начало

Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС

При повторно установяване на подобни измами ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


При повторно установяване на подобни измами ?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 08 Май 2009, 22:15

Ето и още един весел пример за утвърдилата се в България полицейска държава. :D

"Шофьор на автобус в Пловдив се представя за шеф на ДАНС ............ взимал и определени суми за услугите, които обещавал да извърши. Той успял да измами и висши държавни служители" (ами като са насъбрали сухи пари от подкупи, та имат да дават за подкупи, той какво е виновен ? Имали пари в повече, дали му. Иначе как се издига на по-горна служба, където се изкарват още по-големи пари ?)

"Измамникът е бил издирен и разпитан. При повторно установяване на подобни измами на мъжа ще бъде повдигнато обвинение, за което се предвижда до една година лишаване от свобода, заяви специален агент Ангел Стоев, шеф на териториалната дирекция на ДАНС в Пловдив."

http://dnesplus.bg/Criminally.aspx?d=278919

Значи престъплението е установено извън съда, престъпникът е разкрит, но не е наказан, а само му е направено най-строго предупреждение да внимава следващия път пак да не го хванат, че тогава вече щели да го дават на прокурора, който пък може да се обърка да го даде на съда, и т.н..... :D

И всъщност кой установява престъпленията в България, съдията или полицая ? И ако полицаите ще се борят с престъпността извънсъдебно, то за какво са прокурорите и съдиите ? Уволнение ! :D

Не знам защо пък на мен нещо ми бръмчи в главата и си мисля, че този човек наистина може да е от ДАНС (таен агент), а пък специалният агент Ангел Стоев да не е съвсем в течение. То тайният агент нали затова е таен, че за него трябва да се казва, че не е агент ? Ако казваха, че тайният агент е агент, той нямаше да е таен, а само агент, така ли ? :P

Та какво точно беше престъплението, което е извършил нашият човек ? :roll:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron