начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

НАКАЗАНИЯ ПРИ ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВАНЕ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


НАКАЗАНИЯ ПРИ ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВАНЕ

Мнениеот sinis » 17 Юни 2007, 07:06

НАЙ-ЛЮБЕЗНО ЖЕЛАЯ ДА ЗАДАМ НА УЧАСТНИЦИТЕ ВЪВ ФОРУМА СЛЕДНИЯ ВЪПРОС :
КАКВО НАКАЗАНИЕ НАЙ-ЧЕСТО НАЛАГА СЪДЪТ ПРИ УСТАНОВЯВАНЕ НА ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВАНЕ ?
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Re: НАКАЗАНИЯ ПРИ ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВАНЕ

Мнениеот donna » 17 Юни 2007, 09:26

sinis написа:НАЙ-ЛЮБЕЗНО ЖЕЛАЯ ДА ЗАДАМ НА УЧАСТНИЦИТЕ ВЪВ ФОРУМА СЛЕДНИЯ ВЪПРОС :
КАКВО НАКАЗАНИЕ НАЙ-ЧЕСТО НАЛАГА СЪДЪТ ПРИ УСТАНОВЯВАНЕ НА ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВАНЕ ?


Изтриване на sinis от форума ,ей това постановява.Вземайси фроидиските и др. бумаги и марш от тука ,че ни писна. Иди при някой колега и се консултирай -поне ще си платиш ,че те е изтърпял.
Нямаме намерение да си губим времето и нервите с теб.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот dizhel » 17 Юни 2007, 11:59

до 5 годинки ЛОС
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Мнениеот Clavdivs. » 18 Юни 2007, 10:37

" ... и тогава ще въздаде всекиму според делата му." (Матей. 16:27)
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот sinis » 18 Юни 2007, 13:04

ОТНОСНО МНЕНИЕТО НА КЛАВДИС :
СЪВСЕМ ПРАВИЛНО, СТИГА ДА ИМА СПРАВЕДЛИВОСТ И ЧЕСТНОСТ
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Мнениеот kursant_amvr » 18 Юни 2007, 15:14

Ох, ама престанете вече да крещите с тези огромни букви, че не се трае !

Всички във форума разбрахме, колко Вие сте онеправдан и как целия свят е против Вас. Стига вече !

Ако това ще Ви накара да се успокоите, дори звучно ще се възмутя заедно с Вас, от жена Ви, от нейната майка , от съда, както и от всички несправедливости в този свят!
Само моля Ви, престанете за спамите форума !

Така или иначе с драскане и оплакване по форумите нищо няма да промените ! Така че, ако се считате за жертва на нещо или някого, вместо да обиждате участниците във форума, намерете си адвокат и си търсете правата по установения от закона ред!


Всичко добро Ви пожелавам !
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот regina_royal » 18 Юни 2007, 18:06

Като понятие нарцисизмът е въведен от Зигмунд Фройд, но той го използва в рамките на теорията си за либидото. Според него нагласата "нарцисизъм" се поражда тогава, когато либидото се оттегли от външния свят и се насочи изцяло към "Аз-а".
Нарцистичната личност може да бъде разпозната лесно, защото за нея са характерни всички признаци на самодоволство и самохвалство. Нарцисистът не слуша какво говорят другите, те не го интересуват. Най-общ израз на нарцисизма е липсата на искрен интерес към околния свят. Еветуална критика тласка нарцисиста към сериозна депресия или изпадане в ярост. При критика независимо основателна или не нарцисистът смята поведението на критикуващия за оскърбително, обвинява го в нечувствителност, необразованост и неспособност да преценява.
Формите на нарцисизъм водят до патологични прояви, които могат да бъдат фатални за разума. Опасен резултат от нарцистичната привързаност е изкривяването на рационалната преценка и оттам на цялата ценностна система. Сериозен патологичен елемент е реакцията на нарцисиста при критика спрямо него. Когато нарцисизмът му е наранен, той чувствува заплаха. Нарцисистът не е свързан със света и не се интересува от него, неговият Аз не е развит като център на връзката му с околните. Ако нарцисизмът му бъде толкова тежко наранен, че не може да се поддържа повече, ако самосъздаденият своеобраз се разпадне и нарцисистът не може да избухне в гняв / например, защото не е толкова емоционален /, изпада в депресия. Опитвайки се да избегне депресията, той още повече утежнява положението си и дори е възможно да стигне до психоза / в това състояние всяка връзка с външния свят е прекъсната и собствената личност изцяло я е заместила /.
Тестове, прилагани от клинични психолози: Въпросник за нарцисизъм на Фарс и Ерскин
regina_royal
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2007, 17:45

БЛАГОДАРЯ

Мнениеот sinis » 18 Юни 2007, 21:46

Благодаря Ви много regina_royal,
рядко се намират участници във форума, които да изкажат толкова компетентно мнение.
Ще изпитам още по-голямо удоволствие, ако желаете да ме информирате откъде мога да си набавя подобни тестове.
Предварително Ви благодаря за оказаното съдействие.
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Мнениеот sinis » 18 Юни 2007, 21:57

Относно мнението на kursant_amvr :
1.Извинявам се за главните букви, но ми е по-удобно така, за да не изморявам зрението си допълнително.
2.Не желая съчувствие, понеже то няма да ми помогне. Просто желая различни мнения и споделен опит за да мога да прогнозирам евентуалният развой на събитията около всички съчинени небивалици. Друг път не съм изпадал в подобни ситуации, и дано повече да не се случват нито на мен, нито на който и да е участник във форума, дори даже и на лютивият. Той ми е много интересен и ми е интересно докъде може да стигне с неговите изцепки.
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Мнениеот regina_royal » 18 Юни 2007, 22:49

Здравейте, sinis. Ако сте искрен в отговора си към мене, ако наистина сте почувствувал, че връзката с околния свят някъде се губи - съветът ми е да се обърнете към колега-психолог за една елементарна разговорна психотерапия. Ползата от психотерапията е огромна, единственото условие е човек сам да пожелае да я проведе. Не става дума за диагноза, поставена някому в резултат на експертизи, а за осъзната необходимост на личността. В тази връзка, в случай че наистина проявявате интерес, въпросните тестове могат да Ви бъдат предоставени и коментирани единствено от психолог.
regina_royal
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2007, 17:45

Мнениеот sinis » 18 Юни 2007, 23:09

Уважаема regina_royal,

в личен план не изпитвам необходимост от такива терапии.

Упражнявам обществено полезни дейности, като едната от тях е обучение. Радвам се на постоянна клиентела, която идва при мен най-много благодарение на препоръки от предишни мои курсисти.

Желая да съпоставя мненията на различни специалисти. Пък да не дава Господ, може да се окаже, че наистина имам такива проблеми.

Макар, че като се погледна в огледалото, ми идва да си ударя юмрук в носът - шегичка. Сега ще се разтълкува, че страдам от мазохизъм. Ще се окаже, че съм най-колоритната персона, която съм срещал. Опааа, и раздвояване на личността лепнах.

Честно казано, ако Вие сте този специалист психотерапевт, с удоволствие ще проведа сеанс с Вас, стига да мога да си го позволя и стига да пребивавате на територията на България.
Моят Е-mail: sinis@lex.bg
По Ваш избор измислете начин да се свържете с мен и ме информирайте как ще го осъществим
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Мнениеот regina_royal » 18 Юни 2007, 23:51

sinis, ако желаете пишете ми на regina_royal@mail.bg
Още веднъж уточнявам, че ако не чувствувате необходимост, излишно е да се обръщате към психотерапевт. Целта не е да Ви бъде проведен тест, който да постави "диагноза". В тестовете няма верни и грешни отговори. Става дума за цели, които сам сте поставил пред себе си. Въпросът, който ще Ви бъде зададен, и който ще бъде отправна точка в разговора с психолога, е: "Какво Ви води при мене?"
Ако сам не знаете защо сте поискал тази среща, резултатът ще е нулев.
Не мисля, че аз съм подходящият психолог за Вас. Аз съм клиничен психолог към онкодиспансер. Уверявам Ви, агресията е пагубна за личността. Но това е друга тема. Бъдете здрав и се радвайте на нещата в живота. Това е пожелание, не съвет.
regina_royal
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2007, 17:45

Мнениеот sinis » 19 Юни 2007, 00:12

Благодаря Ви Регина,
обещавам Ви, че ще Ви пиша, но искам първо да помисля върху последното написано от Вас, и след като синтезирам кристалното си желание, ще го направя.
Доскоро
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Мнениеот sinis » 27 Юни 2007, 00:40

Ако някой го интересува нещо повече - скоро беше второто заседание по делото, в което бяха изслушани свидетелите.
Моите свидетели с показанията си изградиха алибито ми за денят, в който се твърди, че съм тормозел съпругата си.
Нейните две свидетелки дадоха показания за дати пред и след въпросният ден, но не и за същата дата, като във всичко се позоваваха на сведения, получени само от съпругата ми.
За твърдените дати от тях също имам доказателства, че няма осъществени евентуални срещи между съпругата ми и свидетелките, за което ще им потърся отговорност за лъжесвидетелстване.
sinis
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Апр 2007, 07:09

Мнениеот veni_vidi » 05 Авг 2007, 19:23

sinis написа:Ако някой го интересува нещо повече - скоро беше второто заседание по делото, в което бяха изслушани свидетелите.
Моите свидетели с показанията си изградиха алибито ми за денят, в който се твърди, че съм тормозел съпругата си.
Нейните две свидетелки дадоха показания за дати пред и след въпросният ден, но не и за същата дата, като във всичко се позоваваха на сведения, получени само от съпругата ми.
За твърдените дати от тях също имам доказателства, че няма осъществени евентуални срещи между съпругата ми и свидетелките, за което ще им потърся отговорност за лъжесвидетелстване.


Съществуват преки и косвени свидетели.
Последна промяна veni_vidi на 09 Сеп 2007, 01:08, променена общо 1 път
veni_vidi
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 30 Юли 2007, 19:36

Мнениеот josefin » 09 Сеп 2007, 19:44

Искам някой да ми даде определение за "косвен свидетел"!
Досега не бях чувал за такова животно, ама аз съм си малко прост.
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот bay4o » 11 Сеп 2007, 16:27

Свидетелите биват два вида - преки и косвени. Преките се наричат още "очевидци". Както сам можете да се досетите, не - очевидците са косвени. Не може ли първо да прочетете някъде, а после да задавате въпроси :twisted:
bay4o
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 05 Окт 2006, 12:12


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта


cron