начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

За Чората

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


За Чората

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 05:41

Не съм юрист и искам да задам един може би тъп въпрос. Новините около Чората са известни, много изненадан останах, че решението, каквото и да е то, в крайна сметка е на прокуратурата, а не на съда. Та искам да запитам за правомощията и задълженията на прокурора в случая, безкрайно съм изненадан, че дело при което има убит и поне 10 свидетеля с най-противоречиви показания, може да се реши направо от прокуратурата. В мойте представи, прокурора се явява като почталъон, който да придвижи почти автоматично делото до съда, но явно съм се объркал. Не изземва ли в случая прокуратурата функцията на съда?
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 09:10

То нашият съд че не се е произнесъл не е, но съдът в Страстбург най- вероятно ще го направи и то не в полза на Република България. А виновните за смъртта на лицето, било то престъпник или не, няма да се бръкнат нито за стотика в джоба си, пак ние ще плащаме обезщетения на близките, както всеки път.
Гост
 

Мнениеот маг » 15 Дек 2005, 09:17

В случая Прокуратурата не е иззела провомощия на съда. Тя е компетентната по закон да се произнесе след приключването на едно разследване. Ако обаче заинтересуваните лица не са съгласни с прекратителното прокурорско постановление могат да го обжалват пред съда.
Чудя се защо в продължение на няколкос едмици всички медии ни занимават със смъртта на един БОКЛУК. Каквото си търсил, такова и намерил. Мислите ли, че смъртта на Чората ще е голяма загуба за обществото? Ами той колко ли душички е изгорил? Близките му щели да обжалват... Аз на тяхно място бих се срамувал, че имам за роднина такъв боклук и бих си замълчал. [/quote][/list]
маг
 

Мнениеот TOBOLSKI » 15 Дек 2005, 09:50

Колеги, като чета изнесената в пресата информация за прекратяване на производството, най вероятно това е станало на основание специална норма - чл.12а ал.2 от НК.Поради това е прието, че въпреки наличието на причинена смърт по непредпазливост, полицаите не носят наказателна отговорност, тъй като при тази хипотеза отговорност се носи при умишлено причинен вредоносен резултат.
TOBOLSKI
 

Мнениеот Инот » 15 Дек 2005, 10:02

Как постъпват полицаите в другите държави, при условие, че им се оказва съпротива и им се посяга?
Моля, дайте ми пример със силно развити демократични държави, без Великобритания и Япония - където не се носи оръжие!
Инот
 

Мнениеот случаен » 15 Дек 2005, 10:15

Айде стига с тоя Чора, бе!!!! :x
случаен
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 10:40

Абе вие луди ли сте бе? Чората е бил с белезници, каква съпротива бе, освен това полицаите ги учат как да усмиряват човек, с хватки без да ГО УБИВАТ. А онази жена, свидетел, каза точно това, че са го били докато е бил с белезници, никаква съпротива не е имало, а и са го били 10 мин след като е престанал да вика. Освен това полицейско синче е искало да вземе охранителния бизнес на Чората.
Има съд който да наказва престъпниците, ако искате да ни връщат репресиите отпреди 16 години, отидете да живеете в Северна Корея.
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 11:00

Случаят се раздухва с чисто политически цели.
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 12:29

маг написа:В случая Прокуратурата не е иззела провомощия на съда. Тя е компетентната по закон да се произнесе след приключването на едно разследване. Ако обаче заинтересуваните лица не са съгласни с прекратителното прокурорско постановление могат да го обжалват пред съда.
Чудя се защо в продължение на няколкос едмици всички медии ни занимават със смъртта на един БОКЛУК. Каквото си търсил, такова и намерил. Мислите ли, че смъртта на Чората ще е голяма загуба за обществото? Ами той колко ли душички е изгорил? Близките му щели да обжалват... Аз на тяхно място бих се срамувал, че имам за роднина такъв боклук и бих си замълчал.
[/list][/quote]

ПРЕСТЪПЛЕНИК Е САМО ЛИЦЕ, ЗА КОЕТО ИМА ВЛЯЗЛА В СИЛА ОСЪДИТЕЛНА ПРИСЪДА, В КОЯТО СЕ КАЗВА КАКВО ПРЕСТПЛЕНИЕ Е ИЗВЪРШИЛО ЛИЦЕТО. (ЗА ЧОРАТА НЯМА ТАКАВА ПРИСЪДА.А ЗАЩО НЯМА _ НА ТОЗИ ВЪПРОС ТРЯБВА ДА ОТГОВОРЯТ ДОЗНАТЕЛИ, СЛЕДОВАТЕЛИ,ПРОКУРОРИ, СЪД)

ТА АКО ВСЕКИ МОЖЕ ПРОСТО ЕЙ ТАКА ДА СЕ ОБЯВИ ЗА ПРЕСТЪПНИК И БОКЛУК И НА ТОВА ОСНОВАНИЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРЕБИТ ИЛИ РАЗСТРЕЛЯН НА УЛИЦТА, КАК ВИЕ ГОСПОДИН МАГ СЕ РАЗХОЖДАТЕ СПОКОИЙНО? АМИ АКО НЯКОИ РЕШИ, ЧЕ ВИЕ СТЕ БОКЛУК?
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 13:17

Без да съм запознат с материалите по делото, чух го по новините" оказал съпротива при сваляне на белезниците" ?!
Няма извършено престъпление?!

Ако е бил неудобен да го подлъжат извън града и да го трепат. Така или иначе поръчковите остават неразкрити на 100 %. В опит да го задържат? По - подозрение в какво? Арестът бил част от операция "Респект" .

Сега като са ги видяли цивилни какви са ги свършили, съд, присъди, уволнение, граждански искове, оставки.....

О.З. Генерал плюе по медиите роднините, търсели били съдействие да ликвидират полицаите...... Някой скоро цитира "Като бият, бия и аз! Като убиват, убивам и аз......"

И кво най - големите куки в държавата не могат да съчинят версия за инцидент по време на арест? От горе на всичко те са използвали правомерно сила :)
След като СВОП даже не можа да изчака няколко месеца. Кои ли показания са кредитирани? На 5 човека униформени. Или на живеещите в околните блокове. Ми я си представете, че тия офицери нещо не се накефят по време на паспортна проверка на някой? И стрелят?



Смяната на главния прокурор започва тия дни..... Ходът е ясен. Ясно и какви са хората, които се нагърбват с тия неща Жалко за всички на с обаче.
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 13:47

[/quote]ПРЕСТЪПЛЕНИК Е САМО ЛИЦЕ, ЗА КОЕТО ИМА ВЛЯЗЛА В СИЛА ОСЪДИТЕЛНА ПРИСЪДА, В КОЯТО СЕ КАЗВА КАКВО ПРЕСТПЛЕНИЕ Е ИЗВЪРШИЛО ЛИЦЕТО. [/quote]

Престъпник в по-широк смисъл е лице извършващо престъпления по НК, което може и да не съвпада с решението на съда и често се получава в подобни случай. Престъпници като Чората се познават лесно, защото той не го крие, а дори парадира с това. Неговото поведение е от вида "Вижте ме аз съм престъпник и ще смажа всеки изпречкал ми се, а пред съда винаги мога да се окажа чист". И успява, само сега нещо не е дооценил.
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 13:50

Дори да е по силата на специална норма на НК чл.12а ал.2, не е ясно какво престъпление е извършил покойния. Законът в отношение е ясен.
Гост
 

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Мнениеот roroki » 15 Дек 2005, 16:30

Чл. 28. Всеки има право на живот. Посегателството върху човешкия живот се наказва като най-тежко престъпление.
roroki
 

Мнениеот Strasho » 15 Дек 2005, 17:01

Be toq che e bil bokluk, bil e, ama chak puk da ubiesh chovek, shtoto si siguren che shtial da se izmukne ot pravosudieto... Tva zvuchi li vi seriozno? Te tia s takava cel li sa go ubili? :twisted: Da podpomognat pravosudieto, da mu spestqt rabota, a puk i naroda dovolen... Super!
A dali i az ili ti utre nqma da im se vidim kato hora, koito shte izbqgat ot pravosudie?
Strasho
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 17:11

Anonymous написа:
ПРЕСТЪПЛЕНИК Е САМО ЛИЦЕ, ЗА КОЕТО ИМА ВЛЯЗЛА В СИЛА ОСЪДИТЕЛНА ПРИСЪДА, В КОЯТО СЕ КАЗВА КАКВО ПРЕСТПЛЕНИЕ Е ИЗВЪРШИЛО ЛИЦЕТО. [/quote]

Престъпник в по-широк смисъл е лице извършващо престъпления по НК, което може и да не съвпада с решението на съда и често се получава в подобни случай. Престъпници като Чората се познават лесно, защото той не го крие, а дори парадира с това. Неговото поведение е от вида "Вижте ме аз съм престъпник и ще смажа всеки изпречкал ми се, а пред съда винаги мога да се окажа чист". И успява, само сега нещо не е дооценил.[/quote]

ВСЕКИ Е НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО! (НК). ЗАЩО СЛЕДСТВИЕ, ПРОКУРАТУРА, СЪД - НЕ СА ДОКАЗАЛИ ПРОТИВНОТО ЗА ЧОРАТА? :roll: ОСНОВЕН ПРОНЦИП В ПРАВОТО Е: КОЙ КАВОТО КАЖЕ ТРЯБВА ДА ГО ДОКАЖЕ!
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 17:20

Чората е бил боклук. Но и полицаите, които са го убили са боклуци! Мястото на боклуците е в затвора! Полицаите трябва да бъдат съдени, но ... Тук боклуци са само убитите!
И тоя определени, които цитират ви трябват само за изпитите ... после практиката е друга :)
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 18:28

Хората, които го защитават тук във форума явно не са от Благоевградска област, за да го правят. Не знаете само що за човек беше, думи нямам.
И стига сте плюли против полицията, аз мисля че в България нямат достатъчно закрила свестните хора, а такива като Чората колят и бесят, а отгоре на всичко нямат страх от нищо. Мафията имат протекцията на политици и висши прокурори и затова се подиграват на полицаите.
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 18:49

Anonymous написа:
Anonymous написа:
ПРЕСТЪПЛЕНИК Е САМО ЛИЦЕ, ЗА КОЕТО ИМА ВЛЯЗЛА В СИЛА ОСЪДИТЕЛНА ПРИСЪДА, В КОЯТО СЕ КАЗВА КАКВО ПРЕСТПЛЕНИЕ Е ИЗВЪРШИЛО ЛИЦЕТО.


Престъпник в по-широк смисъл е лице извършващо престъпления по НК, което може и да не съвпада с решението на съда и често се получава в подобни случай. Престъпници като Чората се познават лесно, защото той не го крие, а дори парадира с това. Неговото поведение е от вида "Вижте ме аз съм престъпник и ще смажа всеки изпречкал ми се, а пред съда винаги мога да се окажа чист". И успява, само сега нещо не е дооценил.[/quote]

ВСЕКИ Е НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО! (НК). ЗАЩО СЛЕДСТВИЕ, ПРОКУРАТУРА, СЪД - НЕ СА ДОКАЗАЛИ ПРОТИВНОТО ЗА ЧОРАТА? :roll: ОСНОВЕН ПРОНЦИП В ПРАВОТО Е: КОЙ КАВОТО КАЖЕ ТРЯБВА ДА ГО ДОКАЖЕ![/quote]

То и правосъдието ни ако доказваше, че прави това дето говори и имаше малко повече авторитет, нямаше да се стига до там, мутра наежила цял Благоевград да бъде пречукана по варварски начин.
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Дек 2005, 18:50

Хич не ме интересува Чората. Интересува ме , мл, ст., гл. и не знам си кви други полицаи от патрулно постовите служби или , които там бродят по улиците с пуснати буркани в нарушение на поне два закона да не са по нервни от необходимото когато проверяват. Искам и да са интелигентни. И да казват добър ден. И да не миришат. И да не приличат на чували. И да не се мислят за велики. И да спра да виждам синьо бяло порше нощем под мостовете, до девойките, които обичат студа. И да когато ходя в районното, портиера да не е тежък много, щото е портиер, а аз работя с тия хора. И да не са тежкари куките само на своя територия. Някак си се надявам да имат и по - добър подход към всеки случай, а не да работят това щото парите не са лоши, кредитите са яки и безпроблемни, а колите втора ръка ги взимаме адски тънко.

Искам да бачкат. Всеки ден работя с тях и все има некви тежкари дето избиват комплекси и такива, които бачкат и са ефективни. Искам всички да са от вторите.
Гост
 

Мнениеот roroki » 15 Дек 2005, 18:54

"Помните ли онзи германски пастор, живял по времето на Хитлер. Той беше казал: "Първо дойдоха за комунистите, но аз не протестирах, защото не съм комунист. После дойдоха за социалдемократите, но аз не протестирах, защото не съм социалдемократ. След това дойдоха за синдикалистите, но аз не протестирах, защото не съм синдикалист. Накрая дойдоха за мен, но вече нямаше кой да протестира.""

Моля помислете върху тази история и си извадете поука. Утре всеки от нас може да бъде бит и убит от полицаи. Всеки! Защо ли ? Защото когато не накажеш някого, който е извършил престъпление у него се изгражда чувство за безнаказаност и той продължава да върши престъпления. Нали не мислите, че тези полицаи за първи път бият човек. Ако бяха осъдени още първия път когато са посегнали на човек сега изобщо нямаше да стигнат до убийство. А и всеки полицай щеше да знае какво го чака, ако посегне на човек.
roroki
 

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта


cron