начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

За разврата, мажоретно-еротичните танци и червените трика

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот Gabi1 » 04 Юни 2008, 20:59

diaida написа:Има ли някакъв член за "мръсно подсъзнание" ?!


Ако намериш такъв, не бъди егоист, сподели го! :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот d_d » 05 Юни 2008, 15:39

Gabi1 написа:
diaida написа:Има ли някакъв член за "мръсно подсъзнание" ?!


Ако намериш такъв, не бъди егоист, сподели го! :lol: :lol: :lol:


Съкън нидей !!!
Шъ нъ усъдят всичките !!!
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Мнениеот diaida » 05 Юни 2008, 23:14

Gabi1 написа:
diaida написа:Има ли някакъв член за "мръсно подсъзнание" ?!


Ако намериш такъв, не бъди егоист, сподели го! :lol: :lol: :lol:


Нямаше Чл. по въпроса, но ето какво посъбрах .... :lol: :lol:

Позитивните юридически чувства се явяват като резултат от развитието на правната култура на човека,обществената група и обществото като цяло.Социалната ценност на такива правни чувства(чувството за законност,правов ред,право и т.н.) се заключава в насочването на човешкото съзнание, ( а следователно и поведение), към духа на правото,неговото истинско предназначение,към култивирането на ценностите на правото.
В правната психология трябва да се отделят вътрешна и външна юридическа мотивация. Вътрешната правна мотивация се представя във вид на присъщи на индивида юридически потребности,интереси,мотиви,желания и стремежи и т.н., а външната включва, произтичащите от обкръжаващата човека среда,изисквания и предписания.
Самобитна черта на родната правна психология се явява преобладаването именно на външната мотивация,тъй като тя духовно е ориентирана към външни социални структури-държава,социална среда,църква.
За западната юридическа психология е характерен големият акцент върху формално юридически и политически, а не върху духовните фактори (религия,нравственост и т.н.). Тази закономерност не е преодоляна дори от Великата Реформация с произхождащата от нея религиозно-етическа преценка на човешкия бит.
Наред с правната съвест, характерна черта, особеност на юридическата психология се явяват наличието на интуитивни догадки ,прозрения на мигновения правен ‘insight’.Битието на явлението insight,(установено за пръв път от психологическата школа на гещалтпсихолозите) лежи в безсъзнателната сфера на човешката психика, на подсъзнателното ниво на правното съзнание.
‘Insight’като психологически феномен представлява : от само себе си внезапно цялостно , системно ‘схващане’, разбиране на същността на въпроса , когато от различните фрагменти на гносеологичните единици се извеждат смислено конструираните идеални моменти на реалния обект,създаване комплексно виждане за проблема.
Правната психология представлява сложно конструиран слой на правното съзнание, обединяващ в себе си духовния комплекс на чувства,настроения,емоции,преживявания,илюзии,воля,фантазия,въображение,съвест,интуиция на масовите психологически стереотипи на юридическото поведение, и се формира не само в резултат на влиянието на правната действителност но и на нейното творческо съзидание.Тя определя дълбочината на източниците на правното творчество и правно-прилаганите процеси,тяхната адекватност към принципите и нормите на естественото право.Ако за психологията като цяло можем да кажем,че тя е там,където се пресичат всички науки,то правната психология стои в изграждането на всички юридически актове,тяхното приемане или отхвърляне от правно релевантните субекти , оттам и правилното или противоправно поведение на последните а от там произтича и огромното и значение за правната наука.

Едно разбрах - Прокурорът явно има доста сложно конструиран слой на правното съзнание.


БИБЛИОГРАФИЯ

1. Аболин, Л. М.Психологические механизмы емоционалъной устойчивости человека.Казанъ,1987
2. Ганев, В.Императивно-атрибутивната правова теория на проф. Л. И. Петражицки.-Списание на Юридическото дружество,3,1903
3. Ганев, В.Трудове по обща теория на правото,стр29,София 1998
4. Фройд, З.Отвъд принципът на удоволствието,София 1991
5. Леви, Л. Въведение в психологията,Софи-Р, 1999
6. Матузов, Н. И. Понятие и основные приоритеты российской правовой политики//Правовъведение ,1997,№4
7. Петражицкий, Л. И.теория права и государства в связи с теорией нравственности.Т.1.СП.б.,1909
8. Саратов, А. В.Стимулы и ограничения в праве:Теоретико-информационнъй аспект,1994,София
9. Сталев, Ж. Нормативната сила на фактическото. С.,1997г.,с.74
10. Юнг, К. Г. Архетипове на колективното безсъзнателно, София 1998
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Мнениеот kalahan2008 » 05 Юни 2008, 23:50

........
Последна промяна kalahan2008 на 10 Юни 2008, 23:14, променена общо 1 път
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4231
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот diaida » 06 Юни 2008, 00:08

:roll: :roll: Калахан, много те моля! Това беше събрано от проучване на въпроса в дълбочина и е около 6 страници (които съкратих до форумен формат) :roll:
... не е от помагало.ком ...а е от официални научни проучвания по въпроса. ФРЪЦ
Просто пиша трактат на тема "Обективно ли е субективно мнение на специалиста" (в случая юриста).

