начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Мога ли да оттегля жалбата?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот studentka86 » 26 Ное 2009, 07:50

Мой бивш приятел е осъден с влязло в сила съдебно решение да ми заплати сумата от 1000 лв.Вече повече от 2 години той не ми я плаща.Не съм образувала изп.дело.През този период от 2 години той е сменил 3 коли като една от тях е закупил на стойност 2000 лв по застрахователна оценка(а реално струва повече).Ако пусна жалба до прокуратурата за проверка за престъпление по чл.293а НК и впоследствие той ми плати мога ли да оттегля жалбата си?
studentka86
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 05 Сеп 2007, 18:05

Re: Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот law_master » 26 Ное 2009, 09:44

значи, при все че престъплението е от общ характер, след като веднъж сте подала жалбата, не може вече да я оттвгляте, т.к. досъдебното производство се ръководи от прокорора и той решава. Затова ако приятелят ви плати, прокурорът може да реши да прекрати досъдебното производство. Ако преписката отиде за разглеждане и решаване в съда, той ще прецени как да процедира, когато обвиняемият представи доказателсво че е платил. Най - вероятно, ако са налице предпоставките, съдът ще приложи 78а НК. :wink:
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот Julyan » 26 Ное 2009, 10:30

Жалбата ви на практика би играла ролята на сигнал.
А сигурно ли е, че може да се установи, че амтомобилите е закупувал той, кой се води като купувач знаете ли?
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22

Re: Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот studentka86 » 26 Ное 2009, 12:04

Julyan написа:Жалбата ви на практика би играла ролята на сигнал.
А сигурно ли е, че може да се установи, че амтомобилите е закупувал той, кой се води като купувач знаете ли?
Да закупувал ги е на негово име.Предполагам,че ако има жалба ще ми плати и не искам после да се стга до съд.
studentka86
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 05 Сеп 2007, 18:05

Re: Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот rts » 26 Ное 2009, 13:00

Ако искате да Ви се плати - започвайте изпълнително производство, че срокът тече.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот studentka86 » 27 Ное 2009, 05:48

rts написа:Ако искате да Ви се плати - започвайте изпълнително производство, че срокът тече.

Нали давността на вземането по изп. лист е 5 години?
studentka86
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 05 Сеп 2007, 18:05

Re: Мога ли да оттегля жалбата?

Мнениеот law_master » 27 Ное 2009, 10:49

да, ама ти нали каза, че са минали...
Вече повече от 2 години
:wink:
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта


cron