начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Може ли да напъсна страната като съм на изпитателен срок ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот m_jivkova » 24 Фев 2008, 13:49

kpavlova написа:
arbov написа:Еми работата е там,че сключих споразумение с прокуратурата и ми смалиха присъдата на половина и сега съм осъден на 3 год изпитателен срок и 6 месеца условно..мисля че нямам забрана за напускане на страната...но нз....ще бъда благодарен да ми разясните :) Благодаря за отделеното време :)
ами едно време се проверяваше в ДНСП- на бул."Мария Луиза", би трябвало да може от всяка областна дирекция на полицията, справката се заплаща, прави се лично и ще Ви кажат имате ли някакви забрани.[/quote

Колегата е права, най-добре си направете справка. Ако сте от София все още се правят на Мария Луиза. Само едно допълнение - на българите, които имат влязла в сила присъда в чужбина с депортация тук правото им да напускат БГ се отнема автоматично за известен период от време. Що се отнася до влезлите в сила присъди в България то такива забрани се издават по осмотрение на РПУ по местоживеене. Имах случай, в който мой клиент нямаше издадена забрана след условна присъда, но му се налагаше да пътува не с лична карта, а с паспорт. Отиде до паспортна служба в РПУто си и се оказа, че въпросното РПУ е уведомено по служебен път за присъдата и на основание осмотрението на началника на паспортна служба му се отказа издаване на задграничен паспорт.
m_jivkova
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 26 Май 2007, 14:56

Мнениеот Clavdivs. » 24 Фев 2008, 17:59

m_jivkova написа:Отиде до паспортна служба в РПУто си и се оказа, че въпросното РПУ е уведомено по служебен път за присъдата и на основание осмотрението на началника на паспортна служба му се отказа издаване на задграничен паспорт. [/color]


Именно! И като отиде да си направи справката, някой ще се усети... и докато той си чака за справката - айде честито!!!!

Колеги, айде не вкарвайте човека в беля.... Всъщност.... Всеки си носи последствията от "съветите" във форума....

Ама друго си е нЕкой да ти каже СПРАВКА някак си по-хваща дикиш...

а оня с бирените идеи.... мани ... аматьори..... несериозници разни....


:D :D :D
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот m_jivkova » 24 Фев 2008, 20:55

Clavdivs. написа:
m_jivkova написа:Отиде до паспортна служба в РПУто си и се оказа, че въпросното РПУ е уведомено по служебен път за присъдата и на основание осмотрението на началника на паспортна служба му се отказа издаване на задграничен паспорт. [/color]


Именно! И като отиде да си направи справката, някой ще се усети... и докато той си чака за справката - айде честито!!!!

Колеги, айде не вкарвайте човека в беля.... Всъщност.... Всеки си носи последствията от "съветите" във форума....

Ама друго си е нЕкой да ти каже СПРАВКА някак си по-хваща дикиш...

а оня с бирените идеи.... мани ... аматьори..... несериозници разни....


:D :D :D


Прав си, в такъв случай е по-добре да прежали един резервоар до Калотина или някъде другаде и да разбере сам.
m_jivkova
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 26 Май 2007, 14:56

pe

Мнениеот ljulyak » 26 Фев 2008, 00:56

A aз искам да питам след влизането ни в ЕС каква ефективност има изобщо забраната за напускане на страната? Защото аз два пъти ходих до Гърция и само си показах личната карта, митничаря я погледна и ми даде знак да минавам. Не ми правиха абсолютно никакви проверки нито българите нито гърците. Та ако бях със забрана за напускане на страната, спокойно щях да си я напусна.
Или от 2007г. забраната за напускане на страната е дефакто забрана за напускане на ЕС? И едва като се опитам да мина от страна от ЕС към страна извън ЕС, едва тогава ще бъда спрян. Защото ако не е така, то излиза че тази мярка няма никаква ефективност вече - всеки може да мине с лична карта в Гърция или Румъния и оттам да излети за трета страна извън ЕС, дори и да има забрана за напускане на страната.
Не ми се мисли какво следва след като ни приемат в Шенген.
ljulyak
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Фев 2008, 20:44

Мнениеот kpavlova » 26 Фев 2008, 01:11

Както пише в справките по делата- след 2007 г контролът на входящо-изходящия поток се осъществява по метода "оценка на риска".За това има и доста задочни производства.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот ljulyak » 26 Фев 2008, 01:31

От което логично мога да заключа че всеки гражданин с наложена забрана за напускане на страната може спокойно да я напусне в посока Гърция или Румъния, стига да не прилича на престъпник и да не бие на очи.
Оттам може спокойно да излети за трета страна извън ЕС, защото доколкото знам само страните от Шенген имат обща система за контрол на потока от излизащи.
ljulyak
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Фев 2008, 20:44

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron