха протокол за доброволно предаване и дадох обянения по случая като свидетел. С това историята приключи.
Преди два дни обаче бях отново извикан в ОДП. Там ме запознаха със заповед на министъра, относно образувано дисциплинарно производство за извършено тежко нарушение по чл.227,ал11т.10 от ЗМВР и чл.230 ал.2 т4 от ППЗМВР. Отново дадох писмени обяснения. На следващия ден ми бе изготвена обобщена справка. За моя голяма изненада обаче тя беше пълна с измислици, като заключението на комисията е да бъда уволен дисциплинарно.
В становището си проверяващите са ме описали като закоравял кадец и престъпник от най-висок ранг. Възамерявам да направя възражение по справката, както и ако се наложи да си търся правата по съдебен ред. Имам съмнеия, че с отсвирването ми проверявящите се целят в друг, висшестоящ служител. С една дума курбан ме правят, защото описаната от тях историята е пълна измислица.
Въпросът ми към вас е по какъв начин трябва да формулирам възражението си, тъй като живея в малък провинциаен град и тук няма специалисти в тази област.
Благодаря ви предварително.
32766
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2007, 01:43

Мнениеот josefin » 20 Юли 2007, 17:00

малко повече подробности-поне относно показанията които сте дал като свидетел-за какво са Ви питали и какво сте отговорили.
А също и какво е имало в кашона-прибрал сте го без да го отваряте и така си е стоял у Вас така няколко дни......?!?!!! Него ли предадохте доброволно?
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот dinev » 21 Юли 2007, 14:08

Дай поне правдоподобно обяснение защо чак сега след една годна ще те уволняват. Това в системата става доста бързо. Нещо послъгваш. Май. 8)
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Re: Моля спешно за съвет относно предстоящо уволнение в МВ

Мнениеот policai » 22 Юли 2007, 14:43

32766 написа:..... Същата вечер ми се обадиха, че в строеж до къщата ми е оставен кашон. Без да го отварям го прибрах.


Нещо ни спестявате, вероятно много ни спестявате. Кой се обади, защо на Вас, как влязохте в чужда собственост, в какво качесво взехте кашона, защо дни е бил у Вас....изобщо изложеното в началото на темата е доста загадъчно, като в "Туин Пийкс" става....., дано се разминете с уволнението, щото, ако се включи и военна пр-ра - лошо...
:D А, ако греша, значе не сте ни казали истинате отначало! 8)
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот Vesi_Atanasova » 26 Юли 2007, 17:03

Мога да помогна с писането на възражението. Наистина ще трябват повече подробности. Ако желаете пишете на е-майла
Vesi_Atanasova
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Юли 2007, 16:15


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron