начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Въпрос относно комисията за потребителите

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно комисията за потребителите

Мнениеот detelina79 » 17 Яну 2008, 13:12

Имам въпрос относно комисията за потребителите! Съставиха ми акт за неиздаден касов бон през 2004г. Обжалвах го пред началника им, тъй като е издаден от мой служител! И от тогава нямам отговор! Вчера 15.01.2008г. получих акт за 500лв. А фирмата вече не работи! Длъжна ли съм да го платя! Има ли давност! И толова ли е минималната глоба за 2004г. или имат право да ми наложат и от 2008г глобата! Нямам никакви познания по право и по законите за потребителите! Моля ви да ми отговорите бързо, защото имам срок за обжалване 1 седмица!
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!
detelina79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2008, 12:57

Отговор

Мнениеот detelina79 » 18 Яну 2008, 17:45

Благодаря все пак ,че някои се отзова. Повече факти ами пише, че е нарушен закон 47 ал.5 от Закона за Туризма и на основание чл.53 от ЗАНН и чл.87 ал.2 от Закона за Туризма ми налагат санкцията от 500лв.
И накрая пише срок за обйалване 7 дни пред райония съд на основание чл.59 от ЗАНН.Аз просто с други документи не разполагам!
detelina79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2008, 12:57

Отговор

Мнениеот detelina79 » 19 Яну 2008, 16:38

Проверката мина на 19.08.2004г и до сега не съм получавала нищо. Нито писмо ,нито известие. И на 15.01.2008г. получих глобата. И пише че дори лицето да не бъде намерено да се счита искът за предявен. Аз даже вече не живея и на този адрес, но комшийката ме познава и ми звънна д ми го даде.Ако не беше тя даже нямаше да знам, че съм глобена. Аз се ядосвам че след толкова време ме глобяват. Че аз може да не съм в България, може и да съм умряла.Какво е тази система след толкова години. А до миналата година бях на този адрес и съм сигурна, че нищо не е идвало.
detelina79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2008, 12:57

Мнениеот drakon » 24 Яну 2008, 16:38

poli_g написа: ....- с резултата от проверката ... обективирана в АУАН/ и с полученото НП и при адвокат!
drakon
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2008, 16:10

Мнениеот Sahiba » 24 Яну 2008, 17:56

между другото едва ли АУАН е съставен в деня на проверката... По-скоро тогава е съставен Констативен протокол...

Хич не ми се струва читава историята... :)
Sahiba
Потребител
 
Мнения: 309
Регистриран на: 15 Яну 2008, 11:28

Мнениеот Sahiba » 25 Яну 2008, 12:16

мда изглежда съм чел между редовете...

Относно КЗП, все пак това е контролен орган... Ако не осъществява контрол за какво е създаден :lol:

А, че обичат да се изхвърлят и това е така и ми се струва, че не винаги са обективни и обичат поръчките :lol:
Sahiba
Потребител
 
Мнения: 309
Регистриран на: 15 Яну 2008, 11:28


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта


cron