начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Наказателно постановление - Административен акт

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наказателно постановление - Административен акт

Мнениеот mantinela » 28 Авг 2007, 15:49

Колеги, обжалвах наказателно постановление издадено въз основа на акт за установяване на административно нарушение пред Районен съд. От съответния съд е издадена резолюция с която ми връщат подадената от мен жалба, тъй като не съм заплатил държавна такса на основание т.2б, б.“а” от Тарифа №1 към Закона за държавните такси. Според вас дали следва да заплатя държавната такса или както се опитах да докажа не следва да я заплащам, тъй като според мен наказателното постановление не представлява административен акт а правораздавателен акт.
mantinela
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2007, 14:30

Мнениеот mantinela » 29 Авг 2007, 16:37

Беше ми изпратено съобщение да отстраня нередностите по жалбата ми, а именно да заплатя държавна такса. Аз от своя страна изпратих копие на учебник по Административно право в който е развит въпроса но реакцията беше връщането на жалбата ми.
mantinela
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2007, 14:30

Мнениеот d_d » 29 Авг 2007, 16:53

mantinela написа: Аз от своя страна изпратих копие на учебник по Административно право в който е развит въпроса
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Мнениеот ralitsarbg » 29 Авг 2007, 17:06

чрез административно наказателния орган ли обжалвахте и в кой град се развива действието.
Аз не се учудвам от нищо, защото съдия Александра Йорданова (по настоящем в СГС) отказа да ме конституира като защитник на майка ми при обжалване на наказателно постановление и отказа да приложи съответно чл. 84 от ЗАНН във връзка с НПК, защото "жалбоподателят не е подсъдим", което предизвика смут не само у мен, но и у моите преподаватели... :(
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron