начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

разпознаване на лица

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот policai » 17 Юли 2007, 21:44

josefin написа:...... в края на крайщата не съм призован редовно а по телефон и то от оперативен а не от дознател. ще си чакам редовната призовка :D


Имам лоши новини за Вас. Призоваването по телефон е редовно / скоро и на email/. А това, че Ви търси оперативен, а не дознател е още по-лошо.
:roll: Послушайте Gabi 1.
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот josefin » 18 Юли 2007, 11:17

може би трябваше да уточня, че ми беше казано "да се ява в районното, при еди кой си",като на въпросите ми за какво,в какво качество, Вие какъв сте, ми се каза -оперативен работник съм, ще Ви обясна на място.
Такова "призоваване" въобще не кореспондира с изискванията на НПК, дори и по телефона. Ни номер на дело, нито в какво качество, нито права :D
Ако пък ми бяха казали че ще съм обвиняем-направо бих се развеселил,по телефона е направо незаконосъобразно. :D
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот Gabi1 » 18 Юли 2007, 18:57

Все пак по НПК Ви призовава дознател. Другите служби работят по ЗМВР, направете справка там. И е съвсем нормално да Ви отговорят "за справка" - може да искат да проверят хиляди неща. А поведението Ви води до извод, че предположенията им са верни.... :wink:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот dozn03 » 18 Юли 2007, 22:14

Докато бях дознател много ги харесвах тези, дето отказваха да участват в разпознаване. Това действие достатъчно трудно се организира така, че да е проведено перфектно, че винаги бях доволна, когато ми го спестяваха. Много по-лесно е след писменото заявление от лицето, че отказва да участва в това действие, да се изготви фотоалбум и да се извърши разпознаване по снимки. Така, че наистина е въпрос на доказване и след като "да речем сте виновен" хайде и "да речем да си търпите последствията - процес, осъждане и т.н". Не мога да разбера как въобще си представяте, че законът може да остави доказването на участието Ви в престъплението да зависи само от Вашата добра воля да участвате в действието. А като Ви виждам познанията, явно че вече сте участвал поне веднъж /най-вероятно повече пъти/ в разпознаване, което също най-вероятно е било във Ваша вреда / при това съвсем основателно/. Така, че сам сте си сложил примката на шията, още когато сте извършил /участвал в/ престъплението, а не си я слагате едва с участието в разпознаването. След като се е стигнало до разпознаване, най-вероятно има и други доказателства или данни за Вашето участие в престъплението. Също ми се струва, че става въпрос за престъпление срещу личността или собствеността, които са доста тежки. И без да звучи назидателно, но Ви пожелавам след един законосъобразен процес да получите справедливо наказание.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот josefin » 19 Юли 2007, 09:49

Леле! :shock: "Докато бях дознател...".Съдейки от последното изречение, сега сте прокурор, съдия в НК или не дай Боже-надзирател в СА/ГДИН / поради факта че длъжността "палач" вече не съществува :D /.
Мислех, че идеята на форума е да се споделят мнения по конкретни казуси а не да се призовав за пълни затвори
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот razli4na » 19 Юли 2007, 12:23

Ха! "...призовава за пълни затвори". Че от кои данъци ще се храните там?
Я да си опичате акъла и да си намерите достоен начин за прехрана. Ако вложите тази си енергия и интелект в нещо полезно, що пари можете да изкарате...
razli4na
Активен потребител
 
Мнения: 1292
Регистриран на: 07 Юни 2007, 14:22

Мнениеот josefin » 19 Юли 2007, 14:43

Е, все пак благодаря за откровенията :D И на "разследващите органи" във форума им пожелавам повече вътрешно убеждение и по-малко обвинителен уклон-за последния грижата имат началниците им!
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот Gabi1 » 19 Юли 2007, 18:19

Аз вътрешното убеждение си го създадох вече от Вашия отказ, а не залади началника :wink: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот josefin » 19 Юли 2007, 19:09

В кое точно районно творите Габи1?
За да Ви поискам отвод, в случай че се срещнем :D
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот Gabi1 » 19 Юли 2007, 19:43

И на какво точно основание, моля? :lol: :lol: :lol:
Виртуално познанство? :wink:
Разследващият орган си изгражда версии и ги проверява. Това е само една от моите версии.
Считате, че съм предубедена? Нормално. Имам евентуален извършител на престъпление. Няма да ме изпълнят топли чуства към него, а ще се мъча да го "вкарам на топло". Отказът да се изпълни едно процесуално действие не навежда на мисли за "доброто ангелче".
Но все пак не ви пожелавам да попадате в моето РПУ, както и в друго де.
:wink: освен, ако не е заслужено.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот josefin » 19 Юли 2007, 20:34

Благодаря Ви, наистина от извстно време избягвам РПУ-тата-ограничавам се до пространствата пред тях. А горния ми пост беше шега разбира се.
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот policai » 19 Юли 2007, 23:24

:D от самота начало се получи хубава тема. Винаги съм уважавал хора с чузство за хумор! :D Живи и здрави! 8)
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта


cron