начало

Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС

Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот tlapkov » 19 Мар 2009, 18:32

Моля, дайте ми съвета или мнението си!
Здравейте на всички! Преди 2 месеца обраха от колата ми доста неща. С помощта на полицията открих крадците и вещите. Снеха ми обяснения и започна едно чакане, за да ми върна вещите вече два месеца. Незнам дали е правилно,но ако това бяха хранителни стоки отдавна да са за боклука.
Въпроса ми е има ли максимален срок за който да задържат крадените вещи и мога ли да направя нещо, за да се раздвижат нещата или се чака с години...?
Лек ден на всички!
tlapkov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Мар 2009, 18:25

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Мар 2009, 18:38

Трябва да приключи наказателното дело срущ крадеца.
За съжаление, това е така, тъй като крадените вещи са доказателство за самото престъпление.

Изобщо това е някаква нелепа постановка, явно е недомислица на закона.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот tlapkov » 19 Мар 2009, 18:43

БЛАГОДАРЯ за мнението! Наистина тези вещи са доказателство, но нали им правят опис, разпити, дознание, хиляди неща. Не виждам никаква логика, но то сигурно и няма такава.
tlapkov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Мар 2009, 18:25

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот REVOLUTION » 19 Мар 2009, 18:47

tlapkov написа:БЛАГОДАРЯ за мнението! Наистина тези вещи са доказателство, но нали им правят опис, разпити, дознание, хиляди неща. Не виждам никаква логика, но то сигурно и няма такава.

Пазене на веществените доказателства

Чл. 111. (1) Веществените доказателства се пазят, докато завърши наказателното производство.
(2) Предметите, иззети като веществени доказателства, с разрешение на прокурора могат да бъдат върнати на правоимащите, от които са отнети, преди да завърши наказателното производство, само когато това няма да затрудни разкриването на обективната истина и не са предмет на административно нарушение.
(3) Отказът на прокурора по ал. 2 може да бъде обжалван от правоимащото лице пред съответния първоинстанционен съд. Съдът се произнася по жалбата в тридневен срок от постъпването й еднолично в закрито заседание с определение, което е окончателно.
(4) Предметите, иззети като веществени доказателства, които подлежат на бързо разваляне и не могат да се върнат на правоимащите, от които са отнети, с разрешение на прокурора се предават на съответните учреждения и юридически лица за ползване според предназначението им или се продават и получената сума се внася в търговска банка, обслужваща държавния бюджет.
(5) Наркотичните вещества, прекурсорите и растенията, съдържащи наркотични вещества, могат да бъдат унищожени преди приключване на наказателното производство при условията и по реда на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите. В този случай до приключване на производството се пазят само иззетите представителни проби.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот tlapkov » 19 Мар 2009, 18:53

Благодаря ти, REVOLUTION. Сега вече съм напълно спокоен :), че всичко е законно, а закона си е закон бил той и лош.
tlapkov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Мар 2009, 18:25


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 61 госта


cron