начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Кой е по-добрият член по който да ме съдят...

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот Amorphine » 19 Юли 2007, 12:08

Добре, аз ли не разбирам.Добре ли съм минал или не...какви са другите опции ?
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Мнениеот kursant_amvr » 19 Юли 2007, 14:45

:shock: :shock: :shock: Чета и още не мога да повярвам на очите си !

Мислех си, че вече съм обръгнал на безочие и нахалство, но този безформения (пардон "аморфния") разби всякакви класации... То бива наглост и селско-мутренска напоритост, ама такова нещо, още не бях виждал - признавам си !


Amorphine написа:Две седмици след като си взех книжката на 3 март, става голямо мазало с корумпирани полицаи пред един клуб, които ми правят постановка...
станах жертва на наранени по достойнсво гейове-полицаи....

Признавам си вината за първия път, нека не забравяме , че 0.56 е едва 6 стотни над позволеното...



Аморфни ми приятелю, чудя ти се, наистина ли не можеш да проумееш ситуацията:

В рамките на няколко седмици те хващат два пъти зад волана в пияно състояние. Вторият път си с 1,4 !!! Законът предвижда наказание лишаване от свобода само за второто деяние. Ти минаваш само по административен ред и пак си недоволен !!! :shock:

Между другото, къде точно е "постановката" на корумпираните полицаи - гейове ??? И с какво толкова им е било наранено достойнстовото, че да се "заядат" така жестоко с теб и да дръзнат да не допуснат да шофираш пиян ??? :roll:

Всъщност, те ли ти наливаха алкохол в устата или пък те сложиха зад волана ??? И защо да корумпирани ?? Защото, са си свършили работата ли ?? Ех, дай боже повече такива "корумпирани гейове" да има в полицията.

Това, че си включил двигателя, без ама никакво намерение да шофираш ми го спести, моля ти се. Вярвам в това точно толкова, колкото на автоджамбазина, който обяснява, че не е имал никакво намерение да краде колата, просто се е скрил на топло вътре ! :D :D


Amorphine написа:
...без да вземат предвид изобщо тежкото ми семейно положение и необходимоста ми от книжка.

ясно , че ще съм съден и виновен, но и парите са ми много и наказанието от 11 месеца е непосилно за мен. Имам и нова кола, която съм карал само 2 седмици... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad З



А, след като питаш как да си платиш глобата, след като си в такова тежко семейно положение - отговора е много прост: продаваш си колата и си плащаш глобата ! Просто нали ? Ще ти останат даже. Какво тогава ревеш по форумите ?

И междувременно, не е зле да се замислиш, че корумпираните гейове полицаи, като са те свалили от автомобила (сигурно именно защото са корумпирани), може би са спасили ТВОЯ живот, както и живота на някой друг, който би имал лошия късмет да се изпречи пред кола управлявана от бъчва с алкохолни изпарения!
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот Amorphine » 21 Юли 2007, 18:06

Ако не беше толкова ограничен може би щях да стъпя на твоето ниво и да ти отговоря, но няма да го направя.Ако не четеше между редовете, както правят полицаите и тийнейджърите в интернет, щеше да видиш линк към цялата история.

http://zazz.bg/play:89fb212d - ето точно подобна картинка на нашата... не, няма произволи ! Затова сега си плащам , заради кирливите ушатковци и тъпата охрана !

Няма да споря с теб, един мъдър човек, чието име едва ли ще знаеш е казал 'Никога не спори с идиот, ще трябва да слезнеш на неговото ниво и той ще те победи с опит...' .

И знаеш ли какво, пак си карам колата, защото за една година я ме спрат веднъж-дваш я не, а полицаите си взимат парички.Книжката не прави шофьора, няма да си продавам колата за да платя несправедливата глоба на злобари като теб :wink:
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Мнениеот sunshine_75 » 21 Юли 2007, 18:24

Мислех да коментирам, ама Вие наистина не заслужавате помощ. Достатъчно колеги, повечето - добронамерено, че включително и аз, Ви съветвахме по проблема Ви. Всъщност, плачете за Лютия - той се справя по-добре от мен тук, във форума. И се молете да не паднете в ръцете на някоя като мене. С това отношение към полицаите, което имате, жив ще Ви одера. Че и опит имам - две тригодишни ефективни присъди на надутковци като Вас, които нямат грам уважение към тази държава и избиват комплексите си върху българския полицай.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Мнениеот Amorphine » 21 Юли 2007, 18:34

А това клипче гледахте ли го... http://www.zazz.bg/play:dff6b38d

А предишното? А това, което се случва всеки ден?

Като им погажеш зеления образ на Алеко и вече не си виновен, това ли е редно?

На провокации отговарям с провокации.

Гонят вятърни мелници, отичтат дейност със спиране на маршрутки в началните им спирки където няма как да правят нарушения...обществено известни не ги спират за алкохол и други нарушения...тия с хубавите коли също! Това ли правят 'членовете' на реда ? Е , дайте ми тогава основателна причина да ги уважавам.

Живеем в страната на възможностите...незнам на какво основание аз съм надут, но поне си имам достойнство и не смятам, че съм заслужил това, което ми се случва.За щастие това, което зависи от мен никой не ми е отнел...малко хора могат да се похвалят на 21 г. с пост сервизен-инжинер.Благодаря!

Отдавна ми стана ясно, че справедливостта тук не е в Божиите ръце!
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Мнениеот kursant_amvr » 21 Юли 2007, 19:29

Amorphine написа:И знаеш ли какво, пак си карам колата, защото за една година я ме спрат веднъж-дваш я не, а полицаите си взимат парички.Книжката не прави шофьора, няма да си продавам колата за да платя несправедливата глоба на злобари като теб



Ето какъв "правовъзпитателен" и "правоохранителен" ефект постигат масово практикуваните условни и административни наказания, налагани за чисто криминални деяния.

Имало едно време държава. Имало едно време право и правоохранителна ситема. Мир на праха им. :oops: :(
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот Amorphine » 21 Юли 2007, 19:47

Това беше провокация, написах го в предния си пост.
Издържам си 'присъдата'... :? И то само заради лични принципи.Честно казано това помярско осъждане освен да ме озлоби още повече нищо друго. 166 вече ми знаят номера, звъня им за всяка дупка, скандал и нередност ! Пък ако щат пак да ме осъдят задето съм загрижен да си вършат работата...
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Мнениеот pokerman » 21 Юли 2007, 20:55

Колеги, наистина прочетете първия пост преди да нападате човека. Ако не ни лъже, аз мисля че полицаите наистина са се държали доста отвратително и според мен съдът му е наложил доста голямо наказание. Аморфин обжалвахте ли?
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Amorphine » 01 Авг 2007, 17:53

Отказах се, писна ми да се боря с глупости и бюрокрации... ходих три пъти да искам мотиви, да искам копие от разни решения и тн и тн.
Ще си продам скапаната кола, ще си платя 1000-те лв глоба февруари месец и ще си карам колело...
Надявам се до тогава да съм намалил/отказал драстично алкохола и някой ден може би ще си взема кола отново.

Благодаря на хората , които все пак се опитаха да помогнат.

Цитирам си пост от друг форум, който желае нека чете:

Колкото ще те нацепи някой на една бира и колко абсолютно трезвен е все тая.Според мен шофьорите имат друг проблем наречен 'НАПРЕЖЕНИЕ' всекидневните глупости, проблеми, разходи, нерви , издевателството на държавата и ГОЛЕМИТЕ върху нас...понякога докато си шофираш може да мислиш за друга несправедливост...тогава, ще ви препоръчам сервиза в който аз отидох!
И все повече се обеждавам - НЯМА една бира! Да пиеш само една бира е все едно да си легнеш с жена , тя да те пипне по някоа друга ерогенна зона и още преди да е почнала каквато и да е съществена 'работа' тя да каже 'Ама не, не мога така, отивам си...'.Малко тъпо сравнение, но като човек който пие много бира, вече почвам да се радвам че съм жив, защото много пъти съм карал доста пиян.Радвам се че ми се случиха всички нещастия, явно е било за добро, една година без книжка, 1500 лв глоба , съдебно дело...а представете си какъв живот щях да имам ако бях блъснал някой,ами ако катастрофирам с приятели и някой от тях умре? Ами ако се осъкатя и остана инвалид или дори убия себе си... много хубав завършек на иначе толкова грозния ни живот 'Поредния пиян самоубиец - нищожество'!
Иска ми се през тази година да намеря баланса...кога да пия и как да се въздържам когато имам кола!
И макар, че може би съм последния човек, който може да го каже - НЕ се качвайте в колата, дори само за да 'помислите' как да се приберете, ще ви се прииска и ще запалите.Седнете ли на масата, прибирате ключовете с бележка 'НЕ пипай ако вече трудно четеш този надпис!!!' .Не пийте хора, пазете себе си и останалите , имайте здрави принципи.Някои може да са опитни шофьори от вас, но много по-опитни са загивали само от умора дори!


Благодаря, ако някой е прочел горните излияния.
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Мнениеот Amorphine » 19 Сеп 2007, 21:48

Здравейте, не правя нова тема тъй като молбата ми, която отправям във формата на въпрос ме касае и мен.

Както знаете бях 'осъден' на 800 лв глоба и 11 месеца без книжка.Имам приятел в подобен случай, който е с 500 лв и 3 месеца без книжка...та въпроса ми е, тези пари като глоба към КАТ ли се водят или отделно?
Защото вече въведоха задължително да си плащаш всички глоби към КАТ и ако глобата ми наложена от Съда влиза като акт от КАТ, то това значи, че аз трябва докато не изкарам 1000 лв, освен че съм стоял една година без книжка няма да мога да си я взема, така ли? Дори след като си си изтърпял наказанието, което никак не е малко , отново не можеш да си вземеш книжката.А добре де, книжката като ми е нужна за работата ми, за да изкарвам пари до къде стига този цикъл ?

Моля за адекватни отговори.Благодаря ви.
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Мнениеот __FREEMAN__ » 20 Сеп 2007, 03:30

Друже,

опасявам се, че още в самото начало си тръгнал по грешен път, след като се е получил този инцидент със служителите на МВР, ти си трябвало да подадеш жалба до Военна Прокуратура.
В тази жалба трябваше да представиш доказателствата и свидетелите си, а не да обвиняваш органите в корупция и т.н., убеден съм, че нещата не са така както ги представяш, няма как да те накарат насилствено да подпишеш тази декларация/която няма никаква юридическа стойсност, но това е друга тема/ , това с паленето на двигателя за да му пуснеш климатика отново не вдъхваш доверие.

За всичко останало съм изцяло съгласен с теб.
__FREEMAN__
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 11:38

Мнениеот kalahan » 21 Сеп 2007, 00:30

За всички любители на чашката, които карат в нетрезво състояние, поздрав със следния клип:

http://www.spetrov.com/video/weird/streets-of-sofia

Дано това да ви налее малко акъл в главата.
kalahan
Потребител
 
Мнения: 412
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 23:00
Местоположение: София

Мнениеот Amorphine » 21 Сеп 2007, 21:01

Имам чувството , че тук не сте адвокати, ами всички съдии.
Не ви интересува дали човек наистина е карал, не му вярвате... щом има акт и глоба, значи е виновен.ОК , но никой от вас незнае че 3 месеца водих война в СДВР и какви ли не средства хвърлих, няма нито една читава институция, няма нито едно чисто място където човек да може да се хване.
Amorphine
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юли 2007, 10:52

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron