начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

УПРАВИТЕЛ НА ООД

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


УПРАВИТЕЛ НА ООД

Мнениеот valesa » 05 Юли 2007, 13:12

Бях управител и съдружник в ООД, което има задължения, продадох дяловете си и бях освободен като управител и от отговорност от ОС. Новия собственик на дяловете завери нотариално декларация, че е му е известно цялото финансово и деловодно състояние на дружеството и че му е предадена цялата счетоводна и деловодна документация. Интересува ме мога ли да имам проблеми с държавни институции и кредитори и от какво естество могат да са те? Трябва ли да умведомя накого за промените или това е задължение на новия управител?
valesa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Юни 2007, 20:27

Re: УПРАВИТЕЛ НА ООД

Мнениеот apk76 » 05 Юли 2007, 13:26

valesa написа:Бях управител и съдружник в ООД, което има задължения, продадох дяловете си и бях освободен като управител и от отговорност от ОС. Новия собственик на дяловете завери нотариално декларация, че е му е известно цялото финансово и деловодно състояние на дружеството и че му е предадена цялата счетоводна и деловодна документация. Интересува ме мога ли да имам проблеми с държавни институции и кредитори и от какво естество могат да са те? Трябва ли да умведомя накого за промените или това е задължение на новия управител?


става дума за обстоятелства, чиято промяна подлежи на вписване в търговския регистър:
-промяна на съдружник - прехвърляне на друж дял на ІІІ лице или на съдружник
-промяна на управителя - при смяна на досегашния управител се сключва нов писмен договор за възлагане на управлението от иметона дружеството, изисква се и решение на ОС за извършваните промени, вписване в протоколна книга
От деня на вписването им поради публичния хар-р на търговския регистър ІІІ добросъвестни лица / държ институции и кредитори/ имат възможност да ги узнаят /законодателят чрез чл. 493, ал.1 ГПК въввежда необорима презумпция за знание навписаните обст-ва/
Ако тези обст-ва са вписани не би трябвало да имате проблеми
apk76
apk76
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Май 2007, 10:35

Мнениеот ralitsa » 05 Юли 2007, 13:36

Ако сте си вписали промените в търговския регистър към съда, нямате проблеми никакви, не се шашкайте, поздрави
ralitsa
Потребител
 
Мнения: 353
Регистриран на: 07 Апр 2004, 16:10

Мнениеот Clavdivs. » 06 Юли 2007, 14:10

Ако по Ваше време е станала белята по чл.227б от НК :wink: сте си в киреча.

Но на прокуратурата много не й се занимава с това престъпление... /което им е и доста неясно/

Виж на кредиторите не е толкова безразлично и понякога "рият" в тази насока.

Но иначе споко - хората, които могат да пишат са на почит в затвора.
:wink:
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron