начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

може ли да пострадам?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


може ли да пострадам?

Мнениеот lambo » 27 Дек 2006, 11:34

става вапрос за следното
държавен служител сам и при изпълнението на служебните си задължения получавам пари от една колежка която със заповед е матерялно отговорното лице,и се разписвам в една тетрадка която е хвърчаща и не е заведена никаде, за да се разплащам с трети лица в чужбина, но аз не сам матерялно отговорно лице , тези задалжения ми ги вменяват устно началниците които присъстват на разплащанията след което се отчитам на съответната колежка с документите и остатъка от парите,а тя си се отчита там където ги е получила и винаги парите са ми излизали(нямам липса на пари)при отчитането.
наскоро разбрах че срещу нея е заведено дознание за липса на пари и май се споменава сумата от 30 000лв и че е правила фалшиви фактури(които са издавани в чужбина)
Дознателите вече са започнали да превикват един по един всички лица които са боравили с парите и които са присъствали по време на разплащанията и са ги карали да пишат на някакви листове имената си и други най различни думи и подписите им като им обясняват че са извикани като свидетели по заведеното дознание срещу колежката но не са им връчвали никакви призовки и накрая ги карат да се разписват върху показанията им и че тези показания са дадени доброволно.
Та въпроса са ми е следния сега очаквам и мен да ме превикват какво да правя да пиша ли такива работи ако ме накарат и може ли да извартят нещата така че аз от свидетел да ме обвинат в нещо като се има в предвид че има още пет човека освен мен които са в същото положение.
моля ви помогнете загазил ли съм или не! и за какво престъпление става на въпрос?
и може ли да се изискат копия от фактурите от чужбина за да се докаже нещо
lambo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Дек 2006, 11:08

Мнениеот potrebitel » 27 Дек 2006, 22:18

Здравейте!

Макар че днес е третият ден от Рождество и много от нас все още се веселят или поне им се иска да продължат да се забавляват, трябва да Ви уведомя, че положението Ви е много сериозно!
Разбира се, че могат така да извъртят нещата, че от свидетел да Ви обвинят в нещо изключително неприятно. Няма пречка това да се случи и на останалите 5 човека и така да продължите да сте в едно и също положение.
Деянието, което визирате, е ситуирано в наказателния закон като тежко престъпление и наказанието за него също е достатъчно основание да се притеснявате.

Иска ми се да вярвам, че допуснатите правописни грешки се дължат на Вашата основателна уплаха - все пак съм сигурна, че държавните служители освен такива, са и писмено грамотни. Не ми отнемайте и правото да вярвам, че те имат и правна култура и знаят, че навреме дадените пари спестяват много главоболия, вкл. и правото на свободно придвижване.

След, повярвайте, искрените ми съвети и мнения, Ви пожелавам да намерите сили и да се повеселите в предстоящите почивни дни / за държавните служители със сигурност / , които може и да са последните преди дълга принудителна ваканция за някои.
potrebitel
Потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Фев 2006, 17:40

Мнениеот lambo » 28 Дек 2006, 10:25

Искрено Ви Благодаря за съветите !

Явно положението ми е доста сериозно, ако може да се нарече така, но все пак какво да правя при така създалата се ситуация?
Мога ли да предприема нещо, или просто трябва да чакам?
Как да постъпя?
lambo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Дек 2006, 11:08


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта


cron