начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Kак да оформя жалба с/у полицията

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Kак да оформя жалба с/у полицията

Мнениеот keith_flint69 » 02 Сеп 2006, 03:45

Днес ми написаха акт, че нарушавам обществения ред за това, че се е включила алармата на автомобила на баща ми. Когато излезнах да я спра и полицаите ме чакаха да им дам лична карта и ми написаха акт. Как трябва да бъде оформена жалбата - казаха ми че трябва да я подам в 3 дневен срок в районното - до кого трябва да е жалбата и срещу какво???
keith_flint69
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 25 Авг 2006, 13:22

Мнениеот monteskio » 02 Сеп 2006, 08:22

До кого и срещу какво ще бъде възражението може да ви каже само адвокат, който се запознае подробно със съставеният АУАН. В тази връзка трявба да потърсите компетентна платена правна помощ, за да защитите по-най-добър начин интереси си.


УСПЕХ !
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Мнениеот keith_flint69 » 02 Сеп 2006, 11:38

Аз искам жалбата ми да бъде срещу полицаите, които ми написаха акта, но незнам до кого трябва да я отправя
keith_flint69
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 25 Авг 2006, 13:22

Мнениеот kursant_amvr » 02 Сеп 2006, 19:30

Ако полицаите са се държали грубо с Вас, обидили са Ви, или изобщо по някакъв начин са нарушили службата си и/или по този начин са уронили престижа на МВР, можете да подадете жалба до началника на РПУ.

Жалбата се офомя, като в горния десен ъгъл се изпосва "ДО Началника на ..... (номер, ако има)РПУ - гр. Някойсиград ".
В средата "ЖАЛБА от еди си кой".
После в свободен текст описвате случилото се, както и това което Ви е възмутило в поведението на колегите. Можете да посочите свидетели, ако има такива. Ако желаете приложете към жалбата ксероксно копие от съставения Ви акт.
Отдолу в ляво запишете датата и се разпишете. Ако се намери, че колегите са нарушили службата си или са се държали по недопустим начин, ще бъдат наказани по дисциплинарен ред. Това по отношение поведението на колегите.

Актът, който са Ви написали трябва да обжалвате отделно от това. Възражения срещу него можете да подадете в РПУ в тридневен срок от съставянето му. За съжаление не мога да ви кажа как да оформите възраженията си, тъй като не съм видял акта, и не мога да знам, каква правна норма е записано, че сте нарушил.

Да ви глобят за това, че Ви се е включила алармата ми звучи меко казано малоумно. Но моля имайте в предвид, че колегите може да са действали напълно законо и целесъобразно в изпълнение на някоя, поредна, безумна наредба на общинския ви съвет по место. Тогава се сърдете не на полицаите, а на общинските си съветници които са я приели и са я възложили за изпълнени е и контрол на полицията. Ако се окаже, че е така, то колегите не са имали друг избор освен да си изпълнят задълженията. Какво да се прави - лош закон, но закон. Малоумна наредба, но наредба.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот traffic_police » 03 Сеп 2006, 19:32

Да ви глобят за това, че Ви се е включила алармата ми звучи меко казано малоумно. Но моля имайте в предвид, че колегите може да са действали напълно законо и целесъобразно в изпълнение на някоя, поредна, безумна наредба на общинския ви съвет по место

В нашият скромен град Варна също си имаме такава "безумна" наредба на Общинският съвет която действа много добре в предвид лятната натовареност на града ни.
А колкото до желаещият да обжалва,възразява и т.н. успех.
traffic_police
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Сеп 2006, 18:46

Мнениеот kursant_amvr » 04 Сеп 2006, 12:29

Уважаеми traffic_police,
щом настоявате няма да говоря за вас като за колега. Съжалявам ако с нещо съм Ви засегнал, макар че не това е била целта ми. На първо място НЕ посещавам този форум за да си чеша езика и да се заяждам.

Относно моето мнение по темата: авторът се жалва от това, че са му съставят акт за нарушение на ОР, заради това че му се е включила алармата. Може ситуацията да е била по-различна от описаната от него. Но при така описаната ситуация, съставяне на акт за НОР ми се струва малко пресилено. Може да не съм прав. Но това е мое ЛИЧНО мнение, като човек и гражданин, а не като служител какъвто още не съм.

Относно коментарът ми за деиствията на служителите: струва ми се достатъчно коректно съм посочил, че ако са действали в изпълнение на някаква наредба ( която на мен ми е непозната, признавам си) то тогава те не са направили нищо друго, освен съвестно да изпълнят задълженията си.

Относно съвета ми за подаване на жалба: Мисля, че е право на всеки гражданин да знае как, и къде може да се оплаче от действия, които смята за неправилни и незаконосъобразни. Моля да отбележите какво точно съм написал, а то е :
"АКО полицаите са се държали грубо с Вас, обидили са Ви, или изобщо по някакъв начин са нарушили службата си и/или по този начин са уронили престижа на МВР"

Не мога да знам как се е развила ситуацията. Но и в МВР, както и навсякъде, хора има всякакви: и такива които съвестно си изпълняват задълженията и такива, които ни злепоставят пред обществото. За вторите има механизми за въздействие, част от които са жалбите до началника на РПУ и дисциплинарната отговорност. Смятам, че авторът на темата трябва да е запознат, че такъв механизъм има, и АКО наистина мисли, че е жертва на някакво нередно поведение, уронващо честта на нашата професия, да има възможност да защити правата си.

Ако считате все пак, че съм се изказал некоректно спрямо някой, пишете тук или на лично съобщение. Ако ми кажете къде греша, готов съм да се извиня. С уважение.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта


cron