начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

къде се намират приключени дела

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


къде се намират приключени дела

Мнениеот SShopova » 05 Дек 2007, 13:32

Здравейте,
бихте ли ме насочили къде да търся наказателно дело, по което миналата година е потвърдена присъдата от ВКС, влязла е в сила и е излежана вече присъдата. Първото заседание по делото е гледано в окръжен съд Пловдив. Мисля, че трябва да е в архив в Пловдив, но не съм сигурна.
Искам да попитам също така дали трябва някаква молба да се подава, за да изровят делото и дали се чака ден или повече, или веднага може да се разгледа.
SShopova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Дек 2007, 13:24

Мнениеот may_baych2002 » 05 Дек 2007, 14:11

Ако сте страна по делото може да го изискате и без присъствието на адвокат, но ако намирате за необходимо или имате нужда от поясненията му може и с адвокат. Делата се съхраняват в първоинстационния съд в срок от 5 г.
may_baych2002
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Сеп 2007, 21:53

Мнениеот SShopova » 05 Дек 2007, 14:24

Отново сърдечно благодаря.
А трябва ли да се подава някаква молба на място в съда и трябва ли да се чака определено време. Защото, когато е свързано с пътуване до друг град, ме притеснява дали на момента ще дадат на адвокат да погледне делото или се забавя.
SShopova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Дек 2007, 13:24


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 52 госта


cron