начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

КАТ-НП.актове,контролен талон

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КАТ-НП.актове,контролен талон

Мнениеот mitakaaa » 03 Окт 2007, 12:12

Здравейте,
имам следния проблем. Преди около месец ми съставиха акт, за особено тежкото нарушение, а именно непоставен винетен стикер.Възмущавам се ,че глобата за това е 100 лв, докато нарушениея като минаване на червен светофар е 50 лв, превишена скорост около 50-100 лв,неползване на предпазен колан - 50 лв. Май за законодателя това нарушение е по-тежко (поради факта ,че се ощетява хазната) отколкото за нарушенията пряко касаещи сигурността на пътя. Сега пък се изправям пред следния проблем, изтича ми акта. От КAT естествено нарушават закона и не издават наказателното постановление за което срока е 1 месец. Служителка от КАТ ми каза,че ако ме хванат ,че карам с "изтекъл" акт щели да ми съставят нов, освен ако не отида да си удължа срока на акта.Та въпросът ми е къде пише, че трябва да си удължавам акта, и защо аз трябва да си губя времето след като вината не е в мен а в КАТ.
Имам и друг въпрос. Каква е ролята на талона който потвърждавал валидноста на свидетелството за управление. Книжката е има защити срещу фалшификация , а това 'измислено талонче' дори не е ламинирано. Не е ли книжката която ми дава право да шофирам. След като имам книжка какво ще ми потвърждава талона нейната валидност.Аз лично невиждам смисъл от него.А и къде другаде освен в България има такова нещо като контролен талон.
mitakaaa
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Окт 2007, 10:56

Мнениеот mitakaaa » 03 Окт 2007, 12:28

Не сам казал че не трябва да си платя глобата.Чети внимателно!А защо тя трябва да е толкова висока за такова нарушение некасаещо сигурността на пътя.
В случая закона се нарушава от КАТ след като не ми издават наказателно постановление в законоустановения срок.
В Англия има ли контролни талони които и аз мога да отпечатам на принтера си?
А едва ли има някой който не е нарушавал ЗДП. Дори и господина който е така критичен.
mitakaaa
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Окт 2007, 10:56

Мнениеот Trapped » 03 Окт 2007, 22:28

За неползване на предпазен колан и за светофар обаче взимат 10 точки.;)

Иначе не очаквайте много да четат, особено ако става дума за ЗДП и сте в нарушение. Той тука е по-свят и от Библията. :lol:

А че в КАТ е като в тоалетна, всеки го знае. Справка ТУК
Аватар
Trapped
Потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: 29 Окт 2006, 18:31

Мнениеот bratic » 04 Окт 2007, 15:22

100 лв не е предел. Щели да ги дигат още!
bratic
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2007, 14:55


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


cron