начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Причиних лека телесна повреда - последици

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот bartol » 16 Ное 2006, 21:00

uvella написа:ле-ле-е-е-е. Какъв прокурор бе, bartol!!! Не бях гледала скоро темата, ама пък това... Обвинението е предявено за ЛТП по хулигански подбуди - чл. 131,т.12 НК, във вр.с чл. 130,ал.1 НК. Следователно е от ЧАСТЕН ХАРАКТЕР.


Я виж ти - я погледни дали квалификацията по чл.131,ал.1,т.12 е посочена в чл.161,ал.1 НК и дали такова престъпление е от общ характер. Ле- ле ???
bartol
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 11 Юни 2006, 23:25

Мнениеот nezret » 21 Ное 2006, 19:50

Споделям мнението на колегата бартол и няма да добавя нищо защото тавтологията е дразнеща и излишна. Но към пича която мадамата му е свила номер. Мъжът с която е била и е жертвата не е виновен. Като всеки мъж си търси, от съд и от жена се иска всичко а получаваш каквото ти дадат. Особено ако живеете заедно и не дай си ти да плащаш всичко да те използва, в такова афектно състояние дори и да си им счупил и на двамата носовете и ръцете и деянието да се квалифицира като средна телесна повреда пак ще си сух. По принцип защитавам пострадали, не подсъдими по морални причини. Но твоето деяние е напълно оправдано, особено ако съдията е мъж. Всеки мъж ще те разбере и съчувства.Всеки експерт психолог ще даде заключение че сме в психопатологичната категория физиологичен афект и че си частично невменяем. Това е излишно защото деянието ти е от частен характер ,не е голяма философия и ще минеш бързо и тънко. глоба и хонорар и чисто съдбно досие.
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Мнениеот aleks84 » 21 Ное 2006, 22:27

ММММда, определено деянието е извършено в състояние на афект, а иначе, хи хи, леко се е разминал lover - a, трябваше да понапляскаш и девойката :twisted: Това в кръга на шегата, уточнявам, че понякога да пишеш в този форум е като да бръкнеш в кошер с оси или ...да те заварят с чуждо гадже:)
aleks84
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Ное 2006, 14:59

Мнениеот maria01 » 24 Ное 2006, 11:57

Колеги, мисля, че приемаме правната квалификация на деяниетож, която е написал питащия на пълно доверие. Счупени кости на носа и хематом - съмнява ме , че отива към средна. От какво се е получил този хематом, май понапляскването е било доста сериозно. Хулигански подбуди няма категорично, мотивът е личен и в състояние на афект /което, обаче, се доказва със свидетели/, а свидетел кой е - само приятелката. Тя ако каже - този не го познавам и не съм имала отоношения с него, дойде и наби приятеля ми, тогава - какво? Така, че най-добре може да го посъветва този, който е запознат в детайли с доказателствата по делото.
maria01
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 16 Яну 2004, 11:52
Местоположение: София

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 89 госта


cron