начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Престъпления против данъчната система

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Престъпления против данъчната система

Мнениеот vieda » 28 Сеп 2009, 19:09

ййлл
Последна промяна vieda на 28 Сеп 2009, 19:26, променена общо 1 път
vieda
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 20 Юли 2009, 14:20

Re: Престъпления против данъчната система

Мнениеот vieda » 28 Сеп 2009, 19:25

или искате да ми кажете че щом условните присъди са влезли в законна сила не мога да искам пак условна при ССС.Ако е така кое е най - благоприятното за дееца. Споразумение не е възможно тъй като сумите са големи и не могат да се възстановят. :) Благодаря на всички включили се предварително.
vieda
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 20 Юли 2009, 14:20

Re: Престъпления против данъчната система

Мнениеот kpavlova » 28 Сеп 2009, 19:49

Подкрепям plamena 26 и analizatora и трябва да им оцените търпението :) минимум с признание :oops: .
Тук релевантно е момента на извършване на деянието и предишните му присъди описани по горе.
Точно така.Но също и времето на всяко от другите деяния, както е времето на влизане в сила на всяка присъда.
Прокурора е написал че към момента на извършване на деянието е с чисто съдебно минало/ може би има предвид че са само условни - като смекчаващо вината обстоятелство/ никоя осъдителна присъда не е смекчаващо обстоятелство.Ако искате да кажете, че говорят по -зле за дееца ефективните осъждания - по -зле говорят.Техническа грешка може да е в обвинителния акт.
Но тъй като след КРАЯ на 2002 г има вече ефективни присъди на ЛОС , които като последващи говорят за една по - висока обществена опасност на дееца/ да , развива се във времето в неправилна посока/.
От друга страна съдията пише че в случай на осъдителна присъда наказията ще бъдат под минимума на фактическия състав. Та аз питам как да не мога да искам условна присъда.Можете да искате всичко, като неюрист.Ако сте юрист, с определени оповестени пред съда щения можете да разсмеете поне един съдебен състав
Как са наложени поредни четери условни присъди като ви е ми твърдите че трябва да има забрана да се прилага чл. 66 щом има ЛОС пък било то и условно.
Много просто, към датата на нито едно от петте деяния, деецът не е бил осъждан на лишаване от свобода с влязла в сила присъда, като самите деяния са и в съвкупност- деецът не е осъждан с влязла в сила присъда за което и да било от тях- гледайте датите на деянията само сега и вижте кога е осъден за първи път с влязла в сила присъда за някое.
Вие не ме разбирате аз мога преспокойно да искам условна пак - той няма ЛОС - ефективна преди това.Неминуемо с тая дата на деянието, в изпитателен срок,като гледам на всичките други присъди, които обаче са групирани и наказанията кумулирани, определено е обща най-тежко, та поне то като краен резултат, ще стане ефективно, ако бъде признат за виновен за престъплението по чл.257
Но не мога да разбера Привеждат ли се в случая условните, при наложена пак условна - за мене не, иначе поредните условни/2.3.45/ щяха досега да бъдат преведени, тъйкато са извършени в изпитателни срокове.Не са извършени престъпленията в изпитателните срокове, а е осъждан в изпитателните срокове, а това са различни неща.Извършил е пет лоши неща, преди да почнат да го съдят, после присъдите за деянията са почнали да го застигат една след друга.
всичките деяния са от 1998 г- до 04.99 г ., а деецът са започнали да го третират със средствата на наказателната репресия по окончателен начин след 24.04.1999 г/ да го осъждат разбирайте/.За това не са ги " превели" от несхванатия до сега от дееца условен език на по -ефикасния ефективен език- т.е. не са ги привели в изпълнение.Към датата на всяко деяние, изкл. данъчното постижение, към който момент се преценява дали са налице предпоставки на 66, той не е бил осъждан, не е бил осъждан и на ЛС.

Данъчното престъпление - ДДС или каквото там е - е в изпитателен срок.
каквато и фантазия да проявявам, няма как да се приложи пак чл.66 и няма как да не се приложи чл.68, поне веднъж за общото най-тежко, на чудеса не вярвам много

или с ЕДНА ДУМА
или искате да ми кажете че щом условните присъди са влезли в законна сила не мога да искам пак условна при ССС
ДА, от самото началоколегите казват това, особено щом престъплението е извършено в изпитателния срок и се наказва с ЛС.
какво е най благоприятното

Ако е виновен, понеже ще е ефективно наказването и няма да се заменя ЛС с по-леко по 55 към 2002 г, то - най-краткото за изтърпяване.
И може да мисли за общо наказание по втора съвкупност, ако такава има / щом нещо изтърпява в момента - от кога е то, може ли да се определя общо наказание с него/.Това с оглед минимализиране на пораженията.
Това предполагам аз :oops: по въпросите на условните и безусловните присъди :)
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Престъпления против данъчната система

Мнениеот analizatora » 29 Сеп 2009, 10:24

И кои са тези прокурор и съдия, които третират този човек, като неосъждан, към 04-12.2002г.Ако бяхте започнали с тази фактология, щяхте да си спетите и вашия позор, който виждам, че е започнал да става все по-голям, позволявате си вече и да ни поучавате, а и нашите усилия, които за съжаленияе са безпредметни.
Така и понеже казахте, че сте там някаква, кандидатка за незнам какво, а сега си отворете учебника или лекциите по НП на следните теми:
1.Наказателна отговорност/трите стълба на НО и по специално последния/;
2.Изключителни и многобройни см. отговорността обстоятелсва;
3.Отлагане изтърпяването на наложено наказание;
4.Реабилитация;
Не ме интересува как ще ги учите, но умолявам Ви питайте пак едва след като научите тези основополагащи институти.Както казваше един мой преподавател Вие сте тръгнала да обличате балтон на голо /аз нямам нищо против де, да надникна под балтона, но правото не тъпи празни пространства, а при Вас те са големи/.
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: Престъпления против данъчната система

Мнениеот vieda » 29 Сеп 2009, 15:56

Злобата не може да бъде изходна точка за човешките ценности. Съжалявам , че нещо което не ми е станало ясно,и че вероятно е допусната техн. грешка в документацията трябваше да получа обидни епитети и липса на добранамереност.Всеки понякога нещо не му е изяснено, но това не значи че трябва да бъде принизен и окачествен като невежа. Явно моралните качества които трябва да притежвате отдавна са вегитирали и сте изпълнени с мнгоооооооооооооо, много нечовещина.
vieda
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 20 Юли 2009, 14:20

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта


cron