начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Заплахи по телефона - как да го осъдя?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплахи по телефона - как да го осъдя?

Мнениеот ZHristova » 30 Авг 2007, 16:45

От година и половина получавам заплахи по мобилния си телефон. Въпросният мъж е абсолютно непознат за мен, от него научих, че се казва Сергей, от гр. Самоков е. Заплахите са предимно от сексуално естество, често получавам и кратки съобщения от него в същия дух. Тъй като този тормоз вече стана нетърпим, аз искам да го осъдя, но не знам каква е процедурата. Информацията, която имам за него е 2 номера на мобилни телефони, първо име и евентуален адрес, в случай, че не ме лъже и за самоличността си. Какво трябва да направя? Звънях на мобилния ми оператор, те нямат право да разкриват самоличността на притежателя на този номер без заповед от Полицията. Обадих се в 5то РПУ, там искат да подам молба. Докъде ще се стигне с тази молба? Застрашена ли съм когато подавам жалба срещу някой? От мой познат в Самоков научих, че въпросният Сергей е психично болен, бил е някога охрана на известна самоковска мутра. Много се страхувам да не ми се случи нещо. Искам само този тормоз да спре! Нямам представа откъде има номера ми, никога не съм го виждала, нито имаме общи познати. Някой би ли могъл да ми помогне?
ZHristova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2007, 16:36

Мнениеот ivanov1 » 30 Авг 2007, 17:56

Не-правен съвет

Спри да му дигаш. Както и не дигаи на неизвестни номера
Ще му омръзне. Явно просто си е намерил кои да му се връзва.
ivanov1
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Мар 2007, 12:42

Мнениеот bonbonche » 30 Авг 2007, 18:03

а защо си го разпитвала как се казва и за адреса на който живее. По този начин ти си толерирала поведението му спрямо теб. И защо продължаваш да му отговаряш след като не се познавате :roll:
bonbonche
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 29 Авг 2007, 13:52

Мнениеот term70 » 30 Авг 2007, 18:12

единственото най-разумно решение да си разрешите проблема е да си смените номера.
g-box
term70
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 22 Авг 2006, 16:27

Мнениеот bebitor » 30 Авг 2007, 23:59

ivanov1 написа:Не-правен съвет

Спри да му дигаш. Както и не дигаи на неизвестни номера
Ще му омръзне. Явно просто си е намерил кои да му се връзва.

Уважаема госпожо,
преди години имах подобен проблем като Вашия, но по домашния телефон.
За щастие в къщи се мотае една свирка- пищялка с отвратителен звук.
Като му писнах няколко пъти в ухото на господина, забрави да се обажда. :D
Този метод със сигурност ще Ви оттърве от обажданията, а за sms/mms се обърнете към оператора да блокира номера, от който Ви ги праща.
Използвойте въображение и успех!
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот anjelo » 31 Авг 2007, 09:24

spi da mu go vdiga6
anjelo
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 19 Фев 2007, 14:45

Мнениеот Autumn » 31 Авг 2007, 11:15

Те вече са ти казали хората:

1. Спри да му вдигаш
2. Смени си телефонния номер
3. Оплачи се в БТК/Мобилния оператор? - Защо ли още не си го направила???????
4. Защо си го разпитвала?
5. Ако толкова ти досажда наистина досега 1-те 4 точни да ги беше изпълнила, ама явно ти прави кеф да ти се обажда.

Извинявай за грубия тон, ама ти казвам истината.
Autumn
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Авг 2007, 11:11

Мнениеот andromea » 31 Авг 2007, 11:28

доказването наистина е доста трудно,но не е невъзможно,просто това не може да се обсъжда тук във форума,Съгласна съм с другите- разговорите ви с него са го провокирали допълнително и са толерирали оведението му насетне.просто не му отговаряйте, а ако наистина положението ви притеснява,поемете риска да смените телефонният си номер-Успех!!! :!:
andromea
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2007, 21:42

Мнениеот katerinakuch » 31 Авг 2007, 13:04

Не му обръщайте внимание. Не отговаряйте на съобщенията му.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Мнениеот milnic » 31 Авг 2007, 13:28

пусни жалба или в полицията или при дежурен прокурор
milnic
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Авг 2007, 17:09

Мнениеот barri » 31 Авг 2007, 17:30

KCN_bg e прав, смени си номера. това е най-бързия и ефикасен начин. колкото до това да го осъдиш, дори и тогава нещата ще продължат, защото те затова в затвор няма да го вкарат, едва ли и в психиатрично заведение, пък и всичко е трудно доказуемо.
иначе операторите че не ти дават инфо е нормално, те не биха ти дали инфо и ако има искане от полицията.само ако прокурор поиска данни тогава ще ти осигурят информацията, но това много трудно ще стане.
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот anelia77 » 17 Дек 2007, 00:06

а при положение че е цитирал и адреса ти по телефона как процедираме ? чакаме да дойде да те изнасили или да те пребие ?
anelia77
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2007, 00:04


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 57 госта


cron