начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Кумулация

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кумулация

Мнениеот andronika » 10 Окт 2006, 13:17

Търся съдебна практика, сочеща, че при изготвяне на споразумение за прекратяване на наказателно производство, не е задължително в самото споразумение да се прави кумулацията. В този случай кога се прави тя?
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот anirri » 10 Окт 2006, 18:12

За съжаление новият текст на НПК с чл. 381, ал.8 въвежда изискване при изготвяне на споразумението да бъде обсъдено и прилагането на чл. 23-25 от НК. С оглед въведеното изискване за преценка на съда по отношение на законосъобразност, същият разполага с възможността да не одобри споразумение, в което, при наличие на доказателства в тази посока, не е приложена комулация. Това споразумение се приема за противоречащо на закона.
Ако в спорозумението е пропуснато да се обсъди комулацията поради липса на данни за осъждания или по друга причина, съществува правна възможност в съдебна зала по предложение на някоя от страните, както и на съда, да се допълни споразумението.
Тази нова уредба се въведе за процесуална икономия и по-голяма прецизност. Досега съществуваше практическата възможност при наличие на данни за комулация, преди прокурора да е внесъл съответното искане към съда, осъденето лице да бъде задържано по изпълнение на втората присъда.
anirri
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Окт 2006, 00:33

Мнениеот kenn4o » 12 Окт 2006, 14:17

Колеги независимо от прекратяването на наказателното производство със споразумение то комулацията се извършва от съда постановил последната присъда. В този случай това може да е и съда който е одобрил настоящото споразумение,но може да е и друг съд.
kenn4o
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 05 Окт 2006, 18:18


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron