начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

нак.дело с/у управляващи ЮЛ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


нак.дело с/у управляващи ЮЛ

Мнениеот stessas » 26 Ное 2007, 20:32

Колеги искам да пусна жалба до прокуратурата за съучастие в престъпление с/у изп.директор и Управителният съвет на ЮЛНЦ, но повечето колеги, с които съм го коментирала казват, че няма да излезе нищо.Разбирам, че трудно мога да докажа личната отговорност на членовете на Управителеният съвет и изп.директор, но мисля, че все трябва да има някой отговорен.Имам договор и други документи подписани от изп.директор доказващи съучастието.
Вие какво мислите в действителност ли е обречена кауза?
И само с/у изп.директор ли да бъде или и срещу управителният съвет?
Аз мисля, че с една добре написана и мотивирана жалба прокуратурата би го внесла в съда и ще има присъди.
stessas
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 22 Ное 2007, 20:56

Мнениеот uvella » 28 Ное 2007, 20:50

Наказателната отговорност е лична. Не може да съдите ЮЛ или УС (колективен орган). Тъжбата до прокуратурата е срещу конкретното лице, нарушило конкретен закон - като посочите всяко лице, точно какво/-и нарушения е извършило.
"Говори кратко, искай малко, тръгни си бързо"
Петър І
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31

Наказателната отговорност е лична. Не може да съдите ЮЛ или

Мнениеот stessas » 29 Ное 2007, 11:09

uvella, съгласна съм с това, което пишете и съм насясно с него, но въпросът ми беше по-скоро дали такъв тип дела срещу физ.лица представляващи и управляващи ЮЛНЦ може да имат положителен резултат.Според мен не може управляващите ЮЛ да не понесат наказателната отговорност за действията си, особенно когато впоследствие са настъпили вреди за други, но уви практиката сочи точно обратното.
В конкретният случай изп.директор е подписал договор, който е основно доказателство за съучастие-помагач в престъпление, но той ще се измъкне, защото само изпълнява взетите от УС решения, а да докажа отговорността на УС-на всеки по отделно, за вмъкването на тази клауза в договора ще е много трудно, а според практиката невъзможно.От друга страна защо директорът да се измъкне, всеки носи отговорност за това, което подписва и незнанието на закона не е извинение, още повече дружеството има юристи.Въпреки всичко продалжавам да дерзая и да търся отговор.
stessas
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 22 Ное 2007, 20:56


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта


cron