начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Някой може ли да ми каже правата и реалните шансове

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Някой може ли да ми каже правата и реалните шансове

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 13:32

Здравейте на всички,
от 2005 година лятото имам заведено наказателно производство,което беше организирано за два дена. Бях извън страната и без да очаквам или предполагам ,бях закопчан на летището и отведен в следствието ,а псоле в ареста за два дена до понеделник, след което бях пуснат под гаранция 5000 лева и ми бе отнет задрграничния паспорт.Преди това нито съм бил търсен за разпит, нито каквото и да е било. Имах във България упълномощен адвокат,защото знаех че срещу мен има пусната преписка, но така и това никой не го зачете, а направо съм пуснат за национално издирване. Искам само да кажа че зад моето дело стоеше лично заместник окръжен прокурор, който после го преместиха на друга служба поради корупционни причини. Но както и да е. Делото след толкова време е на никъде, тоест не е влязло в съда, може би защото там няма да издържи, все още си е в прокурата и са го спрели ,не по моя вина ,а по вина на ищеца,- защото го нямало в страната и неможело да се яви като свидетел на разпит. Макар че ищеца доста често си е в страната. Пускам жалби ,на които нямам отговори. Например последната ми е от 22 март. Преди месец пуснах нови, но уви пак същото. Някой може ли да ми каже правата и реалните шансове, това преследване да свърши. Също мога ли да се жалвам в европейските институции, докога ще си стоя така.
Благодаря Ви предварително и дано да имате мнение за възможностите и решенията на казуса ми.
Да доуточня:
става дума за обвинение по член 202, ал. 2, т.1 , вр. член 201 от ПК, за злоупотреби в особенно големи размери на служебни средства.
Аз бях управител на фирма на богат бизнесмен близо 5 години, който поради съвсем лични причини и мотиви подхвана война срещу мен.По подробна информация ще дам на този който се интересува от проблема и предполага че има мнение по въпроса. Аз си мисля, че делото ми е съшито със бели конци ,само дето не знам към кой да се обърна и как.
Последна промяна boiwreck на 14 Юли 2007, 21:37, променена общо 1 път
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот zelen » 13 Юли 2007, 14:26

Така както описвате казуса, има доста неизяснени неща. Като например:
Какво става с упълномощения адвокат от 2005 г.?
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 14:36

упъномощения адвокат е една съвсем млада адвокатка,която ми бе посочена от следователя. Само ще кажа че тя обикновенно съвсем забравя за делото. Бях говорил с друг адвокат който познавам,какво може да направи- той ми отговори че трябва да се плати , но в същото време делото се гледало под лупа от ВКС и щяло да бъде трудно и скъпо. И така си остава до ден днешен. Делото беше на крачка да се превърне в публично. Питайте друго ако ви интересува.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот zelen » 13 Юли 2007, 14:53

Че трябва да се плати - вярно е, но познатият адвокат на кого ви е казал, че трябва?
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 15:00

на някакъв негов познат във ВКС ,сумата беше до 2000 лева, после отиде до цялата сума от гаранцията - сиреч 5000 лева. Но после ми каза че ще трябва време и че има прекалено много жалби по делото и това правило много трудни нещата. Наистина по делото има доста жалби пуснати , най вече от ищеца, заради който делото е спряно и това ме учудва как не може да се яви като свидетел,а за жалби има достатъчно време. Въпроса ми е, дали има някаква давност това, след като е спряно делото - докога може да е така. Нали след последните поправки на НПК , следвието трябва да е 2 месеца , с най много две удължения от по 2 месеца,което прави 6 месеца. Именно поради тая причина са го спрели за да е извън тези срокове.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 15:08

Вие ако искате ми дайте друго място на което можем да пишем или говорим,защото все пак във този форум не мога да ви споделям всякаква информация и мисля че ме разбирате.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот Teddka » 13 Юли 2007, 15:41

с чл. 68 от НПК Ви е наложена забрана да напускате страната, а престъплението в което сте заподозрян е по НК. Ако не е проблем може да посочите за какво точно престъпление става въпрос, т.е. по смисъла на кой член от НК е? Съобразно това има и давност
Teddka
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2007, 16:43

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 16:01

да, права сте.
по член 75 т.3
така поне го чета.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот Teddka » 13 Юли 2007, 16:05

Нещо определено бъркаш. Ако искаш прочети го пак хубаво и пиши отново. Аз в понеделник ще съм на линия. чл. 75 от НК е освобождаване от наказателна отговорност..... :roll: има определено някаква грешка
Teddka
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2007, 16:43

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 16:11

да ,пак сте права. Объркал съм се
члена е 202, ал. 2, т.1 , вр. член 201 от ПК
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот Teddka » 13 Юли 2007, 16:20

ще се опитам да съм ясна. престъплението по чл. 202, ал. 2 предвижда наказание лишаване от свобода в размер от 3 до 15 години. Съгласно чл. 80, ал. 1, т. 2 от НК ако в продължение на 15 години няма никакво следствено действие извършено спрямо Вас, досъдебното производство ще бъде прекратено по давност.
А в интерес на истината могат да си го спират и възобновяват колкото си искат пъти. Незнам каква е ползата на "важния свидетел".
Надявам се да съм ти била малко полезна.
Teddka
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2007, 16:43

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 16:26

ясно ,значи съвсем е рано да се оплаквам . Те могат да си го спират колкото си искат и да си стоя тук ,без право на пътуване докато остарея. А човека който иска това да е така има достатъчно пари да си го позволи да ми го причини. Благодаря все пак.
а за това колко е важен, той е единствения свидетел който твърди за закононарушението. Аз съм предтставил трима свидетели ,които твърдят и обясняват какъв е бил начина на работа и отчитане във фирмата. Но както и да е, това не е важно ,когато има законово основание да го вкарат в някой шкаф за години.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот boiwreck » 13 Юли 2007, 16:28

ползата на важния свидетел е ,аз да си стоя тук и да имам ограничени права, за да ми е ясно кой е силния. Но това е друга тема.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот boiwreck » 14 Юли 2007, 00:43

blagodarq vi.
Biahte mnogo izcherpatelen/na.
Shte vi pisha na emaila tuk.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот potrebitel » 15 Юли 2007, 18:49

Никой не може да ви каже безплатно какви са правата и реалните ви шансове без да се е запознал с материалите по делото.
Адвокатът казва колко е часа и кой ден от седмицата сме, всичко останало е консултация, която се заплаща без значение дали информацията ще ви хареса или не.
Истината струва пари.

Успех.
potrebitel
Потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Фев 2006, 17:40

Мнениеот boiwreck » 15 Юли 2007, 21:59

Ami kajete,dayte predlojenie.Az ne sam kazal che tova triabva da e bezpaltno.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17

Мнениеот boiwreck » 17 Юли 2007, 08:34

Благодаря на всички във форума. Бяха много изчерпателни и сега имам идея горе долу какво може и трябва да се прави. Разбира се, всичко това няма как да стане без добър и вещ адвокат в наказателното право.
boiwreck
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Юли 2007, 13:17


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта


cron