начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Моля за помощ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за помощ

Мнениеот mari4e » 13 Яну 2009, 21:32

Здравейте, за първи път влизам в този форум и ако може да ви попитам нещо,свъразно с правен съвет.
Скоро ще ми се наложи да заминавам за известно време в чужбина, но имам една стара неплатена сметка към М-тел. Сметката е на стойност 250 лв и не е плащана от 5 месеца.
Получих няколко писма от кредитна институция, в които ми се обяснява , че ще бъда съдена от оператора, ако не им платя сметката. СМятам да я палтя, след като се върна, но се притеснявам от това, дали мога да преминавам границата, ако през това време М-тел почнат да ме съдят. Не съм получила още писмо за съд, разбрах че трябва да имам неплатен дълг от 5000 лв, за да ми дадат такава забрана, но не съм сигурна. Заминаването ми е в чужбина и е двупосочен билет, ако има някакво занчение за казуса
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите на въпроса, защото много съм притеснена, а сега няма как просто да отделя тази сума да им я платя.
mari4e
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2009, 17:17

Re: Моля за помощ

Мнениеот valia6000 » 13 Яну 2009, 21:36

Здравейте!
Не се притеснявайте. Няма да имате проблем с пътуването. Приятно пътуване!
valia6000
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Ное 2006, 22:09

Re: Моля за помощ

Мнениеот mari4e » 13 Яну 2009, 21:38

Много ви благодаря, успокоихте ме много!
mari4e
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Яну 2009, 17:17

Re: Моля за помощ

Мнениеот LakeG » 14 Яну 2009, 22:28

За такова задължение не биха могли да Ви забранят да напуснете страната /ако е само то, разбира се/. Имайте предвид обаче, че М-тел наистина имат практика да водят съдебни процеси и могат да добавят към сметката Ви солидна сума за разноски - около или над 400лв, доколкото си спомням от познати имали нещастието да се занимават по подобен начин с този оператор.
LakeG
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Сеп 2006, 20:15


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron