начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

ПТП

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПТП

Мнениеот vavanq » 07 Апр 2010, 22:49

Здравейте!
Човек се учи докато е жив и най-често от грешките си.И аз сега изпаднах в една такава ситуация.Причиних ПТП със значителни материални щети и сега имам обвинение по чл.343 ал.1 б "а" във връзка с чл.342 ал.1 от НК.Нямам досега присъди просто несъобразена скорост на неподходящ път.За съжаление обаче си изкарвам хляба с това,пътувам в чужбина.Как мислите каква присъда могат да ми дадът и дали ще ми попречи да пътувам?Какво трябва да направя?Ако кажа,че съжалявам ще е много изтъркано,но е така.
vavanq
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2010, 22:06

Re: ПТП

Мнениеот Гост. » 07 Апр 2010, 23:24

За съжаление обаче си изкарвам хляба с това,пътувам в чужбина.


Ми, не знам, ама ако това е водещото - 1. наемете адвокат и 2.имайте готовност да платите щетите на пострадалото лице.
Колегата ще уреди документално нещата... и наказателното производство ще бъде прекратено.
И светът ще стане отново хубав- за вас. :wink:
Печелите - чисто съдебно минало и няма лишаване от право на управление. А щетите?- така или иначе, все ще платите. Рано или късно.


п.п. без алкохол- нали!
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ПТП

Мнениеот vavanq » 08 Апр 2010, 13:29

Без алкохол.Благодаря!
vavanq
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2010, 22:06

Re: ПТП

Мнениеот vavanq » 08 Апр 2010, 13:36

Не ми е ясно,защо след като имам застраховка "Гражданска отговорност",аз трябва да платя цялата сума на щетите. :(
vavanq
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2010, 22:06

Re: ПТП

Мнениеот Гост. » 08 Апр 2010, 14:45

За детайлите не съм споменавала нищо :wink: , казах, че колегата ще оформи нещата.

п.п. върнахте ме в едно досъдебно-работих с популярен варненски колега( не искаше да плати, ама с блага дума :lol: ), та- накрая, след като взехме парици( не казвам ) заявихме, че щетите са възстановени и не възразяваме обвиняемият да се ползва от привилегированата норма на ал.2.
Всичко е добре, когато завършва така( в стил а`ла Ванко) :lol:


:roll: Нещо ме разколебахте- вие, какво точно искате?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ПТП

Мнениеот marek972 » 08 Апр 2010, 17:40

каква е оценката на щетите според вещото лице ?
ако е под 14 мининимални заплати и ако прокурорът приеме този вариант ...има някакъв шанс да се прекрати и без да се бъркате в джоба.
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ПТП

Мнениеот nikolai.pachevski » 08 Апр 2010, 20:19

vavanq написа:Не ми е ясно,защо след като имам застраховка "Гражданска отговорност",аз трябва да платя цялата сума на щетите. :(
Memento mori
nikolai.pachevski
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Апр 2006, 13:47
Местоположение: Плевен

Re: ПТП

Мнениеот vavanq » 08 Апр 2010, 22:37

Според вещото лице щетите са за 7 000 лв.
vavanq
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2010, 22:06

Re: ПТП

Мнениеот svettoslav » 08 Апр 2010, 22:50

vavanq написа:Здравейте!
Човек се учи докато е жив и най-често от грешките си.И аз сега изпаднах в една такава ситуация.Причиних ПТП със значителни материални щети и сега имам обвинение по чл.343 ал.1 б "а" във връзка с чл.342 ал.1 от НК.Нямам досега присъди просто несъобразена скорост на неподходящ път.За съжаление обаче си изкарвам хляба с това,пътувам в чужбина.Как мислите каква присъда могат да ми дадът и дали ще ми попречи да пътувам?Какво трябва да направя?Ако кажа,че съжалявам ще е много изтъркано,но е така.

Дайте малко повече информация за тази "несъобразена скорост",че по принцип много ми е мъглава тая работа.Тя и в съдебната зала е такава една,мъглява.Та,интересно е механизмът на ПТП-то."Неразрешена" и "несъобразена" :!: С какво трябва да е съобразена.Цял роман по наказателно право да напишеш.Делото още не е почнало,Вие се предадохте.Важното е на какво точно се дължи загубата на управлението на автомобила.Не винаги това е свързано с т.нар. несъобразена скорост,макар и на някой орган да му се струва така и макар и наистина в даден случай да е имало точно такова нещо.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: ПТП

Мнениеот Гост. » 09 Апр 2010, 09:36

Делото още не е почнало,Вие се предадохте.

:roll: Няма да е печеливша позиция защита в съдебно производство, оправдателна ми се вижда химера, но и ти си знаеш.
Както и намекът за случайно деяние. Едно на ...много.


п.п. Марек, с тези цени на возилата размерите определени в ТР са лесно достижими. :)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ПТП

Мнениеот svettoslav » 09 Апр 2010, 11:29

Питаме,бе,какво толкоз.Нали искаме да помогнем на човека.Ами ако е невинен?
П.П.Искаш ли да решим едно казусче набързичко?(от любимите ми)Е,двама,трима умрели,голяма работа.
1.Карал с "несъобразена скорост" и в опасната му зона-обект,когото засяга.Установено е,че ако беше карал с 15 км/ч по-малко,нямало да има контакт с обекта.По този начин,приема се че не е бил в опасната зона,тъй като водачът е могъл да реагира и да избегне удара.Само че никой не може да каже точно каква е скоростта,която трябва да се съблюдава при мократа настилка.Може би е трябвало да кара с 15 км/ч. по-малко.Вместо с мах.80-с 65.
Защо?
Отг.Ам щот тъй.По-точно защото като е карал с 70 км. не е достътъчно,за да бъде осъден.
Но това не е казусът.Имам един такъв.. 1001 нощи ни мож го реши
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: ПТП

Мнениеот svettoslav » 09 Апр 2010, 11:43

Няма да е печеливша позиция защита в съдебно производство, оправдателна ми се вижда химера, но и ти си знаеш.
Както и намекът за случайно деяние. Едно на ...много.

Първо ний с намеци ни съ занимаами :) Директни сме.Предлагам компания с директен(пряк)умисъл.Срещу скромно възнаграждение.
Майтапа остави.Снощи си мислех при непредпазливостта колко ли са случаите за съкратено или споразумение.Трябва наистина да няма място за съмнение.Дори и при този,който не се занимава с тия работи,както се вика.Амо при такива едни непредпазливости,при такива едни локумени фафли..Какво да признаваш-фактите,нарушението или вината?
Признават се фактите.Възможно е наистина,те да представляват нарушение на правила за поведение,но и това не обвързва решаващия орган.Дали това е така или не,и от друга страна,дали точно тези нарушения са станали причина за ПТП,респ. за резултат,и като са станали,дали са станали по точно такъв начин,който да означава непредпазливост в конкретния случай,тоест вина,е въпрос,който на всички ни е ясно,че се решава от онзи насреща.А той нее обвързан от признанието на фактите.Още повече,че дори и това признание да значи признание на нарушение,то последното трябва да се подкрепя от доказ. от ДП.
Различно е наистина-да признаеш нарушение и да признаеш факт-ненарушение,но дори и първото да е налице,когато прецениш нещата добре,може да се окаже,че и при признание на нарушенията няма вина за престъплението.Още повече,че и "човекът в черно" решава въпроса,независимо от това. "..ако постанови осъдителна присъда..",тоест ако го признае за виновен.. Чакай да видим :wink:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: ПТП

Мнениеот vavanq » 09 Апр 2010, 15:38

Благодаря Ви много за съдействието,аз нямам никаква представа от право и от казуси не разбирам.Само искам да знам хипотитично какво да чакам :?: А за вината е ясно тя е моя,несъобразена скорост до 50км. над обозначеното.А в ЗДП пише в чл.21 ,че водачът е длъжен да се съобразява с пътната обстановка и т.н.Прочетох и НК но от това неми стана по ясно :mrgreen:
vavanq
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2010, 22:06

