начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

телесна повреда,и жерва на побой-обвиняем?!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


телесна повреда,и жерва на побой-обвиняем?!

Мнениеот malcho89 » 09 Сеп 2009, 01:07

Здравейте,пиша във този форум за да се допитам,до компетентни лица за един случей.Значи,нещата стоят така:Преди няколко дни мой приятел беше пребит от 3-ма човека.Пребиха го до такава степен,че не можеше да говори,беше обезобразен,не можеше да се движи.При подадения от мен сигнал,дойдоха органите на реда,а малко по късно и линейка.откараха ни в спешното отделение,и веднага до наСТАНиха в шокова зала,няколко часа по късно го хоспитализираха.настаниха го във неврохирургия,където лежа 4 дена.Тук вече идва интересната час,която незнам как да коментирам ,тей като не разбирам от право.В боя моят познат е избил 2 зъба на едно от момчетата.А когато вече побойниците му станаха 3-ма,от уплаха и за да уплаши тях и да го оставят-Им вади нож,с който в крайна сметка не наранява никого,дори не посяга с него.В момента той е със счупен пръст,и множество рани по главата и тялото,приведен е като ОБВИНЯЕМ,за Средна телесна повреда (която се изразява в 2 счупени зъба) и е задържан за 72 часа,които изтичат дефакто на 9.09. А по случея е образувано бързо производство,чието краен срок е именно тогава.Въпроса ми е: счупеният пръст,не се ли води също средна телесна,защото дознателката обясни,че ако има счупване,тогава е средна.И също така: той избива зъбите на момчето при самозащита,както и за това е извадил нож.КАк така,Те го нападат,пребиват по почти до безсъзнание,и накрая той излиза обвиняемият.Не ми е ясно.Не споря с никого по въпроса,просто ако може някой да ми обясни?! :( Ще добавя само,че "биячът" със 2та избити зъба,си е извадил медицинско още на следващия ден и е подал жалба.а Моят познат,докато беше в болницата ходи при съдебния лекар,правиха му снимки доколкото знам,и са му казали да иде пак след като го изпишат.Изписаха го в понеделник,още тогава в болницата полицаите са му донесли призовката за вторник,и във вторник към обяд ми се обади,че е задържан.Мисълта ми е че дори не са му дали възможност да пусне жалба. И само да добавя:той е на метадоново лечение,всеки ден ходи на място в центъра да си пие лекарството.Може ли адвоката му да му издейства домашен арест ПОНЕ,тей като това е поддържащо лечение,и ако не си вземе 1 ден метадона има страшни абстиненций?! Моля за отговор от всеки който има мнение по въпроса.БЛАГОдаря предварително,и се извинявам за изгубеното време :( :|
malcho89
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 00:48

Re: телесна повреда,и жерва на побой-обвиняем?!

Мнениеот rts » 09 Сеп 2009, 14:19

А Вие бяхте ли свидетел на случката ?
Свържете приятеля си с адвокат, че не му е много розово положението.
Едва ли ще можем да помогнем във форума - необходимо е да се познават всички обстоятелства, но не по преразказ от трето лице.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: телесна повреда,и жерва на побой-обвиняем?!

Мнениеот Gabi1 » 10 Сеп 2009, 00:34

Това е едната версия. Ще е интересно да чуем и другата, но едва ли. Кой е започнал, кой кого е набил и кой е действал при условията на неизбежна отбрана - всичко това е въпрос на доказване.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: телесна повреда,и жерва на побой-обвиняем?!

Мнениеот vinetu » 15 Сеп 2009, 07:47

Забележете "когато станаха трима", значи първо е бил само един, а след това са дошли останалите, може би да се притекат на помощ. На твоя приятел действително не му е розово положението и има крещяща нужда от добър адвокат. :shock:
vinetu
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Окт 2007, 11:00


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron