начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Отлагане във времето на пробация?!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Отлагане във времето на пробация?!

Мнениеот sofia83 » 17 Апр 2009, 04:19

Здравейте отново,

този път вече съм от другата страна на океана:) Реших да хващам самолета и да идвам насам преди да е станало късно.

(По-горе пропуснах да кажа, че пробацията ми е наложена за управление на МПС с над 1.2 промила алкохол в кръвта)

От 5 години идвам в САЩ през Април и стоя до Октомври. Чудно дали сегашното ми идване насам ще се тълкува като укриване. Според мен не би трябвало... Все пак минаха няколко седмици след като ме осъдиха, в които бях в България и никой не ме е търсил. Всяка година идвам насам по едно и също време...

Както казах по-горе, нямам нищо против да ходя да си се подписвам. Проблема е, че имам сезонен бизнес и лятото трябва да съм в САЩ. Отговорен съм за около 60-80 студента, които участват в програмите за летни бригади в САЩ. Осигурявам им работа и квартири, в курорт, в който заплащането е доста по-високо отколкото на всички останали места където ходят да работят български студенти в САЩ. Благодарение на дългото време, което съм прекарал тук имам изградени контакти с работодатели, които наемат студентите единствено заради мен. Тук няма липса на кандидати за работа. Аз трябва да съм тук, за да осигуря квартири за всички тези хора, да събирам наемите, да подържам къщите, да подържам контактите си с работодателите и да изграждам нови. През целия период на престоя си, с изключение на 2-3 седмици през Август, съм доста натоварен. Намирането на квартири за студенти тук е много голям проблем, който успявам да реша. Благодарение на мен 60-80 души наесен ще върнат в България чисто по 8-15К долара. 0.48-1.2 млн. долара свежи пари, по време на криза. Пари, които ще отидат не при мутри и партиини каси, а в семействата на съвсем обикновенни хора, които едвам свързват двата края в България.

Ако не бях дошъл трябваше да върна таксите, които бях събрал от хората и да ги оставя да си стоят лятото в България. Някои от тях бяха теглили кредити... Щях да загубя доверие и контакти с работодатели и студенти... И то само за да се правя на послушен и спазвам до буква законите в държава, в която всеки прави, каквото си иска....

Мисля, че беше по-добре да дойда насам с риск да ми изменят наказанието, отколкото да седя в БГ цяло лято и да се подписвам, при положение, че в същото време хора, извършили много по-тежки престъпления от мен ще се разхождат безнаказано:)

Чудя се дали да пусна една молба за отлагане на пробацията, по чл .415, ал. 4 от НПК или да чакам да видя какво ще стане. Ако преди да тръгна наесен към БГ разбера, че в БГ ситуацията се е влошила без да се замислям ще хвана самолета за Флорида и ще прекарам зимата по плажовете. После пак тук, и така.... БГ и без това ми действа деградивно:)


Желая Ви приятно и успешно лято!
sofia83
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Мар 2009, 17:25

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron