начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот galq81 » 23 Яну 2009, 03:25

Здравейте,
за първи път поствам запитване и се извинявам предварително ако не съм уцелила къде точно да добавя темата.
Пиша с надежда за помощ, въпреки че едва ли ще може много да ме обнадеждите, но благодаря предварително на всеки, който поне ще прочете поста ми.
Пиша ви, тъй като дядо ми е с присъда от няколко дни със срок от 3 год и 10 000 в полза на ищците.Присъдата е издадена от 3та инстанция (Върховен съд).
Драмата започна преди 5-6 години. Дядо ми прибрал жена от ромски произход заедно с двете й дъщери близначки да живеят с него под наем. Тогава момичетата бяха на 13 год.Виждала съм ги един единствен път. Не го посещавах, майка ми също много рядко е намирала време да го посети, което естествено не остана незабелязано от въпросната госпожа. Когато я видях веднага разбрах типа на характера й, тъй като за 2-3 минути ме бе попитала къде работя, колко взимам, защо не посещавам дядо си. Казах на дядо ми какво може да се очаква от нея и го помолих да я изгони. На това той отговори, че аз не се разбирам с хората.
Но за съжаление не след дълго се започна ходенето му по мъките. Първоначално бил изнудван за 50 000лв. или да препише апартамента си. Той сподели това с майка ми в самото начало. След това се появи жалба, че блудствал с двете момичета. Посъветвах го да подаде жалба за изнудване, но сега едва разбирам, че той не я е подал.
През цялото това време, като отговор на това как върви делото получавах - добре е, имам добър адвокат.
Може би го е било срам да споделя, може би не е вярвал, че ще се стигне до това да отиде в затвор невинен, но присъдата вече е факт.
Незнам децата дали са били принудени да лъжат или докато са се забавлявали със съученички са измислили пикантната история, но обвинението наистина е доста брутално, тъй като се потвърждава от свидетелства на техни приятелки.
Делото е започнало с точни дати, след което решили да преминат към периодично извършвано блудство.
От 3 год живея с дядо си, отделно моя приятелка живее с нас и не е имало повод да помислим, че би притеснил някого. В собствения си дом мие чиниите си в банята за да не мине през стаята ми в кухнята, а никога не съм го спирала.
Съдиите са направили всичко възможно да му намалят присъдата поради изминалото време на деянието, чистото минало и възрастта му, но мисля, че са били пристрастни. Мислили са като родители, а не като професионалисти. Не са обърнали внимание изобщо на това, че все пак дядо ми е споменал, че целят да вземат пари, нито че показанията на обвнителките се разминават.
Една твърди, че ги е опипвал за пари, друга, че ги е заплашвал, че ще останат без дом и ще ги направи клошари.
Срам ме е, но честно ви казвам дядо ми не би могъл да употреби точно тази дума, тъй като той самия е такъв. Осигурен е, но въпреки всичко обожава да рови из боклуците и да събира хартии или железа, които да дава на вторични суровини. Това за него е вид работа, до последно миеше на хората стълбите, а дори не си харчеше сам парите. Като всеки старец икономисва от всичко, стои на студено и пести. Всичко харчи за майка ми (дъщеря му). На скоро я оперираха и стоеше по цели нощи при нея, като придружител.
Не може такъв човек да е педофил. При преглед сексологът също е потвърдил, че няма такава склонност.
Майката изтъква психични разстройства и при двете деца, които са copy и paste за двете. Дори за близначки не мисля, че е възможно. Всички врати в апартамента се затварят с ключ от вътре, терасите се заключват също, незнам как ще е нападал тези момичета. Отделно, че те двете ако са искали са могли да го пребият. Твърдят, че свършвал докато ги обарвал, но няма никакви доказателства за това. Пера му чаршафите от 3 год и не съм забелязала подобно нещо. Нямам деца, но на мен също не ми липсва майчини чувство, жена съм и аз настръхвам от подобни неща, но той е невинен :(
Плакала съм гледайки новините гледайки самотни възрастни хора останали без дом, попаднали в ръцете на подобни професионалисти изнудвачи, а никога не съм предполагала, че ще го изживея и лично.
Според вас ако се наеме допълнителен адвокат, по възможност жена, дали ще има шанс колежките й да гледат малко повече фактите и по-малко сърцата си :(
Има ли смисъл да се явявам свидетел и ще ме допуснат ли, при условие, че до сега не съм ходила? Сега до колкото разбрах може да се обжалва отново.
Дали ако изложа личния живот на семейството си пред медиите ще има шанс да ни чуят повече или ако не плачем, като някой, който иска няколко хиляди - няма да успея?
Знам, че и съдиите много са се колебали, знам колко тежко е да плачат деца, но невинен човек в затвор и то на тези години...
Дори незнам някой попитал ли е психолозите им възможно ли е ако казват нещо под натиск да причинява сълзите и разстройствата, които се твърди, че са причинени от дядо ми :(
Тези деца тогава не са и съзнавали наказателната отговорност в случай, че лъжесвидетелстват. Единственото, което е възможно да развинти фантазията им е да са го видели по бельо, докато е притичвал до тоалетната.
Адвокатът на дядо ми е добър наистина, защото човекът е открил, че на повечето от посочени дати, семейството още не е познавало дядо ми или е било почивен ден за майката, т.е. тя е била с децата. Възможно ли е такива сериозни пропуски?
Вярвам че мислят, че наказват престъпник, но за съжаление стимулират следващите професионални изнудвачки. :(
Извинете ме за дългия пост, но не знаех как по-кратко да побера разочарованието си от държавата ни.
galq81
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Яну 2009, 11:57

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот system » 23 Яну 2009, 10:38

Трудно е да се направи преценка на случая, без запознаване с доказателствата по делото. Доколкото разбрах, произнесъл се е и Върховният касационен съд и присъдата е влязла в сила. Това означава, че разследващите органи, прокурорът и три съдебни инстанции са решили, че престъплението, в което е обвинен дядо Ви, е доказано. Вярвам, че дядо Ви е добър човек, но съдът преценява доказателствата, които събира в хода на делото. За Вас обвиненията на "квартирантките" са лъжливи. Съдът обаче е преценил, че лъжливи са обвиненията на дядо Ви, че те са го изнудвали. Това, че някоя свидетелка е циганка, не я прави автоматично лъжесвидетелка. Обърканите и неточни показания също не са по презумпция лъжливи.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот plamena26 » 23 Яну 2009, 13:05

Незнам кой ви е казал че пак може да се обжалва, но ако както казвате решението е на ВКС то не подлежи на обжалване и влиза в сила веднага.Остава ви единствения шанс да се докаже че "лъжесвидетелките" наистина са такива, но това трябва да стане с влязла в сила присъда.Едва тогава може да искате на това основание възобновяване на делото срещу дядо ви.
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Яну 2009, 19:03

Ако няма граждански запор на сумата - да си продаде имуществото и да си гледат работата "пострадалите". Доколкото разбирам сте станали жертва на съдебна грешка, което е често явление в България. Предвид напредналата възраст на дядо Ви едва ли ще има особено тежко отношение към него от управата на затвора.
От друга страна - отложете по медицински причини изпълнението на присъдата, тъй като може да има амнистия.
Има и кабинет на Републиканския президент - в гр. София, където можете да попълните молба за помилване.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот galq81 » 23 Яну 2009, 22:24

Здравей system,
Не се и съмнявам, че циганин не означава - виновен. Напълно съгласна съм. Най-добрите ми приятели, когато бях малка бяха цигани. Но за съжаление статистиката сочи, че 90% от от престъпленията се извършват от хора от малцинствата.
И на мен ми се иска да има начин да им помогна, за да не е живота им оцеляване, да не ме е страх, че някой ще се метне пред колата ми и после ще ме осъди. Всеки сам печели името си. Рабирам кражбата ако си гладен, но да навредиш на друго човешко същество за шепа пари - не го разбирам.
Знам, че да си юрист не е толко радостно, както по филмите, особено ако влагаш сърце в работата си. Убедена съм, че никак не е лесно по някакви листчета с приказки на обвиняващи се един друг граждани да се реши живота им и в къщи да се питаш дали си взел правилното решение, и въпреки усилията ти винаги да има недоволни.
Не обвинявам никого, просто ми е много болно, тъй като познавам дядо си и знам как е прибрал тази госпожа буквално от каруца пълна с багаж, а наивността и желанието му да помогне се възнаградиха с този ужас.
Дядо ми е кротък, той няма да има проблеми с хората в затвора, работлив е и ще помага. Там поне няма да икономисва от храна за да дава на детето си пари. Според мен най-важно е съвестта на човек да е чиста, вярвам че каквото и да се случи поне това ще му остане.
Що се отнася до доказателствата, освен преразкази на свидетелски показания нищо друго не намерих в частта към присъдата. Благодаря на всички ви за отговорите. Поздрави.
galq81
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Яну 2009, 11:57

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот mishi_83 » 23 Яну 2009, 23:59

След като четете делото, освен свидетелски показания има ли заключения на вещи лица?
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот mishi_83 » 24 Яну 2009, 00:00

Под делото имах предвид мотивите на съда :oops:
Присъдите на съдбата не подлежат на обжалване!!!

В. Коняхин
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот galq81 » 24 Яну 2009, 13:44

Здравей Mishi83,
От вещите лица само психолозите на децата казват нещо по-съществено - децата са в стрес. Тези за дядо ми, казват, че не е педофил, за окосмяваяне, белези etc, това което са открили никак не съвпада с това, което свидетелките твърдят. Приемам, че хората са сметнали, че от стрес не помнят дати и са позволили да се обърне обвинението от такова извършено на точна дата на периодично извършвано, но те дори не са знаели имал ли е окосмяване. Децата слава Богу били девствени явно, та за това е блудство, могло е и по-зле да го измислят. Майката твърди, че имало перде, на което видяла секрет от дядо ми, защо ли не го е взела, отделно е седяла поне следмица у нас след подаването на жалбата. Жалбата също е подадена около седмица по-късно след като уж е разбрала за извършеното. Не бих защитила и собственото си дете ако смятам, че е виновно (за сега нямам деца, но така мисля). Не мисля, че дядо ми е виновен. Дори да не го познавах, майката е намерила няколко свидетели да я подкрепят, децата са имали приятелки, а седмица след случилото се, те си седяли у дядо ми, вместо майката да прати децата при близък ако е смятала, че са в опасност. Жалкото е, че това, което има като доказателства е по-скоро в полза на дядо ми. Обвиненителите имат повече свидетели, макар и косвени, тъй като в повечето случаи преразказват, какво им е казано от потърпевшите. Просто е много тежко обвинението за да може някой да го отхвърли дори при липса на доказателства.
Сега ще погледна отново делото. Ако някой мисли, че може да ми предостави професионален съвет съм склонна да му предоставя каквото имам. За връзка може да ми пишете на email ga1981@abv.bg. Благодаря.
galq81
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Яну 2009, 11:57

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот system » 24 Яну 2009, 17:09

Питащата, сигурна ли сте, че дядо Ви ще лежи в затвора ? Няма ли чл. 66 от НК, нали наказанието е 3 год. л. с. ?
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот galq81 » 24 Яну 2009, 19:24

Здравейте,
System има чл. 66, но аз не съм адвоката му. И съм сигурна, че ще лежи, защото от 15.01.2009 е в затвора. Може би за условна присъда трябва да се самопризнае за виновен. Знам, че по "умните" ни закони ако уж осъзнаваш деянието си и се признаеш за виновен, присъдата е винаги по-малка. Дано нищо не го сломи да направи тая грешка. Бих предпочела да лежа тройно, но не и да призная нещо, което не съм направила.
Прочетох присъдата малко нелегално.Не мога да се видя с адвоката му, защото майка ми не ми дава телефона му. Може би я е страх да не го засегна, защото споменах, че може би е добре да вземем нов адвокат.
Аз нямам за цел да го сменяваме, а просто да погледне и друг професионалист, защото двама е повече от един, ако има пропуски взаимно ще ги допълнят.
Bazilio, много сладко си се усмихнал.
По принцип не ми липсва чувство за хумор, но в последните няколко дни ми се плаче.
Като изключа усмивките (шегувам се) - прав си.
Не обърнах внимание на време. Тук е форум и наистина ако някой не се запознае лично с материалите по делото няма как да добие представа. Аз също не искам това. Форума обаче е първата крачка, която направих и определено хората ми помогнаха, защото се насочих от къде да започна. Не очаквах да се стигне до тук. Никога не съм била викана за свидетел, а аз не проявих активност по случая. Знам, че нищо не оправдава бездействието ми. И знам, че ако някой има вина за пропуските, това съм аз и останалите от семейството, които сме си стояли спокойно. Трябвало е да сме там за да могат хората да си изградят профила на обвиняемия по-пълно, но не бяхме :(
galq81
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Яну 2009, 11:57

Re: Невинен 81 годишен човек с присъда за блудство

Мнениеот mishi_83 » 25 Яну 2009, 11:53

Не знам, но малко ми звучи неестествено :shock:
Допускам възможността в поста си да влагаде известна доза субективизъм, но след като човек като теб (не занимаващ се с право) открива подобни несъответствия, то явно има и други неща, които не са ти известни?!

Аз отказвам да коментирам случая, тъй като не съм наясно с фактите по делото и със събраните доказателства. Ако имаш повече инфо (напр. мотивите на присъдата) - може да го споделиш и да го обсъдим. e-mail: m.t.petrov@gmail.com

И ако наистина при четенето си попаднала на чл. 66 НК, то това значи, че изпълнението на наказанието на дядо ти е отложено за срок от 3 до 5 години.

Успех и не се отказвай, след като вярваш в правотата на дядо си!!!
Присъдите на съдбата не подлежат на обжалване!!!

В. Коняхин
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


cron