:lol: :lol: :lol:
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Мнениеот kalahan2008 » 06 Юни 2008, 00:19

......
Последна промяна kalahan2008 на 10 Юни 2008, 23:16, променена общо 1 път
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4231
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот diaida » 06 Юни 2008, 01:21

Ами замах, бе Калахан, замах и фантазия :lol: :lol: :wink:
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

........:))))))

Мнениеот INVESTIGATOR_OSLS » 06 Юни 2008, 08:40

Аз пък имам секси стажантка - Съдебен кандидат. С изключително готино тяло, с перфектен минижуп, изящни бедра и прекрасни форми - направо грация...:)))) И всичкото това - поднесено с изящество и финес. Старая се да бъде повече естет, отколкото еротоман, или иначе казано - ценител на женската красота. Защото красотата следва да се цени от истинските мъже - били те прокурори или следователи, или каквито и ща да са....:))))
Пък който иска да разкрива признаци.....на шизофренясалия си изкривен мозък... :lol: :lol: :lol: - и достатъчно данни за да се лекува в психиатрията... :lol: :lol: :lol:
INVESTIGATOR_OSLS
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 11 Ное 2007, 22:20

Re: ........:))))))

Мнениеот donna » 06 Юни 2008, 10:08

INVESTIGATOR_OSLS написа:Аз пък имам секси стажантка - Съдебен кандидат. С изключително готино тяло, с перфектен минижуп, изящни бедра и прекрасни форми - направо грация...:)))) И всичкото това - поднесено с изящество и финес. Старая се да бъде повече естет, отколкото еротоман, или иначе казано - ценител на женската красота. Защото красотата следва да се цени от истинските мъже - били те прокурори или следователи, или каквито и ща да са....:))))
Пък който иска да разкрива признаци.....на шизофренясалия си изкривен мозък... :lol: :lol: :lol: - и достатъчно данни за да се лекува в психиатрията... :lol: :lol: :lol:


И така много бих искала да разбера как са се развили нещата , това постановление съм си го съхранила , по смешен акт не съм виждала :D
Колеги някой знае ли нещо , защото да си призная умирам от любопитство :D :D :D
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Незапознат

Мнениеот angelina_80 » 06 Юни 2008, 13:45

Колеги, аз до колкото схващам от написаното, прокурора е видимо млад и наистина се е опитал да пресъздаде развращаващо обучение у подрастващите. Вярно е, че не е описал стъпките на децата, но неприсъщите еротични елементи в танца са го подразнили/не знаем какъв точно е бил/.

Наистина съм бил свидетел, родители да коментират неприсъщите танци на които учат децата им и това е бивало повод за отписването им от заниманието/не визирам конкретният танцов клуб/.

Съвсем на друга плоскост обаче стои прецизността на изписване на самото постановление от правната му страна, и неговото съдържание-изпълнено с обобщени формулировки- без правно значение от изпълнителното деяние на конкретно по вид престъпление.

В случай, че е съществувала необходимостта от започване на действия по събирането на доказателствата, предвид непопулярното по вид разследване, е било необходимо внимателното му прецизиране, без изпълването му с понятия извън значението им в наказателното право.

Това е моето скромно мнение. Аз също съм се дразнел от определени модели на възпитание на деца, но не съм изпращал сигнали за извършени престъпления.

П.С. Съгласете се, че форума не е място, в което едни обясняват колко много знаят и че другите нищо не знаят. Юристите са единственото съсловие в което едните плюят другите. Лекарите например, много внимателно се изказват винаги за провежданото лечение преди тя- с думите "непопулярно лечение ", и т.н.
Умолявам, да бъдем повече толерантни един към друг като юристи.
angelina_80
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Мар 2004, 01:36

Незапознат

Мнениеот angelina_80 » 06 Юни 2008, 13:46

Колеги, аз до колкото схващам от написаното, прокурора е видимо млад и наистина се е опитал да пресъздаде развращаващо обучение у подрастващите. Вярно е, че не е описал стъпките на децата, но неприсъщите еротични елементи в танца са го подразнили/не знаем какъв точно е бил/.

Наистина съм бил свидетел, родители да коментират неприсъщите танци на които учат децата им и това е бивало повод за отписването им от заниманието/не визирам конкретният танцов клуб/.

Съвсем на друга плоскост обаче стои прецизността на изписване на самото постановление от правната му страна, и неговото съдържание-изпълнено с обобщени формулировки- без правно значение от изпълнителното деяние на конкретно по вид престъпление.

В случай, че е съществувала необходимостта от започване на действия по събирането на доказателствата, предвид непопулярното по вид разследване, е било необходимо внимателното му прецизиране, без изпълването му с понятия извън значението им в наказателното право.

Това е моето скромно мнение. Аз също съм се дразнел от определени модели на възпитание на деца, но не съм изпращал сигнали за извършени престъпления.

П.С. Съгласете се, че форума не е място, в което едни обясняват колко много знаят и че другите нищо не знаят. Юристите са единственото съсловие в което едните плюят другите. Лекарите например, много внимателно се изказват винаги за провежданото лечение преди тя- с думите "непопулярно лечение ", и т.н.
Умолявам, да бъдем повече толерантни един към друг като юристи.
angelina_80
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Мар 2004, 01:36

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron