начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Обжалване на акт на полицай

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот legista » 06 Юли 2007, 10:19

Като стана дума за полицаите по пътищата, ще Ви разкажа на бързо един куриозен случай.
Пътувам с мой познат, който управлява автомобила. Полицай го спира и упреква в извършено нарушение. Познатият ме моли да го представлявам в качеството ми на адвокат. Аз приемам. Легимирам се пред полицая с адвокатската си карта, на която знаете, че отпред пише "Висш адвокатски съвет". Полицаят вижда надписа и коментира тихичко: "Ква е тая, бе? Кво като е от висш съвет. Утре ще се смени властта и..."
Още ми е забавно.
legista
Младши потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: 31 Май 2007, 13:51

Към т.нар. policai

Мнениеот terry_ezra » 06 Юли 2007, 10:22

Т.нар. полицай написа:"Чудесна тема! Перфектни познания по ЗАНН и ЗАП.......
....аз, като един редови служител на полицията имам един въпрос...., моля не ми се смейте, а отговорете, като на обикновин човек...., докога ще я карате със ЗАНН и ЗАП и предвижда ли се скоро влизане в сила на АПК?
/простете за невежеството ми полицейско.../
_________________
...полицай, наистина е призвание..."
Полицай може и да звучи като "призвание", обаче очевидно не и за Вас!!! :D
Чета постинга и се на тъквам на интерес от Ваша страна към административното право и процес, ами по-добре вместо да пишете глупости във форума, вземете и прочетете ЗАНН, защото все още е действащ и продължава да да се прилага. А иначе последният път като се сбълсках с един полицай той горкичкия четеше НПК от 1974 и се чудеше защо не можем да намерим общ език по една преписка.Както и да е, това е само коментар по отношение на написаното от Вас. Приемете го като приятелско потупване...(Май е по-добре приятелско потуппване отколкото полицейско меле, дано да съм разбрана правилно) :P
terry_ezra
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 06 Сеп 2005, 18:34

Мнениеот antoonio » 12 Сеп 2007, 13:19

Аз пък преди 6 месеца получих съобщение да се явя за съставяне на АУАН , и от тогава нищо. Не ми е изпратен за подписване. Може да са го замотали някъде. А ако пък не са го съставили в мое отсъствие, вече са минали 3 месеца и не може да се образува административно наказателно производство.
antoonio
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 02 Апр 2007, 16:25

Re: Към т.нар. policai

Мнениеот policai » 12 Сеп 2007, 14:47

terry_ezra написа:Полицай може и да звучи като "призвание", обаче очевидно не и за Вас!!! :D
......................................................................
Приемете го като приятелско потупване...(Май е по-добре приятелско потуппване отколкото полицейско меле, дано да съм разбрана правилно) :P


:D Приемам го, защото ако изгубим и чувство за хумор значи наистина сме я закъсали. :D Но с две резерви : отдавна имаме "дакси" и "апис", та не четем НПК от 74г./освен, ако не е от академичен интерес :wink: / и второ, моля не ми квалифицирайте "призванието", както и аз не го правя по отношение на Вас или друг участник във форума. :?
:D ако сте ме разбрали, приемам потупването, че може и по бира да почерпя..., знае ли човек?! :lol:
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


cron