начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

казус - двама братя са съсобственици на две къщи

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


казус - двама братя са съсобственици на две къщи

Мнениеот solaris_ » 10 Юли 2007, 23:04

Имам следния казус.Двама братя са съсобственици на един на две къщи.
Единия брат е заключил едната къща и не дава на другия да влиза.Въпроса ми е има ли наличие на самоуправство?
solaris_
Младши потребител
 
Мнения: 97
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:20

Мнениеот eklekti4kata » 10 Юли 2007, 23:22

Чл. 323. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който самоволно, не по установения от закона ред, осъществи едно оспорвано от другиго свое или чуждо действително или предполагаемо право, се наказва в немаловажни случаи с лишаване от свобода до пет години и глоба до хиляда лева.
eklekti4kata
Потребител
 
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Ное 2006, 21:17

Re: казус

Мнениеот Skaramush » 20 Юли 2007, 12:42

solaris_ написа:Имам следния казус.Двама братя са съсобственици на един на две къщи.
Единия брат е заключил едната къща и не дава на другия да влиза.Въпроса ми е има ли наличие на самоуправство?


Да
Не вярвайте на авторитети,които не сте проверили сами!
Skaramush
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2007, 17:26


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта


cron