начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Искане до.......

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Искане до.......

Мнениеот pedigrin » 13 Дек 2009, 22:40

Можели да се прави усно искане за прелагане Чл...отНК.за прекратяване на НД с връзка че случаят е( маловажен )-по време на раследването.до РП.Или след фаза: предивяване на раследването,до прокурора?

Към горният ми върос:Взема се предвит сумата на нанесените щети -на датата когато е извършено деянието.или на датата-уценката от експертизата?
pedigrin
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 15 Юли 2009, 20:17

Re: Искане до.......

Мнениеот sunshine_75 » 13 Дек 2009, 23:19

Да вземете да си купите един правописен речник на българския език, че направо..... :mrgreen:
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Искане до.......

Мнениеот usra_ovcova » 13 Дек 2009, 23:39

Въпреки, че някои думи не приличат на себе си, по подразбиране чета, но никак не стана ясно какво точно питате и на какъв отговор се надявате.

п.п.Речник не е нужен. За речник може би е късно.
usra_ovcova
Потребител
 
Мнения: 768
Регистриран на: 09 Окт 2009, 19:00

Re: Искане до.......

Мнениеот marek972 » 14 Дек 2009, 17:39

абе Вие целия случай го "разследвахте" в този форум :wink:
адвокат нямате ли ?

search.php?st=0&sk=t&sd=d&author_id=59198&start=20

колеги, проблемът на питащият е здравословен, от това идва затруднението ..
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Искане до.......

Мнениеот Гост. » 14 Дек 2009, 18:25

pedigrin написа:Може ли да се прави устно искане за прилагане Чл...от НК за прекратяване на НД връзка че случаят е( маловажен )-по време на разследването?
До РП? Или след фаза: предявяване на разследването до прокурора?

Към горният ми въпрос:Взема се предвид сумата на нанесените щети -на датата когато е извършено деянието или на датата-оценката от експертизата?


:roll: Всички въпроси си имат отговор при все и некоректното задаване.
Прочетете НПК и ще ви се изяснят, надявам се, проблемите ви.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Искане до.......

Мнениеот pedigrin » 14 Дек 2009, 19:36

Какво толкова Ви претиснява моето писане.Има всякакакви хора. старая се. да пиша граиотно.но не се получава.Учасника е прав .че може би е късно.Питането ми е -Какъв е начина на искане.в каква форма се приема:писмена или усна.по време или след лриключване на раследването.Да се приложи.тоз член от кодекса:
Когато нанесените щети са до( 3 минимални заллати ).Моля добрите !,да отговорят.
pedigrin
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 15 Юли 2009, 20:17

Re: Искане до.......

Мнениеот voltron » 15 Дек 2009, 11:03

Ти що крадеш ве
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Искане до.......

Мнениеот urist11 » 15 Дек 2009, 11:58

Ти що крадеш ве


:) :) :) aaaaaaaaaaaa ??????? , mnogo si losh hahah ;) , ama prav.kradat puk posle kak da se oturvem.
Аватар
urist11
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 21 Окт 2009, 12:09

Re: Искане до.......

Мнениеот ko4o4 » 15 Дек 2009, 12:00

Ако ще пишеш така - по-добре устно... :mrgreen:
ko4o4
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Юли 2009, 08:15

Re: Искане до.......

Мнениеот urist11 » 15 Дек 2009, 12:07

За кражба , за прекратяване просто го забрави,особено ако ти е по чл.195 от НК, можеш по чл.197 от НК да минеш само да върнеш стойността на откраднатото на собственика му , това става с разписка , която се прилага по делото , ама стига пострадалия да иска това. Да ти кажа чесно понякога и пострадалите са искали прекаратяване , ама не става. Един мой "клиент" беше влязал за откраднато на стойност 209 лева така ,че.... , е той беше с рецидив, ама ....
Ако искаш пробвай , писмено с молба до наблюдаващия делото прокурор , ама шанса ти е някъде 1:10000........ Най-много да го вбесиш, ако види това.
Според мен си трай и си понеси наказанието, а след това не се занимавай с глупости повече.
Аватар
urist11
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 21 Окт 2009, 12:09

Re: Искане до.......

Мнениеот voltron » 15 Дек 2009, 23:52

Еее сега видях за шведската маса :? . Кофти. И на това ли му викат кражба/измама вече.
Искане точно няма да е - то се отнася до друго. По - скоро бележка - обръщаш внимание на органа да погледне следните обстоятелства - че е маловажен случай понеже е в размер на /де да знам доказано ли е колко е?или там каквото ти твърдиш/бил си го направил защото си ... /ти си знаеш/, Коледа идва :lol: .
Откакто си конституиран като обвиняем в наказателното производство може по всяко време да си направиш бележката. Устно. Някой ще я документира. /на практика не си го представям така но/
Ако за това питаш де, не разбрах и аз точно въпросите.
И адвокат нямаш ли?
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Искане до.......

Мнениеот pedigrin » 16 Дек 2009, 20:24

voltron написа:Еее сега видях за шведската маса :? . Кофти. И на това ли му викат кражба/измама вече.
Искане точно няма да е - то се отнася до друго. По - скоро бележка - обръщаш внимание на органа да погледне следните обстоятелства - че е маловажен случай понеже е в размер на /де да знам доказано ли е колко е?или там каквото ти твърдиш/бил си го направил защото си ... /ти си знаеш/, Коледа идва :lol: .
Откакто си конституиран като обвиняем в наказателното производство може по всяко време да си направиш бележката. Устно. Някой ще я документира. /на практика не си го представям така но/
Ако за това питаш де, не разбрах и аз точно въпросите.
И адвокат нямаш ли?


Нямам!
pedigrin
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 15 Юли 2009, 20:17

Re: Искане до.......

Мнениеот georgiev_sfbg » 24 Дек 2009, 13:28

http://vbox7.com/play:fbd8a5f9

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! :D
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Искане до.......

Мнениеот winnerbg » 24 Дек 2009, 16:20

Колеги, смаян съм от това колко празни хора сте (подчертавам тези, които акцентират върху неправилния правопис на питащия). Ако един не толкова грамотен човек ви помоли да му съдействате и има готовност да си заплати услугата, сигурен съм, че ще си изпотрошите ръцете и краката да го обслужите и едва ли някой от вас ще седне да му обяснява, че е неграмотен. ЖАЛКО !!!
Говори, за да те видя! - Сократ
winnerbg
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Дек 2008, 18:17

Re: Искане до.......

Мнениеот georgiev_sfbg » 25 Дек 2009, 11:50

winnerbg написа:Колеги, смаян съм от това колко празни хора сте (подчертавам тези, които акцентират върху неправилния правопис на питащия). Ако един не толкова грамотен човек ви помоли да му съдействате и има готовност да си заплати услугата, сигурен съм, че ще си изпотрошите ръцете и краката да го обслужите и едва ли някой от вас ще седне да му обяснява, че е неграмотен. ЖАЛКО !!!

...За тази цел, си има адвокати, извършващи правни консултации - срещу заплащане! Подобни квалификации и претенции за "неудоволетвореност", може да имате - само спрямо тях! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Искане до.......

Мнениеот pedigrin » 26 Дек 2009, 19:51

Благодаря на учасника за подкрепата.създадох си мнение че правото е като химията,при смесване на различни елементи/реактиви ,се получава нов продукт и съответно нов въпрос.
Можели ,следт предивляване на раследването- възраженията/забележките ,да се направят предт ОП,мотиви: че на депузирана жалба и искане в РП,до наблюдаващият прокурор-прокурора не се е произнесъл,няма отговор.можеби ОП ще препрати възраженията/забележките към наблюдаващият прокурор щесе загуби смисъла?
pedigrin
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 15 Юли 2009, 20:17


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта


cron