начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Предивяване на обвинение

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот system » 22 Мар 2008, 19:53

[quote="PRBlaw"]Това какво общо има с преснимането на документи от дознанието. Нима прокурора преснима материалите на адвоката?/quote]
Да, преснима ги - когато са приложени към досъдебното производство. Ако не са приложени, естествено че не ги преснима и няма за какво - те не са част от делото.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот system » 22 Мар 2008, 20:02

Ще си позволя да повторя това, което казах преди време в тази връзка - отказът на защитника да бъдат преснети материали от досъдебното производство е грубо нарушение правото на обвиняемия на защита. То се изразява в отнемане възмоожноста на защитника да се запознава с материалите по делото за време и по начин, осигуряващ възможността му да организира защитата. Нека се кажем истината - всеки знае, че принуждаването на адвоката да "преписва" му създава значителни затруднения да работи по делото, в авнение с условията, които през това време има обвинението. Между другото, в никое "паркетно" дело на прокурор не съм виждал извлечение, което прокурорът да си е написал на ръка. Всичко е ксерокопирано.
Значи за прокурора може, а за защитника не може ???
Да не говорим че отказът да се предоставят ксерокопия причинява и губене на процесуално време - и на защитата, и на органите на досъдебното производство.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот herostat » 25 Мар 2008, 10:54

PRBlaw написа:И какво общо има чл.7 от НПК с въпроса по настоящата тема. Съдебното производство е централно, тоест тогава се събират доказателства въз основа, на които се постановява присъдата - осъдителна или оправдателна.
Това какво общо има с преснимането на документи от дознанието. Нима прокурора преснима материалите на адвоката?!
Обвиняемия има право да си води бележки, ако иска да си преписва актовете, но те не могат да "излизат" от дознанието. И ако ми кажете къде в закона пише обратното и аз въобШТе няма да ви коментирам.


Ама разбира се, че няма да ме разбереш...защото вие разчленявате НПК, на изгодни за вас текстове(приложимо право) и неприложимо право(неизгодни за вас разпоредби)...Ако прочетеш по внимателно поста ми по-горе ще разбереш какво съм имал предвид!

Ето заради това трябва да се издигне паметник на чл.7 от НПК! Слава богу, че съдебното производство е централно...все пак само заради това, че там ти дават да си снимаш цялото дело си заслужава да е централно...

Не виждам какво неясно съм написал... :shock:
Колега, когато делото влезе в съда искайте да го върнат на прокурора за предявяване на разследването, защото това действие е извършено само формално, не ви е дадена реална възможност да се запознаете с делото и по този начин ви е нарушено правото на защита...нарушено му е правото да прави извлечения, т.к. не му е дадена реална възможност да ги направи, от там не сте имали възможност ефективно да упражните правото си да правите искания, бележки, възражения...Е преди това можете да искате от прокурора приложи 242, ал.2
А стига толкова, че ми омръзна

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=38178
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта


cron