Re: ПТП

Мнениеот Гост. » 09 Апр 2010, 17:49

1. Прекратяване на наказателното производство ( не ти харесва, е... еми)
2. Оправдателна ( не, че знам фактите по ДП, ама Светълчо е по надеждите :lol: :P )
3. Осъдителна - според, както си изиграе колегата картите - пробация ( не ми се вярва да е друго) с лишаване от право на управление ( повече от 6м., тук да не пропусна и изпит за психическа годност след това- трудничко го дават )- ведно с разноските по наказателното.
- вероятен и сигурен граждански иск - имуществени и не, ведно с лихви, разноски - държавна такса по ГИ и адвокатски хонорар. Тук ще спестя лекотата в позицията на ГИ, а дори и да е в отделно гражданско дело- пак така. После следва изпълнително дело, така щото парите трябва да се съберат( и се почва- възбрани, запори и прочие гъдели на процеса)- пак разноски, такси, хонорари...
Това е.

п.п. Светослав ще ме поправи.

да се допълня- казахте работите, като водач и пътувате навън?- е, след осъдителната присъда ще се наложи да постоите в страната поне 3години.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ПТП

Мнениеот vavanq » 09 Апр 2010, 19:03

Делото е насрочено за 22.04.И аз така си мислих,но сумата е доста и неможех да я събера (все пак са доста пари),но ясно по-добре да платя сега отколкото да загубя работата си.Благодаря,много ми помогнахте!Явно парите решават всичко :D
vavanq
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2010, 22:06

Re: ПТП

Мнениеот Гост. » 09 Апр 2010, 20:01

:roll: Само не казвайте, че не сте придружен по този път от колега... Проверяват се едни неща ( застрахователни), пък се водят преговори, заради размера на сумата, претенцията на пострадалото лице...
И пари не давайте без адвокатът ви да оформи документално ( и нотариус) книжата.

22?!? .... е, то съдебното ви минало си е ваше. Прав сте.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ПТП

Мнениеот marek972 » 09 Апр 2010, 20:23

убеден съм, че никъде по света не съществува състав като този по чл.343, ал.1., б."а", не знам какво е наложило приемането му преди тридесетина години, но сега приложенето му е просто безумие !
да осъдим и очерним живота на някой нещастен човечец, за това, че е одраскал автомобила на някоя мутра !!
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ПТП

Мнениеот svettoslav » 09 Апр 2010, 20:24

poli_g написа:п.п. Светослав ще ме поправи.

Нямаш грижи.Тая вечер сервирам от "студена кухня".Как ти се струва "Салата по пражки"?(Не,не е това,което си мислиш) :)
Ще бъде сътворена с груба небрежност,но се поднася със самонадеяност.Напълно е възможно и да се подмени някоя буква,не е проблем с оглед обстоятелствата по делото.Но на този етап предлагам да не се отклоняваме от основната рецепта.
П.П.Ааа,тайната ресцепта със сгрешената буква..тя се осъществява с предварителен,но понякога и с алтернативен или пък внезапен умисъл.
Салатата може да се поднесе с украса от роза от маринована краставица по чл.12а НК или клонче магданоз,"скриващо" няколко предварително потопени в олио или зехтин(за блясък) черни маслинки.
Приятен апетит.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: ПТП

Мнениеот Гост. » 09 Апр 2010, 22:20

:roll: По състав почти унгарска( майонеза-дом.пюре), но ще отклоня.
Ако студена кухня работи, все още, нека е Цезар, моля, но с риба тон (аншоата не ми понася). И не пестете пармезан-а..
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ПТП

Мнениеот svettoslav » 09 Апр 2010, 22:24

А,бе ш се разберем ние,ама не знам в коя точно кухня :roll: :D
Карай да въри.. :wink: Купон да става!
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron