начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

За кат и неприетите актове!!!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


За кат и неприетите актове!!!

Мнениеот charsee » 08 Юли 2008, 09:14

Здравейте имам един кратък въпрос свързан с кат.Онзи ден катастрофирах леко.Кат дойде и ми написа акт.Не се разписах върху него защтото имах такова основание.Те,разбирасе,Не направиха проблем,аз имам това право,но се оказа впоследствие,че не ми дадоха никакъв документ за нарушението,същевременно ми взеха и талона.В момента нямам акт,нито талон за мпс,въпрсът ми е мога ли да карам автомобила си без никакъв докумен за нарушение или трябва да изчакам 30 дни до взимането на талона си от кат.Впрочем полицаите не ме усведомиха,че при не съгласие за подпис над акта за нарушение,Не Получавам Такъв нито какъвто и да било документ,потвърждаващ това нарушение.Също не разбрах,да ли при това положение мога спокойно да си карам колата или ще трябв да си я паркирам пред входа за Един Месец.javascript:emoticon(':?:')
Question
Предварително благодаря.
Поздрави
charsee
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2008, 08:30

Мнениеот bay4o » 08 Юли 2008, 11:43

Ако лицето е отказало да подпише акта, то вероятно е отказало срещу подпис да получи екземпляр от него /в самите банки подписите са едни под други и вероятно е положен подпис на сруг полицай, свидетел, че лицето отказва да подпише акта/. Ако това е така, то сам сте се поставил в невъзможност да получите препис от акта, ерго може и да не получите такъв от КАТ. Надявайте се по - скоро да Ви бъде издадено наказателно постановление, за да можете да го обжалвате, стига санкцията Ви да не е под 50лв., защото тогава са необжалваеми.
bay4o
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 05 Окт 2006, 12:12

Мнениеот charsee » 08 Юли 2008, 12:35

Благодаря за отговорите,явно това е единствениат начин,ще отидя и ще проверя какво ще стане в местното рпу.Санкциата е за 150 лв,но имам и стара 100.При тази ситуациа ще имам ли някакви наказателни лихви за старата или може би вече ще е необходимо да се издължа изцяло за да си получа нужният документ?Обжалвах старият акт,но не стана нищто и реших да се издължа когато е възможно,явно това време настъпи :lol: .
Съжалявам за допълнителните въпроси,вече темата не е толкова кратка :wink: .
Благодаря
charsee
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2008, 08:30

Мнениеот vetre » 24 Юли 2008, 21:14

ами що не им каза на полицаите че колата си е твоя и ще си правиш
с нея каквото искаш,щом не увреждаш нищо чуждо.
vetre
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 24 Юли 2008, 20:11
Местоположение: скапана държава


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron