начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

приготовление или опит?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот may_baych2002 » 29 Ное 2007, 16:14

Скъпи приятелю, чета отговора ти и не знам защо излагаш съжденията си по този начин. Искаш да искараш дееца мантал ли, или с тъмни моменти?
"ако поглднем интелектуалния момент на вината ще установим,че той не е действал виновно,защото в неговото съзнание не се отразява общественоопасния характер на деянието-той не знае,че застрашава или уврежда,даже няма и тази представа."

Не бил действал виновно, ами как, рекъл си:-я да ги махна оттук тия железарии, да не вземе да се препъне някой. Естествено, че в съзнанието му се отразява общественоопасния характер на деянието. В противен случай той направо щеше да напълни торбата, да я метне през рамо, да продаде железарията във вторични суровини и да удари няколко ракии, а даже и да почерпи някоя сродна душа.
От самото му признание личи подготовянето на деянието.
Използвала съм щял и хрумнало, за да илюстрирам намерението му.

Спред казуса,той само ги е преместил,даже не се знае къде във вътрешния двор, твърдиш ти.
А бе, друже, как да не се знае къде, как ги е намерил, отново.....

Всичко си е налице: намерение, причинна връзка......и за щастие или за нещастие-те ти началника насреща :roll:
И на мен ми е приятен разговора.
Прокурорката не е помислила сериозно по случая.
Но, кураж!
:evil: Присъдата няма да е сериозна, но ще му остане лекето
may_baych2002
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Сеп 2007, 21:53

Мнениеот may_baych2002 » 29 Ное 2007, 16:31

advokat_nikolov, ако искаш да го оправдаваме тоя човек, кажи ми.
Нека да не философстваме по темата, а да потърсим друг начин да го оневиняваме :lol:
Не можеш да ме убедиш нито в неговата невиновност, нито че няма отражение в съзнанито. Може да му е за първи път на тоя нещастник, като дребен кокошкар да изкра някой лев. Както казваш, разбирам, че става разговор за работник. Може да е природно интелегентен, може да е с полиран мозък, не знам до каква степен му е развито съзнанието, но фактите са налице.
За съжаление, големите престъпници са на свобода, а разни объркани хора като този, търкат наровете.
may_baych2002
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Сеп 2007, 21:53

Мнениеот Гост » 29 Ное 2007, 16:56

Ооо грешите

Ако има приготовление,което ме съмнява деецът няма да бъде наказан

чл.195 ал.5 За приготовление към кражба по ал. 1, точки 3 и 4 наказанието е лишаване от свобода до три години или пробация.


195 ал.1 т.3. ако е извършена чрез разрушаване, повреждане или подкопаване на прегради, здраво направени за защита на лица или имот;
4. ако за извършването на кражбата е използувано моторно превозно средство, техническо средство или специален начин.


Защо да не си е рекъл да ги премести,защото пречат.

Това е била неговата цел-Защото пречат,а не защото иска да открадне и да се облагодетеслва от тях.

Вие предполагете нещо,което не можете да докажете.

Гледайте какви цели си поставя деецът,а не какво си мислите Вие.

А каква е била целта на дееца?Да ги премести,защото пречат.

Аз се позовавам на казуса,а не на фантазията си.

Как ще вините някой,който е нямал намерение да се подготвя за кражба.Той не е искал кражбата.Тя не се е отразила в съзнанието му.

Отразило се е обстоятелството,че железата пречат и цели тяхното премахване чрез предаване за вторични суровини.Но от плана му се осъществавя само половината деяние-преместването.

Не задължително да си луд,че такива обстоятелства да не се отразат в съзнанието ти.

Ето стигаме по-дълбоко:потребност, цели,намерения.Тези неща са началната фаза на субективната страна на престъплението.

Той е нямал потребност да се облагодетелства от тях,а е имал потребност-да не пречат,не само на него,но и на дригите в завода.

Неговата цел е не кражба,а да ги премести,защото пречат.

Намеренията-премесването на железата,а не тяхната кражба.

Къде е вината за приготовление към кражба-не я вижадм,защото е няма.


Мay_baych2002,отивам на лекар,че ме хвана някакъв грип и се връщам да продължим. :D
Гост
 

Мнениеот may_baych2002 » 29 Ное 2007, 17:31

Николов, отивай при доктора, но си отваряй очите да не вземе да те трови с някой антибиотик.
Отговарям ти и продължаваме утре, ако желаеш.
Още при представянето на казуса ivan2 казва:....Попитал го какво прави, а извършителя отвърнал, че е намислил да предаде тези неща за желязо, т.е. издал се, че ще ги краде, защото толкоз му бил акъла. Но то и било очевидно, че той наистина възнамерява да ги краде.
За какво си говорим ние двамата?
Ако това е казусът, мисля, че в изложеното е отговорът.
may_baych2002
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Сеп 2007, 21:53

Мнениеот Гост » 03 Дек 2007, 11:34

may_baych2002 написа:Николов, отивай при доктора, но си отваряй очите да не вземе да те трови с някой антибиотик.
Отговарям ти и продължаваме утре, ако желаеш.
Още при представянето на казуса ivan2 казва:....Попитал го какво прави, а извършителя отвърнал, че е намислил да предаде тези неща за желязо, т.е. издал се, че ще ги краде, защото толкоз му бил акъла. Но то и било очевидно, че той наистина възнамерява да ги краде.
За какво си говорим ние двамата?
Ако това е казусът, мисля, че в изложеното е отговорът.



Здравей,на линия съм,респективно-оздравях :D

Виж,няма да стигнем до консенсус.Този разговор е само за маса с червено вино,сачета и шишлици :lol:

Пак казвам,не е важно какво си мисли деецът и какво е казал.Има значение само какво казваш пред Съда.Важното е какви действия е предприел,а действията му предхождат приготовлението,дори да е искал да ги краде.

Добре,отговори на следния въпрос,относно условията,които той създава.

Кои по-точно действия,които извършва деецът, го улесняват за извършване на намисленото престъпление,за да е налице "условие"?

Но не отговаряй-преместил ги е,защото ако го кажеш,трябва да докажеш,че с това преместване,някъде из двора,той се е подпомогнал.

Имало и готини хора във форума(визирам may_baych2002).

То има още,но те се броят на десетте ми пръста.

Но за сметка на това е пълно с омраза :P
Гост
 

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron